HELP - plecháče-pneu a šrouby

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

jirka
Fiaťák
Příspěvky: 115
Registrován: 26 pro 2005, 09:14

HELP - plecháče-pneu a šrouby

Příspěvek od jirka »

Ahojte, mám punto 1,2 16V, na něm jsou originál ALU disky s originál šrouby. Chtěl jsem koupit plechové disky na zimu z TIPO, jenže když jsem je nasadil a našrouboval, tak s autíčkem nešlo jet. Šrouby se o něco chytly :( Patří kratší šrouby, nebo jsou disky zcela odlišné a nedají se použít?
Reklama
 

cz833648
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 28 říj 2005, 15:40
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cz833648 »

Na hlinikove kola se davaji srouby jine nez na plechove. Lhal bych, zda se jsou na ´hlinikove delsi ci naopak.
jirka
Fiaťák
Příspěvky: 115
Registrován: 26 pro 2005, 09:14

Příspěvek od jirka »

na ALU budou delší, protože to chytalo. Ale proč má pak taky rezerva podložku a můžu ji našroubovat se šrouby z ALU?
puntoii
Začátečník
Příspěvky: 41
Registrován: 04 pro 2005, 15:05
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od puntoii »

co sa tyka srobov davaj si na ne sakramentsky pozor..Podla mna si mal stastie,ze ti neslo pohnut absulutne..Kamosovy na Punte sa stalo,ze tam dal hociake najdene sroby,len aby mal kola hore.Srobiky boli len o nieco dlhsie ako by mali byt...A vzadu v bubnoch mu zacalo pomalicky rozjebavat brzdovy system,excentre-ktore pritlacaju oblozenia na bubon podla hrubky oblozenia...Vsimol si to az vtedy,ked mu padol brzdovy pedal na zem a zadne koleso mu zaflekovalo,lebo sa brzda rozpadla...Mal stastie,ze to boli len excentre na oboch stranach..ND stali 3.000,-SK...Ak k mas k alu orig. sroby,tak je to len vyhoda!Ja by som zasiel do FIAT-u a kupil jednu sadu srobov!
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Ahoj Puntíci můžete mi poradit jakou velikost šroubů potřebuji na litá kola 14" na Fiat Punto 1,2 60SX r.v.94 a uvažuji o koupi pneumatik s rozměrem 165/65 14 myslíte že je to idealní rozměr díky moc
PulMiloš
Znalec
Příspěvky: 730
Registrován: 20 zář 2005, 20:47
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PulMiloš »

No já mám taky zatím 14" s pneumatikama 165/65, ale doporučoval bych asi pneu 180/60 nebo 185, já teď nevím :-(
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Copak s nima nejsi spokojen připadá mi docela solidní rozměr
PulMiloš
Znalec
Příspěvky: 730
Registrován: 20 zář 2005, 20:47
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PulMiloš »

No sneslo by to o trošku širší, bude to líp sedět na silnici. I když tyhle taky seděj 8) Ještě taky záleží, jak široký 14" chceš kupovat
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Asi koupím ty 165/65 :)
PulMiloš
Znalec
Příspěvky: 730
Registrován: 20 zář 2005, 20:47
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PulMiloš »

No kup, sou levný - ale fakt záleží, jak široký budeš míl liťáky
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

NO mam et 38 Alutec gt 4
PulMiloš
Znalec
Příspěvky: 730
Registrován: 20 zář 2005, 20:47
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PulMiloš »

To jo, ale myslím šířku disku - třeba 6x14 nebo 5,5x14 atd.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

6x14
puntoii
Začátečník
Příspěvky: 41
Registrován: 04 pro 2005, 15:05
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od puntoii »

anonym - ja som mal 185/60/14 ked som auto kupoval a bolo to vcelku dobre...Na 6J nekupuj tie galusky 165
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Proč galusky je to normal rozměr nechci mít problemy s cajtama :twisted: není 185/60 zase moc?
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“