HELP - zastrcka zapalovace

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

xmd
Začátečník
Příspěvky: 25
Registrován: 05 bře 2007, 15:27

HELP - zastrcka zapalovace

Příspěvek od xmd »

koupil jsem si navigaci a zjistil jsem, ze mi nejde zastrcka 12V, nevite nekdo jestli to vede pres pojistku a popripade pres kterou? Nenapada me v cem jinem by mohl byt problem, ze nejde. Predem diky za odpovedi. :-)
Punto 1.2 8V ELX 2001
Reklama
 

Sob
Znalec
Příspěvky: 603
Registrován: 30 črc 2006, 14:27
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sob »

zkus tu zasuvku promezit žárovkovou zkoušečkou,jestli funguje,pak bych zkoušel pojistky
Pun-to
Znalec
Příspěvky: 737
Registrován: 06 čer 2007, 22:25
Bydliště: Česká Třebová

Příspěvek od Pun-to »

Vede to přes pojistku a je v pojistkové skříňce překvapivě označená cigaretou.
Fiat Punto 1,7TD SX rv95
dedo.miki
Fiaťák
Příspěvky: 197
Registrován: 04 led 2007, 16:35
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dedo.miki »

Poistka je : Obrázek
xmd
Začátečník
Příspěvky: 25
Registrován: 05 bře 2007, 15:27

Příspěvek od xmd »

diky moc za odpovedi :-) zarovku jsem samozrejme zkousel. Zapalovac vubec nepouzivam, takze jsem az pri pripojovani navigace zjistil, ze je zapalovac uplne rozpadlej a vysypanej do zastrcky a tim se to nejspis vyzkratovalo a vyhorezala pojistka. Hmm nevsim, sem si zadny cigarety, kdyz sem koukal do pojistkovky, mrknu na to poradne, doma schemata mam, ale jsem na dovolene, takze musim improvizovat :-) jdu na to mrknout, taky moc diky za rady :-)
Punto 1.2 8V ELX 2001
Uživatelský avatar
betisa
Začátečník
Příspěvky: 46
Registrován: 07 kvě 2007, 15:15

Příspěvek od betisa »

prosím o radu zjistila jsem,ze mi blbne zastrčka zapalovače chvíli kontakt je chvíli ne ....je velky problém ji vymenit? nedate nekdo navod jak na to? díky
Pun-to
Znalec
Příspěvky: 737
Registrován: 06 čer 2007, 22:25
Bydliště: Česká Třebová

Příspěvek od Pun-to »

Na dně v zásuvce uprostřed je kontakt a ten je zoxidovanej, tak ho šroubováčkem oškrabej. Ale nejdřív odpoj baterku ať si nespálíš pojistku
Fiat Punto 1,7TD SX rv95
Uživatelský avatar
betisa
Začátečník
Příspěvky: 46
Registrován: 07 kvě 2007, 15:15

Příspěvek od betisa »

taky me to napadlo tak jsem to skrabala klickem a samo ze mi pojistka praskla zitra musim sehnat jinou mam tam dvacitku tak to alespon poradne oskrabu nez dam novou :D jinak diky
Uživatelský avatar
betisa
Začátečník
Příspěvky: 46
Registrován: 07 kvě 2007, 15:15

Příspěvek od betisa »

Tak dnes pojistka vymenena , zastrcka "odkorozněná" :D a vše funguje jak ma.
voughne
Začátečník
Příspěvky: 26
Registrován: 27 čer 2008, 17:15
Bydliště: PO, Slovenskooo

max W

Příspěvek od voughne »

kolko wattov znesie ta zastrcka? skusal som pripojit nato notebook cize 20W nieje problem ,ale chcel by som si kupit autochladnicku a ta zere 55Wa bojim sa aby to nespalilo nejake obvody.
koby
Fiaťák
Příspěvky: 122
Registrován: 05 říj 2008, 20:17
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koby »

sem zjistil, že ta zástrčka má nákej blbej tvar. dám tam tu nabíječku na navigaci a má tendenci jakoby vyklouzávat nahoru... Přejede se pár hrbolů a bez napájení..:-( Ale to je detail. :)
Punto mk1 55S ( 1996 )
najeto 34 xxx km :-)
voughne
Začátečník
Příspěvky: 26
Registrován: 27 čer 2008, 17:15
Bydliště: PO, Slovenskooo

Příspěvek od voughne »

koby píše:sem zjistil, že ta zástrčka má nákej blbej tvar. dám tam tu nabíječku na navigaci a má tendenci jakoby vyklouzávat nahoru... Přejede se pár hrbolů a bez napájení..:-( Ale to je detail. :)
ja to mam prezmenu pod autoradiom a konetktor mi vypadava kazdu minutu tak to musim vypchat papierikmi a vtedy sa to nepohne ani o milimeter.
corleone
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 271
Registrován: 07 led 2008, 19:41

Příspěvek od corleone »

koby píše:sem zjistil, že ta zástrčka má nákej blbej tvar. dám tam tu nabíječku na navigaci a má tendenci jakoby vyklouzávat nahoru...
Zástrčka nebo zásuvka?
Mně v zásuvce Punta vždy fungovalo vše kromě nabíječky na mobil Siemens, která měla blbě vyřešené kontakty na zástrčce. Stačilo mírně přihnout ty plíšky, co jsou v zásuvce vidět zvenku :idea:
Punto 55S Mk I
mofo22
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 27 úno 2011, 21:14

Re: HELP - zastrcka zapalovace

Příspěvek od mofo22 »

Nazdar ludia,

Chcem do svojho Punta 55 namontovat zapalovac, len neviem ako na to (mam tam po nom len dieru).
V Tescu som nahodou nasiel autozapalovac (vid foto), ale nemam ani sajnu ako ho tam napojit.

Zatial som to pozeral len tak zbezne, v diere na zastrcku zapalovaca, mam nejake kable z koncovkou s troma otvormi

Nemate niekto skusenosti z montazou podobneho zapalovaca do Punta?

Diki
Přílohy
zapalovac.jpg
zapalovac.jpg (70.61 KiB) Zobrazeno 6372 x
Uživatelský avatar
Karol
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 01 úno 2011, 22:56

Re: HELP - zastrcka zapalovace

Příspěvek od Karol »

Standardne je tam modra 15 A poistka (ak si dobre pamatam) a napaja okrem ineho aj osvetlenie interieru. Pri napati 12 V je jej zatazitelnost 12 V x 15 A = 180 W. Teda by teoreticky mala zniest 180 W. Z toho treba odratat zataz inych spotrebicov na nu napojenych a mas vykon ktorym sa da teoreticky zatazit ta zastrcka. Fakt je, ze mne sa ju podarilo vytrieskat aj pri 120 W, ale nevylucujem skrat v spotrebici.

P.S. Neviem co za kretena vymyslelo takyto typ zastrcky, este som nevidel to co sa do toho zasuva aby v tom drzalo pevne, nehybalo sa a nemalo to velky prechodovy odpor, existuje kopec kvalitnych typov konektorov, tak preco zrovna do aut je takyto debilny typ zastrciek brany ako standard.
Punto Mk1 1.1 r.v. 1997 cca 140000 km
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“