dobíjení

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

mdkrat
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 03 črc 2007, 08:05

dobíjení

Příspěvek od mdkrat »

Opět problém s dobíjením : prosím o Vaše zkušenosti.První závada (svítí kontrolka dobíjení) - odstraněna v odborném (ne Fiat) autoelektroservisu výměnou regulátoru (zřejmě součást alternátoru? - jsem laik).Po cca týdnu (asi 400km) totéž,v reklamačním řízení bez problémů opět výměna regulátoru.Po cca dalších 500 km opět kontrolka - technik už nevěří na opakované závady regulátoru,ale příčinu ničení regulátorů už několik dní nemůže objevit a chce mi vyměnit celý alternátor! Je nějaká jiná možnost? děkuju.mdk.
mdkrat
Reklama
 

alain1
Začátečník
Příspěvky: 48
Registrován: 22 dub 2007, 15:30

Příspěvek od alain1 »

Tohle to ti může dělat baterie protože má moc malý odpor a tím ti skratuje dobíjení a regulátor to nevydrží protože tlačí do baterky a ona to skratuje.Nech si změřit kolik Ampér ti jde do baterie,ale pozor třeba mít ampermetr aspon do 50 A.Jinak záleží na alternatoru kolikati amperový tam máš.
mdkrat
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 03 črc 2007, 08:05

dobíjení

Příspěvek od mdkrat »

díky pane, vyřídím.
mdkrat
dedo.miki
Fiaťák
Příspěvky: 197
Registrován: 04 led 2007, 16:35
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dedo.miki »

Je potrebné premerať odber rotoru . Ak je väčší ako 4A tak vymeniť.Druhá možnosť kábel idúci ku kontrolke niekde preráža na kostru(poškodená izolácia)
mdkrat
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 03 črc 2007, 08:05

Příspěvek od mdkrat »

rovněž díky pane,myslím ,že to budou pro mého autoelektrikáře cenné rady
mdkrat
dedo.miki
Fiaťák
Příspěvky: 197
Registrován: 04 led 2007, 16:35
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dedo.miki »

Ak potrebuje poradiť tak nech zavolá doobedu mne do servisu.4íslo máš na mojej web stránke.
MEZ
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 03 led 2007, 14:19

Příspěvek od MEZ »

Zdar,
mně se stalo totéž,vyměněný regulátor a za týden (450 km najeto) znovu problikávala kontrolka dobijení.
Kromě regulátoru byly spatné i stírací proužky.Takže to ten regulátor znovu odbouchlo.ALe jestli mel ten altík venku,tak by to musel videt,i když mně taky tvrdil ze ho mel venku a pak se ukazalo,ze regulator vyměnoval na aute.Pak to samozřejmě nemuze videt a tohle se stane.
Zkusil jsem tedy značkový servis Bosch a bylo po problému.
Ten servis je kousek od Kladna,kdyby nahodou to bylo pro tebe blizko. :wink:
Jo a nebylo to drahý,i s praci do 4000 Kč.
mdkrat
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 03 črc 2007, 08:05

Příspěvek od mdkrat »

díky hoši
mdkrat
dedo.miki
Fiaťák
Příspěvky: 197
Registrován: 04 led 2007, 16:35
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dedo.miki »

Opotrebené zberné krúžky na rotore nevidí len laik. Profík pozrie aj na aute zrkadlom a osvetlením.Samozrejme ak sú na krúžkoch drážky od uhlíka hlboké viac ako 0,5mm tak treba zrovnať sústruhom ,alebo vymeniť.Regulátor odpaluje len ak sa uhlíky už prestávajú trieť na vodivej ploche- medi.
mdkrat
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 03 črc 2007, 08:05

dobíjení

Příspěvek od mdkrat »

všechny připomínky jsem dal mechanikovi přečíst,alternátor kompletně rozebral,proměřil,stírací kroužky vyměnil ,ačkoliv se mu zdály dobré,regulátor opět vyměnil,všechny sdílené elektrické okruhy proměřil,vše dal zpět,dobíjení funguje - jen je z toho rozpačitej,protože si není vědom žádné zřetelné příčiny a nedokáže tedy zaručit,že se zase nerozsvítí kontrolka dobíjení...........nicméně za to všechno popsané si naúčtoval 800,- Kč.To jde.
mdk
mdkrat
MEZ
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 03 led 2007, 14:19

Příspěvek od MEZ »

Tak dej vědět,jak jsi dopadl.Jestli je to uz OK,nebo nee.
mdkrat
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 03 črc 2007, 08:05

dobíjení

Příspěvek od mdkrat »

včera s ním žena absolvovala svůj oblíbený "shopping day" - celodenní nájezdy do nákupních center ,desítky popojíždění a startování,tuhle zkoušku zatím multík zvládnul na 1.
mdkrat
mdkrat
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 03 črc 2007, 08:05

dobíjení

Příspěvek od mdkrat »

jen pro pořádek: něco se zřejmě povedlo - furt to chodí bez problémů.Chválím Mulťu.I ty kluky (co se sotva začali holit) z Táborskýho autoelektroservisu.mdkrat
mdkrat
Roba
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 31 srp 2006, 00:15

Příspěvek od Roba »

když jsme u těch alternátorů - loni mi začal blbnout - když se ochladilo pod 5°C po nastartování svítila kontrolka dobíjení (a nedobíjelo to) a po cca 5minutách jízdy(otáčky nemají vliv) nejdříve občas zhasínala až postupně zhasla zcela.Čím déle auto stálo a čím větší byla zima,tím déle trvalo než auto začlo dobíjet.Dal jsem to k automechanikovi ten něco u alternátoru "proletoval" a bylo po problému.Ouha,letos se problém(s příchodem podzimu) objevil znovu - znovu "to" proletoval ale tentokrát to nepomohlo.Řikal,že bude muset alternátor vyndat,což prý kvůli špatnému přístupu znamená vyndat poloosu.Docela mě to děsí,neznáte někdo nějaké jednodušší řešení?... JTD 105k
mdkrat
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 03 črc 2007, 08:05

alternátor

Příspěvek od mdkrat »

elktrikář mi taky altenátor musel vyndat,vím ale jistě, že to sice bylo malinko složitější,ale bez demontáže poloosy
mdkrat
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Elektrika“