Prosím o radu - těsnění u dveří a pneumatiky

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
jana
Fiaťák
Příspěvky: 72
Registrován: 07 bře 2007, 08:55
Bydliště: Bdeněves u Plzně

Prosím o radu - těsnění u dveří a pneumatiky

Příspěvek od jana »

Ahoj, prosím vás o radu. Vehementně se mi odlepují gumičky u dveří. Můj starší syn to zkusil přilepit nějakým epoxidovým lepidlem ale po zaschnutí se to začalo odlepovat znovu. Nemáte někdo nějaký recept? A potom bych potřebovala radu ohledně pneu. Blíží se zima a tak budu potřebovat výměnu. Jelikož žiji sama s postiženým prckem, je mi každá korunka dobrá. Na netu jsem našla tyto stránky. Co si myslíte o pneumatikách a cenách? Prosím poraďte mi. Díky Jana

http://www.autokseft.cz/c-2047_2048_212 ... 0-r15.html
Reklama
 

vladimir kunert
Začátečník
Příspěvky: 46
Registrován: 23 dub 2006, 20:37
Bydliště: Břeclav

Zimní pneu

Příspěvek od vladimir kunert »

Je to bohužel tak.Ani se nenadějem a bude tu zase zima.Dovolím si tvrdit, že jakákoliv pneumatika zimní je pro zimní provoz lepší než jakákoliv pneumatika letní.
Pro lepení gum okolo dveří /asi myslíte ty tenké na černém rámu dveří, taky mi pořádně nedrží/ bych použil chemopren nebo podobné kontaktní lepidlo.
Ať se daří...
vivat MULINA !!
marcel.pce
Fiaťák
Příspěvky: 159
Registrován: 09 srp 2006, 10:44
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marcel.pce »

Ahoj Jani, koukl jsem se na tvůj odkaz a první co mne zarazilo, že se jedná o rozměry 195/60-R15, jen pro jistotu tě upozorňuji, že základní rozměr schválený pro Multiplu je 185/65-R15. Jestli to víš, a máš důvod k rozměru, který jsi vybrala je vše OK. (tebou vybraný rozměr potřebuje jiné ráfky, než jsou standardní plechové - obvykle se dává na hliníková kola). Také obvykle platí pravidlo: menší kola = menší cena :D .
Gumová těsnění jsem před cca půl rokem přilepil chemoprénem (drží dodnes) a nyní se mi trhají zase, ale přímo guma hned za lepidlem - nejsi v tom sama. Zkusím zjistit cenu nových gum a uvidím, co s tím.
P.S. - přijedeš do Olomouce na sraz?
Měj se Marcel
MULTIPLA 1,9 JTD 110/81kW, 2001
jana
Fiaťák
Příspěvky: 72
Registrován: 07 bře 2007, 08:55
Bydliště: Bdeněves u Plzně

Příspěvek od jana »

Ahoj Marceli, dívala jsem se na gumy, co mám na autě. Přiznám se, že mi nenapadlo se podívat do velkého techničáku jak to tam je, prostě jsem si myslela, že když na tom jezdím..., takže to raději zkontroluju. To těsnění okolo dveří mi mladej lepil chemoprenem, myslím, že to bylo ono a právě to nedrží, tak holt znovu :cry: Olomouc mám v plánu, jen musím někoho znásilnit :D , kdo pojede se mnou. Zatím si jen ze mě všichni dělají legraci :) . Díky Jana
Dodo-multipla
Fiaťák
Příspěvky: 162
Registrován: 25 lis 2005, 09:44
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Dodo-multipla »

k tem pneu
vyvaroval bych se ruznych cinskych znacek a sahl po necem osvedcenem
z levnejsich klidne barum, matador, debica...

na tech levnejsich se sice usetri par stovaku, jenze je z praxe znamo, ze se rychleji sjizdeji a i ta nejlevnejsi barumka ma daleko lepsi vlastnosti, nez tyhle cinske kopie na pneu
jana
Fiaťák
Příspěvky: 72
Registrován: 07 bře 2007, 08:55
Bydliště: Bdeněves u Plzně

Příspěvek od jana »

Dodo-multipla píše:k tem pneu
vyvaroval bych se ruznych cinskych znacek a sahl po necem osvedcenem
z levnejsich klidne barum, matador, debica...

na tech levnejsich se sice usetri par stovaku, jenze je z praxe znamo, ze se rychleji sjizdeji a i ta nejlevnejsi barumka ma daleko lepsi vlastnosti, nez tyhle cinske kopie na pneu
Dík za názor, kolegové mi ale Matador vymlouvají, proto jsem chtěla znát názor více lidí.
jana
Fiaťák
Příspěvky: 72
Registrován: 07 bře 2007, 08:55
Bydliště: Bdeněves u Plzně

