Ducato 2.5tdi 85kw prestalo mi dobíjať alternátor neviete kde môže byt chyba

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Michal Ducato 230d
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 16 črc 2022, 20:32

Ducato 2.5tdi 85kw prestalo mi dobíjať alternátor neviete kde môže byt chyba

Příspěvek od Michal Ducato 230d »

Čaute kolegovia neide mi od dnes večer dobíjanie alternatora na ducate 2.5tdi 85kw , má 410tis km už auto a mam ho krátko takže neviem ci yo ma nejakú poistku ak áno kde ak.nie kde by som mal hľadať chybu ďakujem
Reklama
 

Vladka1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 469
Registrován: 20 úno 2020, 11:39

Re: Ducato 2.5tdi 85kw prestalo mi dobíjať alternátor neviete kde môže byt chyba

Příspěvek od Vladka1 »

Že by v altíku? Nejčastěji regulátor napětí, diodový blok, vyjetý kroužky. Nebo altík OK a upadlej drát, nebo chcípl řemen agregátů :mrgreen: ... Bez měření věštění z koule, "nedobíjí" je málo info.
Michal Ducato 230d
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 16 črc 2022, 20:32

Re: Ducato 2.5tdi 85kw prestalo mi dobíjať alternátor neviete kde môže byt chyba

Příspěvek od Michal Ducato 230d »

Dnes som bol v servise tak musím čakať dovolenky a K.O je Alternator. Zajtra to skúsim vybrať sám dúfam že to dám a odnesiem na opravu. Nevieš koľko km môžem prejsť bez dobíjania na 95AH baterke
Vladka1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 469
Registrován: 20 úno 2020, 11:39

Re: Ducato 2.5tdi 85kw prestalo mi dobíjať alternátor neviete kde môže byt chyba

Příspěvek od Vladka1 »

Těžko říct, záleží na odběru, hlavně světla si vezmou dost.. Ampérmetrem změřit odběr a pak spočítáš jak dlouho vydrží, nepočítej s plnou kapacitou baterky a je dobrý nenechat jí vybít pod 50% kapacity..
Nebo voltmetr do zapalovače a sledovat napětí.. Ale kdy přesně začít nabíjet je otázka a při jakým napětí začne kolabovat elektronika musíš vyzkoušet :mrgreen:
V altíku odchází nejčastěji uhlíky/ vyjetý kroužky, pak regulátor napětí nebo diody v usměrňovači.. Všechno jde relativně levně opravit, 400kkm bych ale měnil i ložiska atd. a repas firmou use nevyplatí = pokud to neumíš udělat sám tak vem novej altík, bral bych asi od Lucas za 4k, záleží jestli máš klimu nebo ne a i jaký přesně máš auto..
https://www.motora.cz/lucas/LRB00298.html?KTypNr=3777
Odpovědět

Zpět na „Ducato“