DISKUZE - spotřeba Punto I

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Gorak

DISKUZE - spotřeba Punto I

Příspěvek od Gorak »

Hojda lidi... mám Fiat punto 1.2 60SX 44kw r.v. 98... a mám problém se spotřebou cca 10l/100 a to jak ve městě tak mimo něj... zkoušel jsem jezdit i jak normálně tak na max i min. a stejně jsem se pod 9l nedostal. Stav: 100000km tlaky 12/11/11/12, vyštelované ventily (podložky), řídící jednotka bez chyb, nová lambda, nový snímač talku nasávaného paliva, nové svíčky (ngk dle katalogu), kabely, i cívky jsou v pořádku (kat. venku a výsledek stejný, jen výkon o dost stoupl), nový komplet výfuk Bosal jinak spotřeba naprosto stejná, auto nebylo nikdy havarováno. už jsem úplně vyřízenej nevim co mám dělat dál poradí někdo? nebo alespoň někoho kdo by věděl? předem díky moc :-(
Reklama
 

Uživatelský avatar
Katy
Všeználek
Příspěvky: 5555
Registrován: 13 zář 2005, 19:04
Bydliště: JM

Příspěvek od Katy »

ja mam 1,1 motor a uz jsem jela i za 9/100km, ale jinak jezdim tak kolem 7/100km :)))
moc tomu totiz slapu a tocim to, pac je to slabe tak si to takhle vynahrazuju a vono to tak papa :))))) jinak sirsi kola a lauf neco malo pridaly na spotrebe. kdyz ale jedu furt 150 po dalncii po dobu 15min tak se mi taky udela peknej wejr v nadrzi...
my car, my life !
www.puntotuning.eu
www.girlstuning.cz
Gorak

spotřeba

Příspěvek od Gorak »

mno, několika způsoby nejlepší způsob je natankovat plnou a vyjet ji do mrtě, mám kandík s 5L v kufru, takže docela přesně... jinak samozřejmě dřív nebyl problém jet v minimu za 5.5 a v průměru kolem 6,5 samozřejmě že max na letišti šel vyhnat o mnoho víc, ale jinak to jezdilo jak víno šlo to krásně za plynem bez dušení a spotřeba se dala perfektně kontrolovat, což je teď spíš sázka do loterie...
poitromasoni
Fiaťák
Příspěvky: 190
Registrován: 29 lis 2005, 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba

Příspěvek od poitromasoni »

Gorak píše:mno, několika způsoby nejlepší způsob je natankovat plnou a vyjet ji do mrtě, mám kandík s 5L v kufru, takže docela přesně... jinak samozřejmě dřív nebyl problém jet v minimu za 5.5 a v průměru kolem 6,5 samozřejmě že max na letišti šel vyhnat o mnoho víc, ale jinak to jezdilo jak víno šlo to krásně za plynem bez dušení a spotřeba se dala perfektně kontrolovat, což je teď spíš sázka do loterie...
nerekl bych ze je dobre vyjet nadrz do mrtva..jak zjistis kolik litru jsi projel?neni lepsi natankovat opravdu plnou a dotankovat do plne a cele opakovat trikrat at minimalizujes chyby..
fiat marea weekend 1.9TD 55kw
poitromasoni
Fiaťák
Příspěvky: 190
Registrován: 29 lis 2005, 13:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od poitromasoni »

muzes nasat nejaky bordel vodu...u nafty ktera peni je to jeste tezsi zjistit spotrebu
fiat marea weekend 1.9TD 55kw
Gorak

spotřeba

Příspěvek od Gorak »

mno to je klasika způsob měření, ten samozřejmě používám nejčastějí, jen jsem chtěl podotknout, že jsem měřil i takovým způsobem, že jsem nádrž vyjel do mrtě a pak dotankoval přesnej počet litrů (všichni totiž víme, že se do nádrže vejde občas 45l a občas 47l atd., jak vypne pistole, a vždy tam stejně nenatankujeme) takže úplně prázdná nádrž + přesných 5l kanistr + přesných 40l u pumpy, čili změřim max. přesně najetý kilometry oproti litrům který mam v nádrži (dělal jsem to dvakrát pro absolutní přesnost aby si ze mě ve fiatu neutahovali)... jinak samozřejmě natanknu plnou ujedu určitej počet a pak dotankuju... Nejsem blázen abych jezdil do mrtě a ničil čerpadlo a filtr. Takže nebojte počítat mi docela jde chyba bude nejspíš někde jinde...:-(
tomek

