DISKUZE - Rozvodovy remen MK2 1,2 16v

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

DISKUZE - Rozvodovy remen MK2 1,2 16v

Příspěvek od ygzo »

Kedy sa ma menit rozvodovy remen na Fiat Punto MK2 1.2 16V ? Mam najazdenych 94500 km. Kupil som ho ked malo najazdenych cez 92000 s tym ze malo zaznam v servisnej knizke o vymene oleja a dalsia vymena oleja je naplanovana na 105.000km a pri nej je uvedene aj "vymenit rozvodovy remen". V servise fiat (kde to bolo servisovane) mi povedali ze to kludne mozem vymenit az v 105.000km ako je napisane.
Sa mi to zda dost vela km bez vymeny. Kedy sa to standardne meni?
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
Reklama
 

Uživatelský avatar
Jenda01
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 258
Registrován: 01 zář 2006, 09:46
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jenda01 »

Rozvoďák se mení po 100 000km. je lepší to vyměnit včas než zničit motor.
vilem
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 28 úno 2007, 09:10
Bydliště: Partyzánů 351, Pardubice

Příspěvek od vilem »

Nejzazší mez na výměnu rozvodového řemene se uvádí 130 000 km, ale jsem také pro jistotu měnit dříve. Některé servisy, kvůli záruce provedené práce, podmiňují výměnu řemene zároveň výměnou napínací kladky a u mého 1,2 8V též vodního čerpadla, takže to vyjde na docela slušné many.
Uživatelský avatar
Mario
Fiaťák
Příspěvky: 188
Registrován: 02 bře 2007, 18:36
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Mario »

PŘED TÝDNEM JSEM BYL NA ROZVODÁK V SERVIZU (FIAT)

u MKII 1.2 16V se mění po 120 000 km . říkal mechanik - ještě by se při tom měnit svíčky (po 40 000km) .

(JINAK ALE OSOBNě když koupim ojetý auto a toho člověka vyloženě neznám tak měnim všechno hned po koupi .)
(1.2 16v, 80ps , 6 speed) + pure Italia = Sporting (zatím najeto 182tis.km)
Patrik
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 277
Registrován: 15 úno 2006, 10:07
Bydliště: Velká Morava

Příspěvek od Patrik »

120.000 km nebo 5 let - co nastane dříve.

Můžeš to s klidem i přetáhnout, ty limity stanovil fiat "na jistotu". Podmínkou ale je, že kontroluješ stav řemene. Pokud už z něj "trčí nitě" nebo je mikroporézní, okamžitě vyměnit.
Groupe F.I.A.T. forever ! Uno Turbo i.e. Mk1, Punto 1.2 16V ELX Mk2
ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ygzo »

Tiez som bol toho nazoru ze prve co spravim ked kupim auto, ze v nom vymenim olej, rozvodak, napinaciu kladku, filtre.
Nevymenil som to zatial len preto ze som to kupil od cloveka ktory to v tom meste daval servisovat v servise fiat, ma aj servisnu knizku a ked som rozpraval s mechanikom zo servisu, tak ten to auto poznal, oni ho servisovali a povedal mi ze ked ma udane pri 105.000km, ze to mam robit vtedy... Tak som nemenil.

Ja len tak aby som potom nelutoval. Totiz aj ked to nie je ziadna raketa, niekedy lubim tym 16 ventilom dat zabrat, motor si pyta vytocit a tak nechcem aby to niekedy prdlo.

V podstate som chcel vediet, ze ci uz nie je neskoro, ci nemal byt meneny skor. Dakujem za info.
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
Ivo11
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 08 zář 2006, 09:53

Příspěvek od Ivo11 »

Mám také punto 1,2 16V, má najeto 38 000km, ale je starý šest a půl roku. Je potřeba měnit rozvodový řemen? Jak je to složité? Musí se nějak uvolnit motor ze silentbloku? Díky za odpověď.
Jarous1
Fiaťák
Příspěvky: 102
Registrován: 18 úno 2007, 19:11

Příspěvek od Jarous1 »

Interval výměny v servisce je 120t.km, nebo 5 let. Určitě to doma sám nezvládneš. Motor se nemusí povolovat ze silentbloků, nech si vyměnit i kladku. Správně by se měla i vodní pumpa, ale když máš tak málo najeto...
Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od l-cizek »

Jarous1 píše:Interval výměny v servisce je 120t.km, nebo 5 let. Určitě to doma sám nezvládneš. Motor se nemusí povolovat ze silentbloků, nech si vyměnit i kladku. Správně by se měla i vodní pumpa, ale když máš tak málo najeto...
sry, ale to že to doma určitě nezvládne, je trochu moc nadhozený. Určitě se najdou lidi, co to doma nezvládnou, ale tady na foru si myslim že je spousta lidí co si rozvody udělaj sami za 1,5 hodinky i s pumpou...třeba já...stačí jen to zvedneš, sundáš kolo, pod motor si hodíš např. špalek trochu to pustíš dolu, aby si motor na ten špalek sednul a povolíš silentblok na pravý straně.Sundáš řemenici od od altíku a sundáš rozvoďák...nastavíš novej podle risek, utáhneš kladku, 2x pootočíš motorem, zkontroluješ napnutí a zas to složíš v opačným pořadí....a je to...neni to zas tak složitý. Tohle je popis na 8V, ale 16V to bude mít obdobný. Jak píšeš, že se 16V nemusí povolovat ze silent bloků, to je pravda...tzn. že tady je to ještě lehčí
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“