HELP - na volnoběh chcípne nebo nejde nastartovat

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Bamower
Začátečník
Příspěvky: 30
Registrován: 26 črc 2007, 13:21

HELP - na volnoběh chcípne nebo nejde nastartovat

Příspěvek od Bamower »

Ahoj vsichni,

mam takovej problem s mym SX 1.2 rv 2001, treba jednou az 2x tydne se mi stalo ze na krizovatce na neutral mi to proste chciplo,
stejnekrat se mi stava ze to proste nenastartuju treba tak na podruhy napotreti ale zase jak rikam - 1x2 tydne.
Byl sem v servisu, samozrejme to slapalo jak hodinky normalka na neutral 900 votacek, tak sem si nechal udelat diagnostiku - samo ze cista, vymenili mi kabely vod svici, svice, mam tam novej olej, filtry.. vycistili jeste skrtici klapku ale bohuzel mi to dela porad, taky to zkousim ze zaparkuju, necham to bezet na volnobeh a treba po 4 minutach to proste chcipne,

Jo, dal sem si praci na foru a precetl ho cely za 3 hodiny ale nic tady neni, tak diky za novej prispevek :c)
dekuju za radu, sem trocuh lama na auta tak nevim, mam tady toho burtika 2 mesice.

Dikes again :)

cau
Reklama
 

majki
Všeználek
Příspěvky: 1021
Registrován: 02 dub 2007, 16:08
Bydliště: Praha / Karvina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od majki »

A chcipne to tak, ze to nejak zacuka nebo proste najednou z niceho nic buch? Co palivove cerpadlo? Privod paliva?
Mazda2 1.3 TE '08 :D
History: Punto mk2a 1.2 16v Sporting / Punto mk2b 1.2 8v Active / Mazda 626 2.2 12v limo GD US '88
Bamower
Začátečník
Příspěvky: 30
Registrován: 26 črc 2007, 13:21

Příspěvek od Bamower »

Proste chcipne jak kdybych otocil klickem... ale je pravda ze jednou sem to chtel nastartovat a kuckalo to, naskocilo na 3 vteriny a pak uplny ticho uplne se to jako udusilo...
majki
Všeználek
Příspěvky: 1021
Registrován: 02 dub 2007, 16:08
Bydliště: Praha / Karvina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od majki »

Asi bych se pidil po cerpadle...
Mazda2 1.3 TE '08 :D
History: Punto mk2a 1.2 16v Sporting / Punto mk2b 1.2 8v Active / Mazda 626 2.2 12v limo GD US '88
Bamower
Začátečník
Příspěvky: 30
Registrován: 26 črc 2007, 13:21

Příspěvek od Bamower »

Nemuze to bejt baterkou? Je tam asi ta puvodni tak nevim jestli staci tocit pri neutralu s alternatorem dost stavy..
majki
Všeználek
Příspěvky: 1021
Registrován: 02 dub 2007, 16:08
Bydliště: Praha / Karvina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od majki »

Mno nevim, s baterkou bych to moc nespojoval. Na Mazde jsem mel poradne doradenou a starou baterku a takhle se to nikdy nechovalo...mela akorat problem s natocenim, ale jakmile jednou nastartovala, pak uz ficela v poho...ale samo hladinu vody v baterce zkontrolovat muzes nebo to nechat promerit...
Mazda2 1.3 TE '08 :D
History: Punto mk2a 1.2 16v Sporting / Punto mk2b 1.2 8v Active / Mazda 626 2.2 12v limo GD US '88
onc
Znalec
Příspěvky: 751
Registrován: 07 pro 2005, 11:52
Bydliště: okr.PV

Příspěvek od onc »

... jak pise MAJKI - videl bych to spis na zavadu cerpadla ... zkus
zkontrolovat konektory na cerpadle ...
... Renault Clio III 2006 1.2 16v 55kw ...
... Renault Megane II Grandtour 2004 1.5dci 60kw ...
... ex Punto II 99 1.2 8V 44kw ELX ...
Bamower
Začátečník
Příspěvky: 30
Registrován: 26 črc 2007, 13:21

