DISKUZE - chip tuning DIESEL

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

safaro
Začátečník
Příspěvky: 25
Registrován: 28 úno 2006, 10:49
Bydliště: Pardubice

DISKUZE - chip tuning DIESEL

Příspěvek od safaro »

Zdravim tak koukam, ze je tady docela dost lidi co ma tenhle motor, tak se chci zeptat jestli uz to ma nekdo cipnuty. Jako bude to asi letadlo s tema 100 konikama. Sem mel tu cest se svist s VW Golf rv 2000 nakejch asi 90 koni a jako se to neda srovnat s puntikem, teda co se tyce vykonu motoru. Nevim jestli je Golf tezsi? Nebo proc-pritom byl po vymene vahy vzduchu a vzduch filtru, ale mel nalitano 200.000Km :lol: Jinak v tom ostatnim punta kapku pokulhava no.
Punto 1.9 JTD 2000 50t km
Reklama
 

Uživatelský avatar
alibaba
Fiaťák
Příspěvky: 113
Registrován: 23 srp 2006, 20:23
Bydliště: Žiar nad Hronom SK

Příspěvek od alibaba »

Je úplne zbytočné zvyšovať výkon u 1,9 JTD ja ho mám tiež ELX
80 PS váha 1130 kg a lieta ako šarkan.
Ďalej pracujem ako vývojár hláv valcov teda niečo o tom viem.
Takže každý motor je stavaný na max. konštrukčnú rýchlost čo udáva výrobca.
Samozrejme všetky dieli sú predimenzované, ale nie o 50%
to znamená že ak zvýšiš výkon motora o 15-20 PS je tu riziko
poškodenia ventilov, rozvodov, atď.
Videl som motory ktoré mali klukovku na šrot lebo si chlapci neuvedomili čo robia a pridali na peugeota 206 cca 30 PS
Porovnávať VW s Fiatom sa nedá sú to rozličné triedy.

Takže na záver
Moje JTD má 80PS - 1130kg - max. 170 km/h teda nič mu nechýba
Naposledy upravil(a) alibaba dne 07 zář 2007, 06:02, celkem upraveno 1 x.
Fiat CROMA 1,9 JTD 16V M-JET 110Kw 150k r.v. 09/2006

http://www.spritmonitor.de/en/my_account.html" onclick="window.open(this.href);return false;
safaro
Začátečník
Příspěvky: 25
Registrován: 28 úno 2006, 10:49
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od safaro »

Hmm taky nazor - ja jen schanim nekoho kdo ma 1,9jtd a ma nakym zpusobem ten motor upraveny a napise sem svoje poznatky. Zatim dost lidi tady o tom mluvi, vcetne me a nikdo to zatim nema :( Ctelo by to se s nakym takovym Puntikem projet no a pak by clovek mohl porovnavat.

to: alibaba
"Takže každý motor je stavaný na max. konštrukčnú rýchlost čo udáva výrobca." No ja nevim jak ostatnim , ale me ta max. konštrukčna rýchlost čo udáva výrobca staci bohate, spis me de o to zrychleni.

Jinak Kaufiku moooc diiik
Punto 1.9 JTD 2000 50t km
Uživatelský avatar
alibaba
Fiaťák
Příspěvky: 113
Registrován: 23 srp 2006, 20:23
Bydliště: Žiar nad Hronom SK

Příspěvek od alibaba »

Tak čo sa týka zrýchlenia tak potom nejaké lepšie turbo
Ale na mojom je to z 0 na 100 za cca 9 sek
minule vedla mna na svetlách zastal SUPERB 2,8 TDI a nemal šancu
samozrejme len preto že Puntík ma cca len 1100 kg

Ale k veci skús sa popýtať aké najsilnejšie turbo može isť do Puntíka
Naposledy upravil(a) alibaba dne 07 zář 2007, 06:03, celkem upraveno 1 x.
Fiat CROMA 1,9 JTD 16V M-JET 110Kw 150k r.v. 09/2006

http://www.spritmonitor.de/en/my_account.html" onclick="window.open(this.href);return false;
safaro
Začátečník
Příspěvky: 25
Registrován: 28 úno 2006, 10:49
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od safaro »

No nevim jestli by turbo pomohlo, asi jo no ale, ja sem jeste odchovanej na klasice (komurkovy nafte s klasickym cerpadlem) a tam se jen otoci sroubkem a jede to no - me pripada, ze ty dnesni motory jsou dost uduseny-> protoze emise :( moc se my neliby ty upravy powerbox, ze zvysuji vstrikovaci tlaky. Ja mam nazor takovej - trochu mu "nejak" pridat nafty bez zvysovani tlaku a bez dalsich veci, asi na tom budou spatne emise, ale na takovou Liazku nebo V3S to mit nebude nebo snad jo? :D Nevim jestli by to vubec slo, protoze sem zase slysel neco o propalovani pistu - no je to slozity. Ja mam jeste UNO 1,7D a tam sem mel pridano az moc, ze za mnou nebylo kolikrat videt (ted uz sem to ubral-> emise :oops: ) a motor maka a nic mu neni. A urcite je to znat kdyz ma pridano.
Punto 1.9 JTD 2000 50t km
Miloš
Začátečník
Příspěvky: 19
Registrován: 12 lis 2006, 23:02

Příspěvek od Miloš »

alibaba píše:Tak čo sa týka zrýchlenia tak potom nejaké lepšie turbo
Ale na mojom je to z 0 na 100 za cca 8 sek
minule vedla mna na svetlách zastal SUPERB 2,8 TDI a nemal šancu
samozrejme len preto že Puntík ma cca len 1100 kg

