HELP - Elektrické stahovaní oken mk2

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Bukshi
Fiaťák
Příspěvky: 107
Registrován: 20 čer 2006, 19:09
Bydliště: Komarno, SK
Kontaktovat uživatele:

HELP - Elektrické stahovaní oken mk2

Příspěvek od Bukshi »

Caute,

Pokazilo sa mi elekt. stahovanie okna (mk2) na spolujazdcovej strane a tak rozmyslam, ze cez vikend rozoberiem dvere a pozriem sa na to. Chcem sa spytat, ze co mam spravit s tou ochrannou foliou proti vlhkosti? V manuali som sa docital, ze ked ju raz odlepim, tak uz spat asi lepit nebude ... co tak chemopren? :D alebo kde by sa taka folia dala zohnat, keby som ju nebodaj nahodou roztrhol :) ?

Vdaka za akekolvek info,

Bukshi
-= Fiat Punto II 1.2 16V ELX | Speedgear =-
Reklama
 

Kakin
Fiaťák
Příspěvky: 169
Registrován: 07 kvě 2006, 12:24
Bydliště: Olomouc

Re: Mechanizmus elekt. stahovania okna

Příspěvek od Kakin »

Bukshi píše:Caute,

Pokazilo sa mi elekt. stahovanie okna (mk2) na spolujazdcovej strane a tak rozmyslam, ze cez vikend rozoberiem dvere a pozriem sa na to. Chcem sa spytat, ze co mam spravit s tou ochrannou foliou proti vlhkosti? V manuali som sa docital, ze ked ju raz odlepim, tak uz spat asi lepit nebude ... co tak chemopren? :D alebo kde by sa taka folia dala zohnat, keby som ju nebodaj nahodou roztrhol :) ?

Vdaka za akekolvek info,

Bukshi
Neni to folie ,ale takova penovka ,neco jak "miralon" co se dava pod plovouci podlahu ,ale tenkej ....musis davat bacha ,dost se to trha ,ale jde to.....je tam nanesena takova housenka z lepidla ...me to slo odlepit a zase nalepit...a drzi to ...
Punto Sporting 1.2 16V MkII
FANDAK
Znalec
Příspěvky: 826
Registrován: 17 led 2007, 20:29
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FANDAK »

Na ty stahovačce ti přeju hodně štěstí nevým jak to ma punto ale delal jsem to u vw golfa 3 a malem mě jeblo :evil:
FANDAKUV FIJÁTEK--> STILO MULTIWAGON 1,9 JTD 8v <--115hp r.v.:11/2003
MANŽELKY FIJÁTEK------------->PUNTO I S 1,1 8v <-------------55hp r.v.:04/1996
mirek.happy
Začátečník
Příspěvky: 41
Registrován: 03 bře 2007, 07:59
Bydliště: Nový Jičín, CZ

stahovani

Příspěvek od mirek.happy »

Potom to kdyz tak zkus tady http://www.fiatdily.cz/index.php?Title=PUNTO%202000-& kdyby to bylo vadne
FIAT Punto EVO 1.2 Dynamic 65k 5D

Punto MK2 1.8 HGT a je pryč
Joe301
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 217
Registrován: 14 bře 2006, 10:40
Bydliště: Palarikovo Okres Nové Zamky

Příspěvek od Joe301 »

Ja som tu penu vyrezal pekne od železa rezačkou a dal oms to napat s chemoprenom a ono to nema kam utiect ved to drží tapacir. A čo sa týka toho mechanizmu tak ti napišem spravu :wink:
Bukshi
Fiaťák
Příspěvky: 107
Registrován: 20 čer 2006, 19:09
Bydliště: Komarno, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bukshi »

Tak a som konecne po uspesnej operacii :D teda aspon nakolko to okolnosti dovolili ... Vymenil som si mechanizmus stahovania okna a potvrdilo sa to co som aj ocakaval. Nakolko boli dvere buchnute tak sa okno este stale trocha drie, ale uz som s tym viac nevedel spravit (vnutorna strana hrany dveri kde je ta izolacna guma je posunuta asi o cca 1,5 mm smerom von)

Tak dufam, ze to vydrzi nejaky ten cas ;) pripajam aj nejake tie fotecky ak by to niekoho zaujimalo ...