Příspěvek od Bamower »

Tak sem zjistil ze to nejvic dela kdyz prsi - je mokro, nevim no kazfopadne to dam asi do servisu, teda az po vejplate, no nevim jestli se nemaj este mrknout na volnobeznej ventil, jenze ono to nejde nastartovat tak nevim jestli to bude ventilem... chjo :cry:
Bamower
Začátečník
Příspěvky: 30
Registrován: 26 črc 2007, 13:21

Příspěvek od Bamower »

Takze mi ho minuly tyden vykradli, veci asi za 10k, no to je jedno (teda neni no :? ), kazdopadne Sony radio 4x 45W uz nejni a od ty doby mi to nejak nechciplo, takze se chci jen zeptat jesli myslite ze baterka na to radio proste nemela silu a proste se vypl motor? Pritom svetla ok, etc...

dyz uz sem u tech svetel - pravy zadni mi prasklo 2x za dva dny... tak nevim jestli cela elektrika neni nejakaka vystelovana majitelem prede mnou..
mururu
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 08 srp 2006, 08:19
Bydliště: Břeclav

chcípání motoru

Příspěvek od mururu »

Ahoj,
přečetla jsem si tvůj problém se chcípáním motoru a chtěla jsem se tě zeptat jestli už jsi došel na jaho řešení. Mám totiž podobný problém. Občas se mi stává, že mi to začne chcípat na volnoběh, jakmile sundám nohu z plynu tak mi to padá. Stává se mi to taky jen občas, tak 2x týdně a pak je to zase v pořádku. Tak by mě zajímalo, jestli ty už jsi ten problém vyřešil, jestli byl problém v palivovém čerpadle, jak ti někteří radili.

Předem děkuji za odpověď, případně za nějakou tu radu.

P.S.:Mám ELX 1.2, r.v. 1994
Bamower
Začátečník
Příspěvky: 30
Registrován: 26 črc 2007, 13:21

Příspěvek od Bamower »

Ahoj mururu (heh dobrej nik ) :) , no chystam se tenhle tyden, nekde sem i cetl ze to je muze bejt hydraulickyma zdvihatkama ventilu 1ks cca 350kc, no a pak este volnobeznej ventil... nevim s tim cerpadlem... ale dam ho prohlidnout taky..
mururu
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 08 srp 2006, 08:19
Bydliště: Břeclav

Příspěvek od mururu »

Ahojky,
dík že jsi na mou zprávu zareagoval. Jestli se ti podaří přijít té závadě na zoubek tak mi dej prosím vědět. Díkec
Bamower
Začátečník
Příspěvky: 30
Registrován: 26 črc 2007, 13:21

Příspěvek od Bamower »

no tak sem si nechal udelat rozvody, kladka uplne na mrte, remen zpuchrelej takze na neutral preskocil a byl dost roztahlej tak to dycky chciplo, a pri rozvodech se menila i vodni pumpa,

uz mi nechcipa, cena 4.000
mururu
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 08 srp 2006, 08:19
Bydliště: Břeclav

Příspěvek od mururu »

Tak to jsi šťastný muž, já jsem totiž rozvody už měnila a nepomohlo mi to, chcípá mi to pořád:(
radek.s
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 02 zář 2007, 17:14
Bydliště: Praha

Příspěvek od radek.s »

Bamower píše:no tak sem si nechal udelat rozvody, kladka uplne na mrte, remen zpuchrelej takze na neutral preskocil a byl dost roztahlej tak to dycky chciplo, a pri rozvodech se menila i vodni pumpa,
uz mi nechcipa, cena 4.000
Ahoj, zajímalo by mě, kolik máš najeto km, abych měl tak nějak představu, kdy mě to taky čeká. Díky moc za info. Radek
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“