Příspěvek od jana »

marcel.pce píše:Ahoj Jani, koukl jsem se na tvůj odkaz a první co mne zarazilo, že se jedná o rozměry 195/60-R15, jen pro jistotu tě upozorňuji, že základní rozměr schválený pro Multiplu je 185/65-R15. Jestli to víš, a máš důvod k rozměru, který jsi vybrala je vše OK. (tebou vybraný rozměr potřebuje jiné ráfky, než jsou standardní plechové - obvykle se dává na hliníková kola). Také obvykle platí pravidlo: menší kola = menší cena :D .
Gumová těsnění jsem před cca půl rokem přilepil chemoprénem (drží dodnes) a nyní se mi trhají zase, ale přímo guma hned za lepidlem - nejsi v tom sama. Zkusím zjistit cenu nových gum a uvidím, co s tím.
P.S. - přijedeš do Olomouce na sraz?
Měj se Marcel
Tak jsem se dívala do TP. Skutečně je tam 185/65 R15, ale jako alternativa je tam 195/60 R15 a dokonce 215/45 R17. Co je na zimu lepší? Jana
Dodo-multipla
Fiaťák
Příspěvky: 162
Registrován: 25 lis 2005, 09:44
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Dodo-multipla »

Tak jsem se dívala do TP. Skutečně je tam 185/65 R15, ale jako alternativa je tam 195/60 R15 a dokonce 215/45 R17. Co je na zimu lepší? Jana[/quote]

cim uzsi, tim ve snehu lepsi
215 je tak na efekt a leto, cena pneu desiva :lol:

volil bych 185/65 R15
marcel.pce
Fiaťák
Příspěvky: 159
Registrován: 09 srp 2006, 10:44
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marcel.pce »

Ahojda, souhlasím s kolegou - čím širší gumy, tím více mají snahu "sáňkovat". Sníh zalepí vzorek, protože se špatně "vyhazuje" a je z toho galuska. Ještě je tu jeden problém: Jestli máš široké ráfky (obvykle hliníkové), užší gumy skoro nejdou obout. Zkus se poradit někde v pneuservisu, nebo počkej do Olomouce. :wink:
M.
MULTIPLA 1,9 JTD 110/81kW, 2001
vlah
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 19 úno 2007, 10:31
Bydliště: praha

Příspěvek od vlah »

Najel jsem spokojeně na Sava Eskimo 3 cca 60000km na Octavii na přední nápravě. 2x zima + 1xléto. Jak na horách v zimě a v létě u moře fajn. 8)
valach
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 25 říj 2006, 16:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od valach »

Ahoj Jani, pokud jde o šířku zimnich pneumatik, rozhodně doporučuju volit užší. Ať už jezdíš na sněhu, břečce, nebo vodě, vždycky jde o adhezi a ta přímo souvisi s velikosti kontaktni plochy. Platí že čím menší ploška, tím vyšší tlak na podložku a lepší adheze. Je to jen fyzika a tu musime ctít všichni. Pokud se nechceš zbytečně odstěhovat ven ze zatačky, radši ber na zimu ty užší gumy. Mej se, valach.
jana píše:
marcel.pce píše:Ahoj Jani, koukl jsem se na tvůj odkaz a první co mne zarazilo, že se jedná o rozměry 195/60-R15, jen pro jistotu tě upozorňuji, že základní rozměr schválený pro Multiplu je 185/65-R15. Jestli to víš, a máš důvod k rozměru, který jsi vybrala je vše OK. (tebou vybraný rozměr potřebuje jiné ráfky, než jsou standardní plechové - obvykle se dává na hliníková kola). Také obvykle platí pravidlo: menší kola = menší cena :D .
Gumová těsnění jsem před cca půl rokem přilepil chemoprénem (drží dodnes) a nyní se mi trhají zase, ale přímo guma hned za lepidlem - nejsi v tom sama. Zkusím zjistit cenu nových gum a uvidím, co s tím.
P.S. - přijedeš do Olomouce na sraz?
Měj se Marcel
Tak jsem se dívala do TP. Skutečně je tam 185/65 R15, ale jako alternativa je tam 195/60 R15 a dokonce 215/45 R17. Co je na zimu lepší? Jana
Bipower, Multipla Bipower
jana
Fiaťák
Příspěvky: 72
Registrován: 07 bře 2007, 08:55
Bydliště: Bdeněves u Plzně

Příspěvek od jana »

marcel.pce píše:Ahojda, souhlasím s kolegou - čím širší gumy, tím více mají snahu "sáňkovat". Sníh zalepí vzorek, protože se špatně "vyhazuje" a je z toho galuska. Ještě je tu jeden problém: Jestli máš široké ráfky (obvykle hliníkové), užší gumy skoro nejdou obout. Zkus se poradit někde v pneuservisu, nebo počkej do Olomouce. :wink:
M.
Ahojky, byla jsem s prckem na dovče po vlastech Českých, díky všem za názor, poslechnu koupím užší, přestože nyní tam jsou ty 195. J.
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Podvozek“