Punto II 1999 1.9D vyřazení imobilizéru

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
czgagi
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 18 říj 2022, 09:26

Punto II 1999 1.9D vyřazení imobilizéru

Příspěvek od czgagi »

Zdravím všechny přítomné a administrátorovi děkuji za přijetí do fóra.

Jsem zde s dotazem ohledně imobilizéru.
Problém jsou ztracené klíče - toto se chystám vyřešit výrobou klíčů podle dveřní vložky. Problémem ale zůstává imobilizér. Existuje levný způsob, jak jej na zmíněném Puntu vyřadit? Auto samo o sobě není zrovna atraktivní coby potenciální oběť zloděje a moc dlouho už asi jezdit nebude, takže absence imobilizéru nevadí.
Četl jsem něco o ventilu na přivodu paliva, který stačilo napojit na 12V. Mohl bych tedy poprosit znalé o radu?

Mockrát děkuji!

J.
Reklama
 

Vladka1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 469
Registrován: 20 úno 2020, 11:39

Re: Punto II 1999 1.9D vyřazení imobilizéru

Příspěvek od Vladka1 »

Nejspíš jo. Otázka jak to chcípat když to ŘJ nemá jak zavřít (pokud to chcípá tim ventilem..
Líp vyřadit immo v ŘJ, ale to se musí přeprogramovat, kromě nadšenců kdo umí tak si řekne raketu.
Podle immo jde udělat nový klíč, taky to bude spíš za draho...
Možná bude nejjednodušší sehnat ŘJ i s klíčema/ zámkama a přehodit to... Nebo vyměnit auto, tohle beztak už musí být shnilý a sypat do toho prachy je blbost..
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Punto II 1999 1.9D vyřazení imobilizéru

Příspěvek od liborko »

Znam borca co to dela na punto I a kdyz jsem se ho ptal jak je to s puntem II tak rikal ze je to slozite pac se do jednotky jednak nejde lehce dostat a hlavne plosny spoj je nejak zality a neni pristup k chipum. Jedine novou jednotku. Tak mi rikal.Zkusil bych byt tebou kouknout na ebay,byvalo toho tam mraky
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Thovt
Fiaťák
Příspěvky: 69
Registrován: 31 kvě 2015, 13:19

Re: Punto II 1999 1.9D vyřazení imobilizéru

Příspěvek od Thovt »

Tiež mám len jeden funkčný kľúč a už dlhšie sa chystám že čip z kľúča trvale pripevním k spínacej skrinke aby som mohol používať aj kopírované kľúče.
czgagi
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 18 říj 2022, 09:26

Re: Punto II 1999 1.9D vyřazení imobilizéru

Příspěvek od czgagi »

OK, děkuji všem za odpovědi. Asi to nakonec půjde teda do šrotu. Ale ještě jeden dotaz. Potřebujem kvůli povinnému ručení přečíst najeté km. Ale bez klíčku ten display ukazuje akorát hodiny. :x Jak z toho dostat údaj o nájezdu? Mačkal jsem všecko kolem a nic.

Díky moc!
Vladka1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 469
Registrován: 20 úno 2020, 11:39

Re: Punto II 1999 1.9D vyřazení imobilizéru

Příspěvek od Vladka1 »

Když nemáš klíče tak nejezdíš, na to ručení?? Lepší uklidit ze silnice a značky dát do depozitu, nebo rovnou poslat do hutí, za kompletní auto ještě ca 2k dostaneš a ještě si pro to přijedou.. Pokud ručení chcš tak vybrat pojišťovnu která km nechce. Nebo to jde přečíst diagnostikou.
Udělat kopii klíče i s čipem neni problém a neni to ani tak drahý, umí to kdekdo, nejenom autorizák za 5kKč. (klon se stejným kódem)
czgagi
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 18 říj 2022, 09:26

Re: Punto II 1999 1.9D vyřazení imobilizéru

Příspěvek od czgagi »

Však to píšu, že to půjde do šrotu. Ale ještě je potřeba dořešit formality z minulého období. No, třeba to nebudou potřebovat, když se to bude vyřazovat.
czgagi
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 18 říj 2022, 09:26

Re: Punto II 1999 1.9D vyřazení imobilizéru

Příspěvek od czgagi »

Takže po telefonátu na pojišťovnu se vrací nutnost vyfotit nájezd - potřebují doložené km i když to půjde na likvidaci. Blbci. Má někdo schéma zapalování, ať vím, co mám propojit? Jsem elektrotechnik, takže mi fakt stačí schéma. Díky moc.
czgagi
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 18 říj 2022, 09:26

Re: Punto II 1999 1.9D vyřazení imobilizéru

Příspěvek od czgagi »

czgagi píše: 25 říj 2022, 08:58 Takže po telefonátu na pojišťovnu se vrací nutnost vyfotit nájezd - potřebují doložené km i když to půjde na likvidaci. Blbci. Má někdo schéma zapalování, ať vím, co mám propojit? Jsem elektrotechnik, takže mi fakt stačí schéma. Díky moc.
Tak po nějakém googlení jsem schéma našel. Téma může být považováno z auzavřené. Díky všem.
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1331
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: Punto II 1999 1.9D vyřazení imobilizéru

Příspěvek od SpiritWolker »

Tady v manualech najdi knihu jak na to a tam najdeš schemu spinačky, , pak tam je nekde i schema jak pripojit budiky na baterku, teda ktery pin je kostra a ktery pin plus

https://www.fiatclub.eu/manualy

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“