HELP - Klepot v oblasti riadenia

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

HELP - Klepot v oblasti riadenia

Příspěvek od ygzo »

Neviem ci je to normalne, mozno jo, ale pri prechode po nerovnostiach a najviac pri malych rychlostiach cca 20-30km/h (staci uplne male hrby na ceste, prejazd cez zeleznicny prechod a podobne) pocujem take jemne buchanie niekde pod volantom. V podstate to tak divno drnci, ako keby tam niekde bola nejaka vola v riadeni. Pritom vsak volant volu nema, napravy nevyzeraju ze by mali vole tiez, tak neviem ci je to v samotnom riadeni alebo v posilovaci.

Da sa tomu nejako zamedzit?

Mam tam sportove pruzenie, auto je tvrde, mozno sa to potom to viac prejavuje. Nevadi mi to az tak velmi, ale bolo by prijemnejsie keby tie zvuky pocut nebolo.
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
Reklama
 

majco
Všeználek
Příspěvky: 1078
Registrován: 10 úno 2006, 14:48
Bydliště: Žilina

Re: Klepot v oblasti riadenia

Příspěvek od majco »

ygzo píše:Neviem ci je to normalne, mozno jo, ale pri prechode po nerovnostiach a najviac pri malych rychlostiach cca 20-30km/h (staci uplne male hrby na ceste, prejazd cez zeleznicny prechod a podobne) pocujem take jemne buchanie niekde pod volantom. V podstate to tak divno drnci, ako keby tam niekde bola nejaka vola v riadeni. Pritom vsak volant volu nema, napravy nevyzeraju ze by mali vole tiez, tak neviem ci je to v samotnom riadeni alebo v posilovaci.

Da sa tomu nejako zamedzit?

Mam tam sportove pruzenie, auto je tvrde, mozno sa to potom to viac prejavuje. Nevadi mi to az tak velmi, ale bolo by prijemnejsie keby tie zvuky pocut nebolo.
skús skontrolovať kríže na volantovej tyči!! me klepkalo to!
Punto-MK2 1,2 8V 2001
Punto-Mk1 1,1 8V 1996
vejvy.f
Fiaťák
Příspěvky: 154
Registrován: 25 dub 2006, 19:26
Bydliště: Ml. Boleslav- Doksy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vejvy.f »

zkus zkontrolovat kulový čepy řízení, nebo i ramena.
FIAT PUNTO 1,7TD elx
Lancia Kappa Kombi 2.4i 175koní
ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepot v oblasti riadenia

Příspěvek od ygzo »

majco píše:
ygzo píše:Neviem ci je to normalne, mozno jo, ale pri prechode po nerovnostiach a najviac pri malych rychlostiach cca 20-30km/h (staci uplne male hrby na ceste, prejazd cez zeleznicny prechod a podobne) pocujem take jemne buchanie niekde pod volantom. V podstate to tak divno drnci, ako keby tam niekde bola nejaka vola v riadeni. Pritom vsak volant volu nema, napravy nevyzeraju ze by mali vole tiez, tak neviem ci je to v samotnom riadeni alebo v posilovaci.

Da sa tomu nejako zamedzit?

Mam tam sportove pruzenie, auto je tvrde, mozno sa to potom to viac prejavuje. Nevadi mi to az tak velmi, ale bolo by prijemnejsie keby tie zvuky pocut nebolo.
skús skontrolovať kríže na volantovej tyči!! me klepkalo to!
Sa mi to tam zda trochu volne, v tom krizi to volu ma, pocitam ze klepat by mohlo aj to.
Co s tym? Treba vymenit celu tu tyc riadenia aj s tym krizom?
Na kolko to vide penazi?
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

Dnes som to akurat riesil. Krize su oba v pohode, vola v nich nieje, gulove capy podla mna nehrkaju. Zvuk vychadza (u mna) z hriadela, ktory je pohanany motorcekom serva. Tiez to idem riesit, neviem ale ci sam, alebo to necham na servis.
Punto MK2 1.2 8V ELX
ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ygzo »