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
-= Fiat Punto II 1.2 16V ELX | Speedgear =-
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

Tie fotky su super.. dakujem za ne, konecne viem ako rozobrate dvere vyzeraju.. ;)

btw kolko bolo verzii interieru? Ty mas hore plast na dverach, ja len tapacir.. proste haluze.. :lol:
Punto MK2 1.2 8V ELX
Uživatelský avatar
keny8899
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 238
Registrován: 28 kvě 2006, 18:20
Bydliště: Trnava

Příspěvek od keny8899 »

to arrow: Máš takéto že? :P
Obrázek
Fiat Punto Mk2 1.2 16V 59kW/80PS r.v.2001 - sériový stav
Seat Ibiza 6k 1.4i 44kW/60PS r.v.2000 (Borbet Atlanta white 14", Yokohama C-Drive II 185/60 R14, -35/-35, podložky vzadu 20mm, Pioneer DEH-2220UB)
Bukshi
Fiaťák
Příspěvky: 107
Registrován: 20 čer 2006, 19:09
Bydliště: Komarno, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bukshi »

ja mam r.v. 2002 a je dotiahnute z talianska ...
-= Fiat Punto II 1.2 16V ELX | Speedgear =-
Joe301
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 217
Registrován: 14 bře 2006, 10:40
Bydliště: Palarikovo Okres Nové Zamky

Příspěvek od Joe301 »

Fajný prispevok bukshi len je haluz že ja mam iný motorček stahovania to je haluz tý minici vo fiate robili milion verzíí a čo sa stýk dopasovania tak všetko sa da spravit len sa treba s tým pohrat aj ja som mal buračku a aj mne to šuchalo a už nešucha :wink:
Bukshi
Fiaťák
Příspěvky: 107
Registrován: 20 čer 2006, 19:09
Bydliště: Komarno, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bukshi »

Joe301: hej ja viem, len sa bojim tie dvere uz viac ohybat, lebo su prehnute prave kde maju nosnik na hornej casti a tam je plech dvojvrstvovy a je to tam dost silne ... mozno by sa to dalo narovnat po nahriati, len potom by to trebalo aj znova nastriekat a nie som si isty ci by to aj zvary vydrzali ... ved niekedy sa na to mozme mrknut ;) na nejakom dalsom zraze :D skoda ze mi to teraz do Nitry nevyslo :?
-= Fiat Punto II 1.2 16V ELX | Speedgear =-
Uživatelský avatar
betisa
Začátečník
Příspěvky: 46
Registrován: 07 kvě 2007, 15:15

Příspěvek od betisa »

jen jsem se chtěla zeptat jak vám funguje elektro zatahování oken , prý by mělo jít když necháte otevřená okna a vystoupíte tak při zamykání z venku by měli automaticky se okna zavřít...je to pravda? kamošovi u opla to tak funguje...
ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ygzo »

betisa píše:jen jsem se chtěla zeptat jak vám funguje elektro zatahování oken , prý by mělo jít když necháte otevřená okna a vystoupíte tak při zamykání z venku by měli automaticky se okna zavřít...je to pravda? kamošovi u opla to tak funguje...
Ja mam MKII 12/1999 vybava HLX a okna mi nezatiahne po vystupeni a zamknuti auta. A docela ma to sere, lebo sa bojim, ze zabudnem otvorene okno. Asi to budem riesit domontovanim autoalarmu s funkciou dotahovania okien.
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
Joe301
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 217
Registrován: 14 bře 2006, 10:40
Bydliště: Palarikovo Okres Nové Zamky

Příspěvek od Joe301 »

jj ja to chcem tiež kde budem kupovat magicar tak si dokupim modul dotahovania okien
Uživatelský avatar
betisa
Začátečník
Příspěvky: 46
Registrován: 07 kvě 2007, 15:15

Příspěvek od betisa »

Chci se zeptat zkušenějších co budu potřebovat respektive jak velký zásah do elektro vozidla je když mám centrál a chci ho předělat na dálkový a ještě k tomu ten dojezd oken při zavírání vozu....poradí někdo??Děkuji
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“