JAK VÁM TOPÍ BIPOWER?

Vše o motoru na CNG, LPG a jejich převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady, topení a chazení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
Saki
Fiaťák
Příspěvky: 68
Registrován: 14 srp 2006, 11:36

JAK VÁM TOPÍ BIPOWER?

Příspěvek od Saki »

Čus,
Čeká mě první zima v Multiple na CNG a zdá se mi že nějak špatně topí. Jak je to u Vašich mašin?
A měli jste někdy někdo problémy při strtování při mraze na CNG?
Dík za odpovědi.
Saki
Reklama
 

Dodo-multipla
Fiaťák
Příspěvky: 162
Registrován: 25 lis 2005, 09:44
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Dodo-multipla »

ahoj
provozuji jiz nekolikatou zimu

1. topi dobre, behem chvile sel teply vzduch z pruduchu
2. startovani v zime
vseobecne mam problemy se startovanim
pokud startuji studeny motor treba i vlete, tak ho musim nechat chvili bezet na benzin, protoze pri okamzitem prepnuti na plyn motor zdechaval a vubec netahl
a cim vetsi byla zima, tim delsi cas musel motor bezet na benzin, nez se na plyn chytnul (radove nekolik minut)

cim to je mi zatim nikdo nedokazal rici, ale asi nejsem sam, kdo ma s CNG podobne problemy a tak cekame na prukopnika, ktery na chybu prijde :lol:
Tommy
Fiaťák
Příspěvky: 74
Registrován: 01 zář 2007, 18:57
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Tommy »

ahoj mam bipower-- topí dobře.. chyta taky na jedničku... žádné chcípání nic takového................ tak zatím
buffyna
Fiaťák
Příspěvky: 81
Registrován: 25 led 2007, 10:04
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od buffyna »

Ahoj v zimě určitě Bipower startuje za studena vždycky na benzín.
Tommy
Fiaťák
Příspěvky: 74
Registrován: 01 zář 2007, 18:57
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Tommy »

no mam ten dojem jenom já??? ale myslím si že startuje vždycky na benzín ... jaro, léto , podzim, zima....
srokis
Začátečník
Příspěvky: 44
Registrován: 23 kvě 2006, 09:42
Bydliště: Jeseník

Příspěvek od srokis »

Mohu potvrdit. Mě taky vždy startuje pouze na benzín (tlačítko přepnutí režimu benzín/plyn nemá vliv).
Multi 1,6 Bipower, r.v.2000
Mišan
Fiaťák
Příspěvky: 170
Registrován: 22 úno 2007, 08:38
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Mišan »

Hlásím, že zima - nezima, léto - neléto, benzin vůbec nepotřebuju. Startuje to vždy na CNG. Pokud zmáčknu tlačítko, lze startovat na benzin. Necuká, nestávkuje, v pohodě jede. Tchánova startuje vždy na benzin a po přepnutí se chvilku brání než přijme ten plyn. Mám skoro tušení, že ty Multi, co už mají OBD se bez toho benzínu na začátku prostě neobejdou. Co se týče topení - bez problémů u obou kousků.
Multipla Bipower 1,6 /2000
Dodo-multipla
Fiaťák
Příspěvky: 162
Registrován: 25 lis 2005, 09:44
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Dodo-multipla »

nechci vam kazit radost, ale bipower VZDY startuje na benzin a pak si po naskoceni motoru automaticky prepne na plyn
vubec nezalezi na poloze prepinace plyn/benzin
Uživatelský avatar
Alda
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 358
Registrován: 07 srp 2006, 09:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alda »

Dodo-multipla píše:nechci vam kazit radost, ale bipower VZDY startuje na benzin a pak si po naskoceni motoru automaticky prepne na plyn
vubec nezalezi na poloze prepinace plyn/benzin
Ale v tom případě nesvítí kontrolka "benzínu" na desce, je to tak? Nechci se hádat, ale řekl bych že mi to startuje na plyn (resp. dle přepínače)
1,6 16V BiPower
Tommy
Fiaťák
Příspěvky: 74
Registrován: 01 zář 2007, 18:57
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Tommy »

co je OBD ???
Saki
Fiaťák
Příspěvky: 68
Registrován: 14 srp 2006, 11:36

Příspěvek od Saki »

Mé auto startuje vždy na plyn. Pokud je přepnuto na plynový pohon.
Mišan
Fiaťák
Příspěvky: 170
Registrován: 22 úno 2007, 08:38
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Mišan »

Radost nám nezkazíš, protože rozhodně nemáš pravdu, na benzin mi to určitě nestartuje, za to dám krk. OBD je "On Board Diagnostic", čili jakási lepší a důslednější kontrola chodu motoru řídící jednotkou. V případě nesrovnalostí může přejít na náhradní program a to poznáš, že se Ti rozsvítí taková oranžová onntrolka nedefinovatelných tvarů (má to připomínat motor).
Multipla Bipower 1,6 /2000
Tommy
Fiaťák
Příspěvky: 74
Registrován: 01 zář 2007, 18:57
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Tommy »

Je fakt že já OBD mam a startuju stále na benzín at dělám co dělám... zase mě uklidnuje fak že to maj jen ty mladší a asi to ma tak bejt .. zřejmě to bude tak i lepší pro motor . i stříkačky na LPG startujou jen na benzín .... :lol:
Dodo-multipla
Fiaťák
Příspěvky: 162
Registrován: 25 lis 2005, 09:44
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Dodo-multipla »

Mišan píše:Radost nám nezkazíš, protože rozhodně nemáš pravdu, na benzin mi to určitě nestartuje, za to dám krk. OBD je "On Board Diagnostic", čili jakási lepší a důslednější kontrola chodu motoru řídící jednotkou. V případě nesrovnalostí může přejít na náhradní program a to poznáš, že se Ti rozsvítí taková oranžová onntrolka nedefinovatelných tvarů (má to připomínat motor).
tak to se omlouvam, vychazel jsem z vypovedi technika ve Fiatu
asi se to tedy jedna jen novejsich Multipel s OBD
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Motor - ostatní“