Arrow79 píše:Dnes som to akurat riesil. Krize su oba v pohode, vola v nich nieje, gulove capy podla mna nehrkaju. Zvuk vychadza (u mna) z hriadela, ktory je pohanany motorcekom serva. Tiez to idem riesit, neviem ale ci sam, alebo to necham na servis.
No hmmm, ktovie ci aj u mna to nie je odtial. Proste sa mi to zda ze to je z vnutra a vnutri je ten kriz a na nom vola je, neviem ci je taka velka ze by to mohlo hrkat. Skusim tam asi nieco strcit aby som vymedzil volu a prejdem sa par metrov po hrboch ci to bude hrkat a podla toho to zistim.

Neviem ci tu niekto nepisal o probleme s posilnovacom a vole tam a ze sa to neda opravit, jedine vymenou celeho posilnovaca
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

Nieco strcit do kriza riadenia? No, neviem ci je to dobry napad, ak ho mas povoleny (predpokladam, ze myslis kriz ktory je nad plynovym pedalom), tak ho treba dotiahnut...
Punto MK2 1.2 8V ELX
ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ygzo »

Arrow79 píše:Nieco strcit do kriza riadenia? No, neviem ci je to dobry napad, ak ho mas povoleny (predpokladam, ze myslis kriz ktory je nad plynovym pedalom), tak ho treba dotiahnut...
No skusim :)
Ja som to zatial neskusal dotahovat, len som to skusal rukou ci to ma volu a citil som ju tam.
Inak ten kriz sa opotrebuje aj tak, ze by sa musel vymenit celkom alebo sa to len dotahuje?
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

Kolko mas najazdenych km? Kriz sa urcite "raz" opotrebuje...
Punto MK2 1.2 8V ELX
ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ygzo »

Arrow79 píše:Kolko mas najazdenych km? Kriz sa urcite "raz" opotrebuje...
96.000km
Co ja viem, sakra, ved fotrik ma na svojom aute 130.000 a nic take tam nehrka, neklepe... Ale tak nie je to fiat
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
Sttepan
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 08 dub 2007, 18:14

Příspěvek od Sttepan »

Mě tam klepe posilovač řízení ,možná máš stejný problém.
Pod volantem je třemi šrouby přidělaný elektromotor a ten když sundáš, tak je tam takový váleček, který když má trošku vůli tak klepe a dokáže tak pěkně potrápit moje nervy :D
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

Sttepan, presne... teraz si trafil aj moju "poruchu". Otazka znie, aj si to nejak riesil, opravoval, alebo nie?
Punto MK2 1.2 8V ELX
ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ygzo »

Pokial by bola vola niekde pri posilnovaci ako tu pise Sttepan, tak dala by sa zistit tak, ze by som chytil kliestami tyc riadenia este nad krizom a potom skusal pootacat volantom, pripadne aj kliestami tou tycou, ci to bude klpekat?
Nechce sa mi to rozoberat a po pravde receno uz ma to serka ten klepot, sa mi zda ze je to cim dalej tym horsie. A ked to dam do servisu tak ti vypytaju aj za to co nerobili...

Btw, ten "valecek" je na tom elektromotori?
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
Sttepan
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 08 dub 2007, 18:14

Příspěvek od Sttepan »

já tam do toho válečku dal trošku silikonu, ale to je jen nouzové řešení.
Třeba se ten váleček dá koupit někde nový,ale zatim jsem ho nesháněl Obrázek Obrázek
ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ygzo »

Sttepan píše:já tam do toho válečku dal trošku silikonu, ale to je jen nouzové řešení.
Třeba se ten váleček dá koupit někde nový,ale zatim jsem ho nesháněl Obrázek Obrázek
Podla toho obrazku to vyzera ze ten valcek je tam v tej casti s motorom. Je to tak? A vola je na vonkajsej strane valceka alebo vnutri? Kam si daval ten silikon?
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“