Demontáž, montáž stahovačky okna Doblo 2001

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
plajavm
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 26 pro 2006, 19:47
Kontaktovat uživatele:

Demontáž, montáž stahovačky okna Doblo 2001

Příspěvek od plajavm »

Před třemi lety odešla v okně řidiče. Elektrické stahování je na šajse, nejspíše odejde v zimě. Problémem jsou hmoty umělé nerobustní, namáhané, prasknou. Nepomohlo ani vystříkání sprejem WD.
Když se to dělá poprvní, tak je to porod. Stahovačku jsem sehnal mírně použitou, dokoupil "opravný díl okna" co se strká do skla. Polský výrobek, levněji u nás. S trpělivostí to však jde vyměnit.
Jenže, minulý týden rup i na pravé straně, tentýž díl, kryt kolečka, vede lanko nahoře.
Ale už vím, jak na to bez násilí (znáte to, ne? Když to nejde použijte větší násilí, něco praskne).

Postup demontáže:
- odšroubujeme šroubek pod kličkou otvírání dveří
- pak horní tapecírung odtáhneme k sobě, bude třeba opatrně pomoci šroubovákem, vytáhnout cuplíky směrem k sobě (tím myslím horizontálně) odtáhneme i podložku loketní, pomůže šroubovák
- odšroubujeme tři šrouby madla dveří
- odšroubujeme tři křížové šrouby krytu na boku a dole
- odtáhneme horní část s cuplíkama k sobě
- odpojíme reproduktor
- kryt odložíme bokem
- odšroubujeme dva šrouby plechového úchytu madla
- nahoře vpravo odšroubujeme dva šrouby a vytáhneme jimi držený plech uvnitř (kryt bovdenu)
- pomocí nože opatrně odloupeme doleva zakrytovaný prostor dveří, jen tak daleko aby jsme se dostali na lištu s jezdcem<br>
- odšroubujeme tři šrouby motoru, není nutné, ale bude se nám to lépe vytahovat
- sjedeme s oknem ručně dolů až se nám objeví jezdec držící sklo (asi žluté barvy, veden jako "opravný díl okna", jeho čep se strká do okna ), pozor! jezdec je fixován ke skle čepem, na druhé straně uvnitř dveří je držen segerovkou téže hmoty na pásku, netahat za pásku, nejspíše ji utrhnete, je třeba se dostat šroubovákem na plocho na jeden konec segerovky a vytlačit ji
- odšroubujeme nahoře a dole šrouby držící lištu stahovačky, vyjmeme ji
Opačným postupem vložíme novou stahovačku.

Já už jsem se na...l a zašprajcoval sklo břevnem, na stahování okna jsem rezignoval. Není nad kličku.
Vašemu konání buď boží požehnání.
Reklama
 

Odpovědět

Zpět na „Doblo“