"Zkušební" jízda v okolí OV a FM

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
vikos
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 17 pro 2019, 08:07

"Zkušební" jízda v okolí OV a FM

Příspěvek od vikos »

Ahoj fiaťáci,
měl bych prosbu na někoho z okolí OV, FM, Frýdlantu n. O., kdo máte Fiat Tipo. Zvažuju jeho koupi, protože mi nedávno "šikovný" řidič rozstřelil Bravo ale nejsem si jistý výškou nebo tuhostí podvozku.
S autem jsem často jezdil na zahradu, kde je část cesty lesem a louce a i když je cesta celkem rovná, tak v jednom úseku jsem vždy lehce škrtl podvozkem. Na druhou stranu, když jsem stejnou cestu jezdil s Peugotem nebo Škodou, které mají papírově podvozek stejně vysoký nebo i nižší, tak se toto nikdy nestalo a tak nevím, zda to bylo kvůli standardní tuhosti pružin/tlumičů u Fiatu nebo už byly hodně staré a auto bylo níž než by mělo.
Byl by zde někdo ochotný se mnou trasu projet a vyzkoušet, zda je Tipo na tom líp? S Bravem jsem tam jezdil víc jak rok a ten dotyk podvozku se zemí byl bez následků - jen šlo slyšet, že se dotkl.
Fiatky mám rád, tak bych nechtěl po nikom nic, co by mu ublížilo :wink:
Jelo by se do Lubna u Frýdlantu, z OV je to cca 35km. Nabízím proplacení paliva za cestu + 1000,- za ochotu
Reklama
 

Bystro
Začátečník
Příspěvky: 24
Registrován: 16 črc 2019, 21:34

Re: "Zkušební" jízda v okolí OV a FM

Příspěvek od Bystro »

Mam Marea weekend 1.8,a po ni jsem poridil Tipo kombi.Podvozkem by Marea mela odpovidat Bravu,aspon te v dobe vzniku do r.2003 tusim.
Tipo ma urcite odpruzeni lip koncipovane,rekl bych o neco vyssi,s delsim chodem nez Marea.Tam,kde jsem projel Mareou,Tipo projede taky,a rezerva je vetsi rekl bych.Na hrbech tereniho typu (tj. zatizene leve predni a prave zadni dik pruzeni se houpe vice) je vhodna nizka rychlost.
Ono skrtani,no nejnizsi bod u Marey byla hrana koncoveho dilu vyfuku smerem k predku,coz mohlo byt problem u lomeni vozovky typu vyjezd z posklepene garaze.
Co se tyce silnice,drzi dobre,ale neni to takova stika v zatackach jako Marea.Prave diky vyssimu zdvihy perovani/tlumicu( a tedy mnohem komfotnejsi,nekodrcave jizde) neni Tipo v zatackach takovy dravec,vic se naklani,ale stopu drzi.Ze zacatku jsem se vic lekal,ale za beznych podminek jde strihnout zatacku ve vyssi rychlosti nez v Maree,jen se mi nelibi naklon vozu.Ale stopu drzi.
U Tipa jsou bezne 16 kola,Marea a Brava jezdily 14 a 15.Na typ popisovane cesty,Tipo umi nepekne ohodit prahy a spodni cast dveri bordelem od kol,pokud uz se nedodava se zasterkama.
Pokud je Brava novejsi rocnik,o tom nevim nic.
Na zkusebku jsu daleko.
Tipo kombi 1.4 T-Jet,LPG, dovoz Martin SK predvadecka
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: "Zkušební" jízda v okolí OV a FM

Příspěvek od liborko »

A co tak zkusit zajet do Fiatu Chlebovice u FM ( tam to máš nejblíže) a říct si o zkušební jízdu?
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
vikos
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 17 pro 2019, 08:07

Re: "Zkušební" jízda v okolí OV a FM

Příspěvek od vikos »

Bystro píše: 18 pro 2019, 09:56 Mam Marea weekend 1.8,a po ni jsem poridil Tipo kombi.Podvozkem by Marea mela odpovidat Bravu,aspon te v dobe vzniku do r.2003 tusim.
Tipo ma urcite odpruzeni lip koncipovane,rekl bych o neco vyssi,s delsim chodem nez Marea.Tam,kde jsem projel Mareou,Tipo projede taky,a rezerva je vetsi rekl bych....
Děkuji za informace a bezva popis. Pokud by bylo vyšší a ideálně i trochu tužší,tak by to bylo super.
vikos
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 17 pro 2019, 08:07

Re: "Zkušební" jízda v okolí OV a FM

Příspěvek od vikos »

liborko píše: 18 pro 2019, 18:20 A co tak zkusit zajet do Fiatu Chlebovice u FM ( tam to máš nejblíže) a říct si o zkušební jízdu?
Děkuji za tip. Zkusím se jich zeptat.
Zkoušel jsem zatím AF Centrum v Ově. Nejprve půjčení na víkend (u jiných značek s tím problémy neměli a i sami půjčení nabídli), což neumožňují ale aspoň umožňují "neomezenou" zkušební jízdu, kdy si aspoň budu moci auto vyzkoušet více na cestě. Nicméně, když manželka nadhodila cestu mimo silnici, tak se na to zrovna moc netvářili :? Ale částečně je chápu.
Uvidím, jestli nás u FM taky nepošlou do p... :D
Bystro
Začátečník
Příspěvky: 24
Registrován: 16 črc 2019, 21:34

Re: "Zkušební" jízda v okolí OV a FM

Příspěvek od Bystro »

Nejsem v tom kovanej.Pokud tuzsi myslis podvozek /tlumice pera,urcite je tuzsi Marea.Pokud kastli celkove,auto s najezdem 300k a 20 let stari se krouti rozhodne viz nez nove auto,hlavne v terenu polni cesty je ta unava materialu znat.
Tipo umi properovat niz k zemi,ale celkove se drzi vys.Staci se jen drzet vhodne nizke rychlosti,na projeti te polni cesty.
O pujceni dealerem jsem nemluvil,cestu,ktere se obavas, neznam,i kdyby vsecko dobre klaplo,v tomle pocasi by to pak bylo zrale na mycku.A tezko rici,co maji prodejci pri pujceni na vikend v poznamkach pod carou,zda podobny test by jim spadl do kategorie bezne uziti vozu(po zpevnenych komunikacich).
Tipo kombi 1.4 T-Jet,LPG, dovoz Martin SK predvadecka
Odpovědět

Zpět na „Tipo 2016“