Demontáž přístrojové desky

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Nobody
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 25 čer 2007, 12:10

Demontáž přístrojové desky

Příspěvek od Nobody »

Prosím o radu. Jsem hrdým majitelem Fiat Palio Weekend velice krátkou dobu a již se mi přohodilo, že musím vyměnit spálenou žárovku, která osvětluje přístrojovou desku. Nikde jsem však nenašel žádné šrouby a nevím, jakým způsobem se ke spálené žárovce dostanu. Poradí někdo ? :(
Reklama
 

vavo
Fiaťák
Příspěvky: 127
Registrován: 07 pro 2006, 08:38
Bydliště: Trnava

Příspěvek od vavo »

musis sundat cierny plastovy ram okolo pristrojovky, pod nim su sroby. Pripadne musis odmontovat aj panel s hodinkami. vsetko drzi na zarazkach, takze sroubuvak cez handricku a vypacit ven.
Palio Weekend, 1.2, 75k - minulost :) => Peugeot 307 1.6
Punto II, 1.2, 44 kW
daja
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 17 pro 2006, 20:23

Příspěvek od daja »

Pod plastem seřizování světlometů a jasu přístrojů je ještě šroubek.
Příchytky kolem panelu okolo přístrojovky jdou dost těžko. Horní jsou vyhnuté nahoru a spodní zase dolů. Vlastní přístrojovku pak drží 2 imbusy vel. 3 a je nutno odpojit i náhon tachometru. Doporučuji vyměnit všechny žárovky podsvícení najednou a kontrolku parkovacích světel.
Uživatelský avatar
lolo26
Fiaťák
Příspěvky: 99
Registrován: 20 led 2007, 23:48

Příspěvek od lolo26 »

tu je to rozobratie tej prístrojovky aj s obrázkami http://autocentrum.pl/paliosiena/porady/por8.htm želám veľa úspechov pri rozoberaní.
Nobody
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 25 čer 2007, 12:10

Příspěvek od Nobody »

Všem děkuji za rady. Abych se ale přiznal, zkoušel jsem to rozebrat tenkým šroubovákem, ale nějak to pevně drží a nešlo mi to, a taky jsem měl strach více zatlačit, abych náhodou něco neulomil. Každopádně děkuju za rady. Snad příště najdu více odvahy a budu to zkoušet znova. Zatím se musím spokojit s tím, že mi svítí jenom levá část přístrojovky :cry:
acdcpeto
Začátečník
Příspěvky: 41
Registrován: 28 črc 2006, 16:44
Bydliště: Topolčany

Příspěvek od acdcpeto »

Ja som menil ziarovky na pristrojovke cez otvor na autoradio.Ide to dost zle ale da sa to.
Palio Weekend 1,6 16V 100k
Odpovědět

Zpět na „Palio“