Emisna

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
acdcpeto
Začátečník
Příspěvky: 41
Registrován: 28 črc 2006, 16:44
Bydliště: Topolčany

Emisna

Příspěvek od acdcpeto »

Caute Paliaci,no tak som bol dnes na emisnej kontrole a nepresiel som.Mam vysoke CO,vraj mam bohatu zmes.Lambda a katalizator su v poriadku.Ale ta zmes mi nejde nejako do hlavy,pozeral som sviecky a su opalene pekne do bledocervena bez sadzi.A spotrebu mam tiez v norme.Tak nevim cim to moze bit. Poradite?
Palio Weekend 1,6 16V 100k
Reklama
 

daja
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 17 pro 2006, 20:23

Příspěvek od daja »

A jaký jsi měl hodnoty emisí(všechny)? Hlásí něco diagnostika ? Rožíná se ti někdy kontrolka motoru (check engine) za jízdy? Nedrží někdy motor vyšší otáčky na volnoběh ?
acdcpeto
Začátečník
Příspěvky: 41
Registrován: 28 črc 2006, 16:44
Bydliště: Topolčany

Příspěvek od acdcpeto »

ziadna kontrolka mi nesvieti,motor drzi otacky aj ked teraz asi 2 tyzdne dozadu zacalo mi s nim trochu pocukavat ale rucicka je jak prilepena.A hodnoty?CO som mal tusim 0,65 ale nie som si celkom isty.Ostatne neviem protokol mi nevystavil.
Palio Weekend 1,6 16V 100k
daja
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 17 pro 2006, 20:23

Příspěvek od daja »

A kdy to pocukává? Při volnoběhu, rozjezdu... Takové hodnoty oxidu uhelnatého bývají často u vadného katalyzátoru. Chtělo by to napíchnout osciloskop na lambda sondu a pak jít dál.
pietromasoni1
Začátečník
Příspěvky: 20
Registrován: 13 črc 2007, 18:55
Bydliště: okr.BRUNTAL

Příspěvek od pietromasoni1 »

to ze jsi neprosel to beru je trba to vyresit treba je to cat nevim..vytluces ho a uvidis..ale ze jsi zaplatil a on ti ty emise neudelal tak to je parchant priste bez jinde !!!!!!!!!!!§§
FIAT PALIO 1.2 54KW
acdcpeto
Začátečník
Příspěvky: 41
Registrován: 28 črc 2006, 16:44
Bydliště: Topolčany

Příspěvek od acdcpeto »

cuka to len pri volnobehu,ale zda sa mi ze som na to prisiel,vycistil som skrt.klapku sprejom na to urcenym a zda sa ze to pomohlo :D .Uvidim. A pre Pietromasoniho, za tu nespravenu emisnu som nic neplatil.
Palio Weekend 1,6 16V 100k
pietromasoni1
Začátečník
Příspěvky: 20
Registrován: 13 črc 2007, 18:55
Bydliště: okr.BRUNTAL

Příspěvek od pietromasoni1 »

tak to je sice ok ale proc by jsi tam mel jezdit znova ze....vzdyt jde o hovno
FIAT PALIO 1.2 54KW
zuzana8585
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 01 kvě 2007, 10:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Emisna

Příspěvek od zuzana8585 »

Awojte . mam taky problém , že som neprešla emisnou preto ze mam hodnoty nad 1,86 stale mi ukazuje hodnoty nad 2,0 nerozumiem sice tomu ale nedali mi ju spravit . dala som ho opravarovi nech mi s tym niečo spraví, tak mi povedal že nevie čo s nim je lebo že vstreky su v poriadku turbo tak isto . tak teraz sama neviem co mam robit na koho sa obratit. :( skuste mi niekto poradiť. ďakujem. :?: mám palio 1,7 td r.2000
bigben.m
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 383
Registrován: 27 lis 2006, 07:54

Příspěvek od bigben.m »

Před STK doporučuji použít kvalitní palivo(třeba power od shellu) nebo aditiva na čištění palivového syszému,vyjezdit tak jednu nádrž a občas to prohnat ve vyšších otáčkách-vypálit saze.No a na technickou s teplým motorem-obzvlášť diesel potřebuje aspoň 20-30km na důkladné prohřátí.Je to sice pár zbytečných korun navíc, ale může to pomoc.
majco
Všeználek
Příspěvky: 1078
Registrován: 10 úno 2006, 14:48
Bydliště: Žilina

Příspěvek od majco »

bigben.m píše:Před STK doporučuji použít kvalitní palivo(třeba power od shellu) nebo aditiva na čištění palivového syszému,vyjezdit tak jednu nádrž a občas to prohnat ve vyšších otáčkách-vypálit saze.No a na technickou s teplým motorem-obzvlášť diesel potřebuje aspoň 20-30km na důkladné prohřátí.Je to sice pár zbytečných korun navíc, ale může to pomoc.
presne tak ako píšeš riadne zohriať a hlavne riadne povytáčať motor nech všetok bordel z výfuku ide von a potom len budú emise :wink:
Potvrdí vám to každý dobrý servisák a tak isto aj ten čo robí emisné ! Ale len známy lebo však ide o prachy :wink:
Punto-MK2 1,2 8V 2001
Punto-Mk1 1,1 8V 1996
Odpovědět

Zpět na „Palio“