HELP - Klíče

Nevíte kam to patří, pište to sem ...

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Vlasta
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 24 dub 2007, 10:42
Bydliště: Nymburk

HELP - Klíče

Příspěvek od Vlasta »

Zdravím všechny majitele Puntiček,

mám dotaz ohledně pořízení modrého klíče do zapalování. Mám pouze master klíč. Kde se dá pořídit modrý a za kolik?. Může to být v jakémkoliv zámečnictví nebo v autorizovaném servisu?.
Předem děkuji. Vlasta
Fiat Punto 1.1 1995
Reklama
 

dedo.miki
Fiaťák
Příspěvky: 197
Registrován: 04 led 2007, 16:35
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dedo.miki »

Modrý klúč si môžeš dať vyrobiť hocikde. Ja som ho dal vyrobiť v predajni kde robia kopie klúčov všetkých typov.Ten vyrobený klúč by mal mať v sebe taký chip na inmobilizér.Pomocou toho královského klúča si dáš nakodovať v servise ten nový (môžeš aj viac kusov).Každý klúč má ten chip v klúči iný a riadiaca jednotka auta ho musí poznať ,preto sa musí v servise načítať nový klúč a to ide len pomocou královského.
Vlasta
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 24 dub 2007, 10:42
Bydliště: Nymburk

Příspěvek od Vlasta »

Tak jestli chapu správně, tak šlo by udělat modry klič v jakékovil zamečnictví? Diky. Vlasta.
Fiat Punto 1.1 1995
Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vencapunto »

Pokud máš immobilizer tak jenom tak kde dělaj s čipama.Pokud ho nemáš tak kdekoliv
Futile Italian Attempt at Transportation
Very Weird
Milsn
Fiaťák
Příspěvky: 154
Registrován: 09 čer 2006, 22:16
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milsn »

Vencapunto píše:Pokud máš immobilizer tak jenom tak kde dělaj s čipama.Pokud ho nemáš tak kdekoliv
Přesně tak, jen červenej klíč pro načtení kódu není nutnej. Načtou ho i z modrýho a je to OK. Cena za jeden klíč je necelá tisícovka.U Fiata je to samozřejmě dražší, protože z toho dělají děsnou vědu. :)
Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vencapunto »

A k čemu teda ten červenej je,když to jde načíst i z modrýho? :shock:
Futile Italian Attempt at Transportation
Very Weird
majki
Všeználek
Příspěvky: 1021
Registrován: 02 dub 2007, 16:08
Bydliště: Praha / Karvina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od majki »

Cerveny? Ja mam jen dva modre :cry:
Mazda2 1.3 TE '08 :D
History: Punto mk2a 1.2 16v Sporting / Punto mk2b 1.2 8v Active / Mazda 626 2.2 12v limo GD US '88
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

Majki MK2 mali uz len dva modre kluce + karticku so Security Code (cervena). Podla tej karticky vedia vyrobit nahradny kluc.
Punto MK2 1.2 8V ELX
Solda
Začátečník
Příspěvky: 33
Registrován: 28 lis 2005, 23:23
Bydliště: Brandejs

Příspěvek od Solda »

kamarád si ho nechal poslat z itálie.... stál asi 70 eur
Solda
Milsn
Fiaťák
Příspěvky: 154
Registrován: 09 čer 2006, 22:16
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milsn »

Vencapunto píše:A k čemu teda ten červenej je,když to jde načíst i z modrýho? :shock:
No podle mě je červenej nutnej na oficiální kopírování, asi jakože jsi majitel. Ale v praxi jim stačí ten modrej.. Jenom najít firmu, která na to má techniku ..
X-Slim
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 14 bře 2007, 19:03
Bydliště: PB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od X-Slim »

Tak při zjištění že jedinej klíč kterej u svího Puntíka mam je červenej sem se rozhodl že si ho necham přidělat, náhoda je blbec co kdybych ho ztratil. Přijdu do výrobny klíčů a ptám se jestli by mi ho udělali. Prodavač řekl že ano; ptám se na cenu. Řekl že 100,-- :o sem nadšeně přikývl. Tomu se nedá odolat. Tak sem si počkal než ho udělá a při vypisování paragonu EJHLE cena se vyšplhala na 1100,-- :cry: tak sem se ptal co to jako znamená a on že mi to řikal. Takže sem se smutkem odcházel a nejhorší na tom je že i kámoš co tam byl semnou mi potvrdil že nejdřív řikal 100,--... Poučení pro příště rači se třikrát zeptam neham si to napsat na papír a pak na něco kejvnu...
majco
Všeználek
Příspěvky: 1078
Registrován: 10 úno 2006, 14:48
Bydliště: Žilina

Příspěvek od majco »

Vencapunto píše:A k čemu teda ten červenej je,když to jde načíst i z modrýho? :shock:
Presne na to som sa pýtal aj ja fo fiate a bolo mi povedané že morý otvára len imobilizér a bordový aj dáke veci v riadiacej jednotke a umožnuje vraj prekodovanie riadiacej jednotky .
Punto-MK2 1,2 8V 2001
Punto-Mk1 1,1 8V 1996
Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vencapunto »

Áha,díky za zjištění :D
Futile Italian Attempt at Transportation
Very Weird
Vlasta
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 24 dub 2007, 10:42
Bydliště: Nymburk

Příspěvek od Vlasta »

Tak jestli chapu správně, tak šlo by udělat modry klič v jakékovil zamečnictví? Jak poznam, že mám immobilizer? Diky. Vlasta.
Fiat Punto 1.1 1995
X-Slim
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 14 bře 2007, 19:03
Bydliště: PB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od X-Slim »

Vlasta píše:Tak jestli chapu správně, tak šlo by udělat modry klič v jakékovil zamečnictví? Jak poznam, že mám immobilizer? Diky. Vlasta.
Když immobilizer nemá tak ti ho udělaj myslim všude, ale pokud ano tak ti ho udělaj jen tam kde na do maj potřebnej vercajk. Nejlepší je vzít klíč s sebou zeptat se a ukázat ho.
Punťa - S55, malej ale šikovnej ;-)
Odpovědět

Zpět na „Punto - ostatní diskuse“