naftové čerpadlo-teče

Vše o naftovém motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady, topení a chazení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
kivi
Fiaťák
Příspěvky: 61
Registrován: 13 čer 2006, 13:46
Bydliště: Vysoké Mýto
Kontaktovat uživatele:

naftové čerpadlo-teče

Příspěvek od kivi »

Zdravím, nemáte někdo zkušenost s netěsnícím palivovým čerpadlem? zjistil jsem, že moje mulina zanechává mastné fleky, tak jsem si říkal,že teče olej, ale zjistil jsem,že to teče nafta, někde kolem čerpadla.Nejsem schopný říct,kde přesně,protože tam je fakt blbý přístup....známý říkal,že to bude těsnění,což prý dělá jen spec.firma a je to kolem 10000,-.... :cry:
Freemont 2.0 JTD (103kW), 2011
Reklama
 

vladimir kunert
Začátečník
Příspěvky: 46
Registrován: 23 dub 2006, 20:37
Bydliště: Břeclav

čerpadlo CP1

Příspěvek od vladimir kunert »

Tekoucí čerpadlo = jedna z mála bolestí jinak celkově velmi spolehlivého motoru, zejména verze 105.Doporučuji bohužel opravdu řešit výměnou...Pokud budete mít štěstí jedná se pouze o čerpadlo.Pokud smůlu už došlo k úniku trosek čerpadla ke vstřikovačům a nebudou fungovat hned nebo chvíli po výměně vysokotlakého čerpadla...tipoval bych buď nekvalitní naftu nebo větší počet najetých kilometrů než je na tachometru.Není vyjímkou na tomto motoru najetých 300 tis bez problémů.
kivi
Fiaťák
Příspěvky: 61
Registrován: 13 čer 2006, 13:46
Bydliště: Vysoké Mýto
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kivi »

tak už mám čerpadlo opravené-bylo to dříve,ale neměl jsem čas to napsat.Takže-přetěsnění u Bosche v Zábřehu na moravě mě přišlo na 4700,-
Čerpadlo rozebrali,zkontrolovali,jestli není poškozené a přetěsnili. Od té doby je vše OK. Ráno jsem přijel a v poledne odjel. Furt lepší,než mě opraváři strašili 12000,-. Šel jsem přímo ke zdroji a tím i ušetřil
Freemont 2.0 JTD (103kW), 2011
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Motor - diesel“