Strata vykonu motora stilo 1.9 85kw.

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
paloviktor
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 30 srp 2023, 09:50

Strata vykonu motora stilo 1.9 85kw.

Příspěvek od paloviktor »

zdravim naskocila my kontrolka chyba motora a auto niekedy nema tah ale niekedy ide normalne turbo mam repasovane nema este najazdenych ani 1000 km kody my my vypisuje tieto 3 P0101 , P0235, P0046 bol som aj v jednom servise a tam mi povedali ze by to mohlo byt
turbo ale mne sa nechce verit ked bolo pred nedavnom repasovane a navyse auto niekedy ide normalne napriklad rano nastartujem idem 10 km do obchodu mesta turbo taha normalne ked idem z obchodu uz auto netaha auto odstavim potom po nejakej hodine nastartujem tak auto zase ide normalne tak chcel by som sa spytat co by to mohlo byt.
Reklama
 

Uživatelský avatar
tatko Tom
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 421
Registrován: 08 úno 2018, 12:05
Bydliště: Prievidza

Re: Strata vykonu motora stilo 1.9 85kw.

Příspěvek od tatko Tom »

Váha vzduchu
OverBoost ventil
Regultor tlaku turba

Toľko k tým kódom.

Riadiaca jednotka "predpokladá" hodnoty v určitom rozsahu vzhľadom okamžitému režimu motora. Ak jej nektoré čidlo pošle údaj mimo rozsah - či už pravý alebo chybou čidla, kontaktov atd - vyskočí hláška.

Podľa prejavu by som začal váhou vzduchu a jej konektorom. Až ak by to vyskakovalo pri plnom pridaní hore kopcom pár desiatok sekúnd no ťahalo stále normálne - kontrolou či je regulácia turba v poriadku. No nie som automechanik.
2004 Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD (84.5 kW / 115 PS
Multipla JTD r.v. 2005 (zabavila mi ju manželka a učí ju na benzín :D :D :D )
Punto 1.9JTD - - r.v. 1999 - EX)
(Punto 1.1 - r.v. 1995 - EX)

...
Škoda 120 LS
Wartburg 353
...
Vladka1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 469
Registrován: 20 úno 2020, 11:39

Re: Strata vykonu motora stilo 1.9 85kw.

Příspěvek od Vladka1 »

Ojebanej repas turba?
paloviktor
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 30 srp 2023, 09:50

Re: Strata vykonu motora stilo 1.9 85kw.

Příspěvek od paloviktor »

odpojil som vahu vzduchu a isiel som dnes na nakup do 10 km vzdialeneho mesta turbo tahalo na 100% ale ked som isiel z nakupu tak uz zase netahalo.
Odpovědět

Zpět na „Stilo“