HELP - Probliknutí kontrolky airbagu při brždění

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
ninja11
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 20 čer 2007, 21:18

HELP - Probliknutí kontrolky airbagu při brždění

Příspěvek od ninja11 »

Jak už jsem psal v nadpisu, občas mi při šlápnutí na pedal problikne kontrolka airbagu.. Je to jen občas- žadny systém jsem v tom nenašel-, délka bliknutí je taky různá. Někdy jen letmo problikne, někdy svítí třeba i pár desetin sekundy.. Dost mě to rozčiluje :evil: Samozřejmě diagnostika žádný problém neodhalila a airbagy tam jsou.. Budu Vam všem moc vděčný za nějakou rozumnou radu, dík..
Reklama
 

cwb
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 12 bře 2008, 16:06
Bydliště: kotlina na strednom Slovensku

Příspěvek od cwb »

Ahoj, u mna sa zacal objavovat ten isty problem, ale s tym rozdielom, ze ja mam jeden airbag nahradeny odporom. Ak si problem vyriesil (alebo niekto iny) dajte vediet. Vdaka.
FIAT Punto II, 2002, 1.9 JTD, 63kW, take (ne)obycajne Punto
Bamower
Začátečník
Příspěvky: 30
Registrován: 26 črc 2007, 13:21

Příspěvek od Bamower »

Ahoj, mam uplne to samy, uz sem to tady psal v jinym tematu,

https://www.club-fiat.com/viewtopic.php ... ght=#50013

a nikdo mi neporadil. Ja s tim jezdil dva mesice a pak to svitilo porad, tak mi sem to dal do srvizu a rekli ze pod sedackou je kabilek kerej vycistili,

tak sem jim rekl diky, jenze po tydnu to zacalo delat znova, pekne me to jebe , to i vanocni stromecek mi blika min...[/url]
cwb
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 12 bře 2008, 16:06
Bydliště: kotlina na strednom Slovensku

Příspěvek od cwb »

No ja uz s preblikujucou kontrolkou jazdim vyse pol roka, ale zda sa mi ze v poslednom case preblikuje pri stlaceni brzdoveho pedala coraz castejsie (mozno subjektivny pocit). Tak isto nechapem co moze mat spolocne cistota snimaca s preblikavanim pri brzdeni?
V mojom pripade to moze byt aj pokles napatia pri rozsvieteni brzdovych svetiel (ako som pisal mam na miesto stlpikoveho ABG instalovany odpor), ale to by bol asi problem pri zopinani vsetkych elektrickych spotrebicov. Neviem?
Dalsia vec ktora ma napada by mohla byt zaznamenana chyba v riadiacej jednotke, pri odpojeni ABG a neodpojenej baterii, ale to by asi kontrolka ostala svietit.
FIAT Punto II, 2002, 1.9 JTD, 63kW, take (ne)obycajne Punto
Bamower
Začátečník
Příspěvky: 30
Registrován: 26 črc 2007, 13:21

Příspěvek od Bamower »

tak ted si uhodil herbicek na hlavicku. = s tema zadnima brzdovyma svetlama je to asi pravda, protoze ja kdyz dam do zadniho sveta R10W (normalni obrysovka, ne brzdova) tak po tydnu praskne, blika mi to na pallubce sem a tam , pritom tam R10W ma byt, kdyz tam je 5W tak je v poho a drzi = asi mam celou elektroniku v zadu celou jeblou,

otazka: Pokad je R10W moc silna, kde mam nejake prepeti btw jak a kde to mam zmerit tak aby nebyla moc silna . R5W tam nechci davat protoze mi stve jak to sviti na te palubce a navic podle reguli tam ma byt R10W...
cwb
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 12 bře 2008, 16:06
Bydliště: kotlina na strednom Slovensku

Příspěvek od cwb »

No tak na tie otazky ti moc neviem odpovedat (nie som autoelektrikar, buhuzial). Ale ako si pisal, tak 10W ziarovka tam ma byt, takze ked praska naozaj tam nebude nieco v poriadku. Zmerat by sa podla mna malo napatie pri stlaceni brzdoveho pedalu ked kontrolka preblikne a aj vtedy ked nepreblikne a zistit ci je tam nejaky rozdiel. Ale ci sa potom podari odhalit zahadu tak to neviem.
FIAT Punto II, 2002, 1.9 JTD, 63kW, take (ne)obycajne Punto
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“