Ale k veci skús sa popýtať aké najsilnejšie turbo može isť do Puntíka
Alibaba a pohádky tisíce a jedné noci :D Ten superb 2,8TDi bude asi taky nějakej brutal tuning.Zkus si připustit,že si mu ujel proto že on se zkrátka rozjížděl z křižovatky,zatímco ty si maloval vzorek na silnici :D

Safaro:Co se týče zvýšení výkonu,jistě to jde.Cena podle mě cca 15 000,- a máš to naladěný a odskoušený na svým autě,ale jestli to má význam?To musíš vědět sám.
safaro
Začátečník
Příspěvky: 25
Registrován: 28 úno 2006, 10:49
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od safaro »

To opravdu nikdo nema nebo aspon nezna nekoho co ma Punto 1,9JTD nejak upraveny :( Ja vim ze s tim porad otravuju, ale s fabkou 1,9TDi by problem asi nebyl.

Bych se s takovym puntikem chtel svist i kdybych mel jet pres celou republiku.

No a do Punta byly tydle motory specificky nee a do niceho jinyho se nedavaly ze jo.
Punto 1.9 JTD 2000 50t km
eroz
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 11 úno 2007, 14:04
Bydliště: slovensko, prievidza

Příspěvek od eroz »

ja sa pripajam k safarovi a chcem naliehat na vsetkych majitelov mk II z motormi JTD.. naozaj ste to nikdo nedavali chipovat :shock: to sa mi nechce verit...
to safaro : a niesu tieto motori aj v alfa romeach???? v nejakej 147 alebo 156?!
mkII 1,9 JTD - cuore sportivo
KUFI
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 223
Registrován: 04 pro 2005, 20:57

Příspěvek od KUFI »

alibaba píše:a lieta ako šarkan.
šarkan :D Co to je šarkan? :D
bigben.m
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 383
Registrován: 27 lis 2006, 07:54

Příspěvek od bigben.m »

pokud si pamatuji tak šarkan je drak-to je taková pomůcka pro prince-když tomu useknou hlavu(nebo hlavy),tak jim princezna dá
Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vencapunto »

:lol: :lol: :lol:
TV-Punto
Všeználek
Příspěvky: 1026
Registrován: 26 úno 2007, 16:30
Bydliště: Trebišov

Příspěvek od TV-Punto »

bigben.m píše:pokud si pamatuji tak šarkan je drak-to je taková pomůcka pro prince-když tomu useknou hlavu(nebo hlavy),tak jim princezna dá
LoL :!:

FIAT PUNTO MK2b 1.2 44kW r.07
FIAT MULTIPLA 1.6 76kW r.99
BMW 525TDS A/T TOURING 2,5 V6 105kW r.98
Uživatelský avatar
alibaba
Fiaťák
Příspěvky: 113
Registrován: 23 srp 2006, 20:23
Bydliště: Žiar nad Hronom SK

Příspěvek od alibaba »

Miloš píše:
alibaba píše:Tak čo sa týka zrýchlenia tak potom nejaké lepšie turbo
Ale na mojom je to z 0 na 100 za cca 8 sek
minule vedla mna na svetlách zastal SUPERB 2,8 TDI a nemal šancu
samozrejme len preto že Puntík ma cca len 1100 kg

Ale k veci skús sa popýtať aké najsilnejšie turbo može isť do Puntíka
Alibaba a pohádky tisíce a jedné noci :D Ten superb 2,8TDi bude asi taky nějakej brutal tuning.Zkus si připustit,že si mu ujel proto že on se zkrátka rozjížděl z křižovatky,zatímco ty si maloval vzorek na silnici :D

Safaro:Co se týče zvýšení výkonu,jistě to jde.Cena podle mě cca 15 000,- a máš to naladěný a odskoušený na svým autě,ale jestli to má význam?To musíš vědět sám.

To máš pravdu myslel som že zoderiem pneu :-)
Fiat CROMA 1,9 JTD 16V M-JET 110Kw 150k r.v. 09/2006

http://www.spritmonitor.de/en/my_account.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
alibaba
Fiaťák
Příspěvky: 113
Registrován: 23 srp 2006, 20:23
Bydliště: Žiar nad Hronom SK

Příspěvek od alibaba »

safaro píše:To opravdu nikdo nema nebo aspon nezna nekoho co ma Punto 1,9JTD nejak upraveny :( Ja vim ze s tim porad otravuju, ale s fabkou 1,9TDi by problem asi nebyl.

Bych se s takovym puntikem chtel svist i kdybych mel jet pres celou republiku.

No a do Punta byly tydle motory specificky nee a do niceho jinyho se nedavaly ze jo.
Načo ladiť niečo čo má 1100 kg a 80 PS
Veď tie koníky bohate stačia
Fiat CROMA 1,9 JTD 16V M-JET 110Kw 150k r.v. 09/2006

http://www.spritmonitor.de/en/my_account.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
alibaba
Fiaťák
Příspěvky: 113
Registrován: 23 srp 2006, 20:23
Bydliště: Žiar nad Hronom SK

Příspěvek od alibaba »

eroz píše:ja sa pripajam k safarovi a chcem naliehat na vsetkych majitelov mk II z motormi JTD.. naozaj ste to nikdo nedavali chipovat :shock: to sa mi nechce verit...
to safaro : a niesu tieto motori aj v alfa romeach???? v nejakej 147 alebo 156?!
Myslím že motory JTD sú pôvodne z alfa romeo a fiat ich skvele viužil ked ich dal do MK2 :lol:
Fiat CROMA 1,9 JTD 16V M-JET 110Kw 150k r.v. 09/2006

http://www.spritmonitor.de/en/my_account.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“