Příspěvek od tomek »

mna ucili ze spotrebu si mam merat stale aby som vedel ked stupne spotreba ze je s autom zle abo sa nieco kazi,,,preto odjakziva tankujem za rovnaku sumu (momentalne sa ceny pohybuju tak ze za 500 natankujem 13L) a vzdy ked zacne svietit kontrolka rezervy,,beham iba po meste a vychadza to 7,4-7,7 a to vzdy,,v zime cez 8,,,samozrejme ked jazdim agresivnejsie tak sa rapidne zdvihne,,nie vzdy to vyjde presne na chlp aale ta spotreba vychadza uz v spominanom intervale,,v lete na dialnici do HR som tankoval plnu a vychadzalo to 6,3-6,6 a to som isiel sustavne 140,,a posledne zistenie ma vyviedlo z omylu ze pomala jazda sa rovna mala spotreba,,50 na stvorke ale nestihacky na zelenych vlnach takze dalsie statie a vobec nizke otacky,,dusenie motora,,cize vyssia spotreba,,takze jazdim zase 80 na patke a mam rovnaku spotrebu,,a som rychlejsie doma,,,moje skusenosti aspon,,mam 1,1 55S 97 r.v.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Co když hledáš chybu jinde. Co takhle problém s tachometrem?
poitromasoni
Fiaťák
Příspěvky: 190
Registrován: 29 lis 2005, 13:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od poitromasoni »

taky je to moznost!pry casta zavada.muzou ti prokluzovat kolecka.tak si over jestli ti meri spravne
fiat marea weekend 1.9TD 55kw
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Já mám 1,1 a normální spotřeba s otevřeným sáním,sníženou hlavou a svodama byla kolem 12 litříku! Teď dostal vitamíny a asi to bude ještě o něco víc! Takže být Tebou to neřeším! A nebo přkontroluju čidlo teplota nasávaného vzduchu!
poitromasoni
Fiaťák
Příspěvky: 190
Registrován: 29 lis 2005, 13:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od poitromasoni »

spotrba 10-9l/100 je dost vysoka na tento motor.zkus jezdit"normalne a nesetri jed plynule a uvidis ja kdyz jsem se snazil setrit tak jsem nakonec neusetril nic .zacal jsem jezdit normalne a vysledek byl lepsi normalne myslim 90km/h
fiat marea weekend 1.9TD 55kw
Dušan
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 10 říj 2005, 22:10
Bydliště: Mladá Boleslav

Spotřeba

Příspěvek od Dušan »

Já mám motor 1.1, v létě jezdím za 6 litrů, teď v zimě asi za 7. Louda určitě nejsem, - 90-110 km na normální silnici, 130-140 na dálnici. Jinak si vždy měřím "do hrdla" dovču do Chorvatska, vždy najedu asi 3000 km se spotřebou 5,8 litru
Oli
Fiaťák
Příspěvky: 131
Registrován: 09 říj 2005, 20:10

Příspěvek od Oli »

Já sem na tom podobně 1.4 Turbo a spotřeba kolem 8 litrů v létě v zimě kolem 9-10 litrů jízda spíš rychlá pořád kolem 120-160 Km/h.
Dodo

Spotreba

Příspěvek od Dodo »

Mám presne ten istý problém s vysokov spotrebov(cca 10L).Motor 1,1 r.1996.Bol som u servisáka a dal som to otestovať.Vyšli z toho dve závažné chyby:
1.Krokový motor-prerušené
2.Snímač polohy škrtiacej klapky-prerušené.
Sú to nejaké motorčeky.Obe poruchy maju za následok príliš bohatú zmes.Keď mi povedal že oprava ma vyjde na cca 10000 sk,do smiechu mi nebolo. :(
poitromasoni
Fiaťák
Příspěvky: 190
Registrován: 29 lis 2005, 13:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od poitromasoni »

mam td ted v zime jsem mel 6.7/100
fiat marea weekend 1.9TD 55kw
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“