Punto HGT špatný volnoběh za studena

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
HGTboy
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 31 črc 2021, 20:28

Punto HGT špatný volnoběh za studena

Příspěvek od HGTboy »

Ahoj, blbý že můj první příspěvek tady na fóru musí být ohledně závady, ale co už..

Ve zkratce můj příběh - Mám dva roky stříbrný Punto HGT abarth, všecko bylo ok, než se mi teď na jaře začal mlátit motor.
Sehnal jsem levně funkční nádradní motor ze Stila 1.8 a hodil do auta. Motor je stejnej, akorát jíná vana a uchycení horního silentbloku. Co čert nechtěl, uchycení je z částí namontované pod rozvody, takže jsem musel udělat i je podle rysek s tím, že se udělají podle přípravků později. Auto šlapalo v pohodě a zajel jsem nechat nastavit rozvody do servisu, kde mají i přípravky na 1.8.. Nicméně po servisu je špatný volnoběh za studena, houpe to, když se auto ohřeje tak se vše upraví, akorát trochu občas cuká v nižších otáčkách. Chybu žádnou nehlasí. V servisu nemají šajnu. Zkusil jsem všechno, utěsnít sání, vyměnit senzor teploty vody, váhu, odpojit lambdy, svíčky, cívky, vstřiky, čerpadlo - nic a už si fakt nevím rady, tak píšu sem :)
Reklama
 

Vladka1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 469
Registrován: 20 úno 2020, 11:39

Re: Punto HGT špatný volnoběh za studena

Příspěvek od Vladka1 »

Správně reklamovat v servisu ať se staraj.. Ale lepší je lemplům to do ruky už nedat, spíš to pojebou ještě víc :mrgreen:
Problém hledej v tom kde se hrabali = nastavení rozvodu. Lama asi nejsi = pořiď přípravky a nastav rozvod sám. To bych udělal jako první... + pak pátrat kde jaký čidlo pojebali (orvaná kabeláž, konektor apod., snímače polohy kliky apod.) Taky reset ŘJ a nový naučení adaptací...
HGTboy
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 31 črc 2021, 20:28

Re: Punto HGT špatný volnoběh za studena

Příspěvek od HGTboy »

Takže nízká komprese na prvním válci.. 9,5,13,13,13.. Punto prodáno :D
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“