přední mlhovky

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

grizly40
Začátečník
Příspěvky: 20
Registrován: 01 črc 2007, 11:54

přední mlhovky

Příspěvek od grizly40 »

Nechal jsem si namontovat přední mlhovky .V narazníku byly naznačeny tak to nebyl problém.Byly i vyvedené kable pro mlhovky .Jen nevím jak je zapojit na palubovce mám jen spínač na zadní mlhovku ,vystražné,vyhřívaní zadniho skla a zrcátek.Další dva jsou na tvrdo.Ve fiatu mi řekli že bych musel koupit novou lištu se spínači a že stojí asi 3000.nedá se to nějak levněji udělat?Děkuji
Reklama
 

Globusman
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 379
Registrován: 26 lis 2006, 21:07
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: přední mlhovky

Příspěvek od Globusman »

grizly40 píše:Nechal jsem si namontovat přední mlhovky .V narazníku byly naznačeny tak to nebyl problém.Byly i vyvedené kable pro mlhovky .Jen nevím jak je zapojit na palubovce mám jen spínač na zadní mlhovku ,vystražné,vyhřívaní zadniho skla a zrcátek.Další dva jsou na tvrdo.Ve fiatu mi řekli že bych musel koupit novou lištu se spínači a že stojí asi 3000.nedá se to nějak levněji udělat?Děkuji
Zkus se zeptat pana Plesla (kontakt na něj je na stránkách multiplaklub.cz a členové klubu u něj mají slevu)
anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Příspěvek od anonyme »

Chtěl bych se zeptat, zda byly namontovány originál mlhovky? Kolik ty mlhovky stály a kolik stojí ta pouzdra do nárazníku? Jaký mají světla rozměry - průměr reflektoru? Chtěl bych tam totiž namontovat světla pro denní svícení. Díky
grizly40
Začátečník
Příspěvky: 20
Registrován: 01 črc 2007, 11:54

Příspěvek od grizly40 »

mlhovky tam od výroby nebyly ,ale na narazníku jsou zevnitř naznačené kde mají být a jsou tam nachystané uchytky na ně.Mlhovky mi sehnal známý z Itálie jednu za500.Jsou stejné na bravu.UCHYTKY JSOU NA INTERNETU ZA 800 JA MĚL JEDNU ZA 500.
anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Příspěvek od anonyme »

Kde se da sehnat uchyt za 500,-Kč? A ty mlhovky mají nějakou značku výrobce, třeba Hella? Mužeš změřit průměr mlhovky? Pro montáž je nutno demontovat celý nárazník?
grizly40
Začátečník
Příspěvky: 20
Registrován: 01 črc 2007, 11:54

Příspěvek od grizly40 »

musí se sundat celý nárazník.Krytky sehnal kamarád nevím odkud .mlhovky se zasunou přesně do drážek v krytce .průměr jsem neměřil .Ale jak jsem řekl jsou stejné na fiat brava.práce trvala asi 1 hodinu .Díry se vyřezaly přimočarou pilkou.VYPADÁ TO JAK OD VÝROBY
anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Příspěvek od anonyme »

musí se sundat celý nárazník.Krytky sehnal kamarád nevím odkud .mlhovky se zasunou přesně do drážek v krytce .průměr jsem neměřil .Ale jak jsem řekl jsou stejné na fiat brava.práce trvala asi 1 hodinu .Díry se vyřezaly přimočarou pilkou.VYPADÁ TO JAK OD VÝROBY
Sundání nárazníku se dá zvládnout bez speciálního nářadí? Jsou v tom nějaké záludnosti? Např. schované šrouby a jiné skryté spoje? Musí se k tomu demontovat ještě něco jiného?
Kdyby kamarád měl ještě krytky pro mě, tak bych je bral.
A ty mlhovky se pak nějak seřizují, aby svítily tam kam mají? Předpokládám že seřizování mlhovek a jejich vložení je z venku? Při demontovaném kulatém rámečku.
Jinak doufám, že se jedná o nárazník černý, nelakovaný?
Díky za informace.
grizly40
Začátečník
Příspěvky: 20
Registrován: 01 črc 2007, 11:54

Příspěvek od grizly40 »

Nic na tom není. Jen se musí sundat blinkry pod každým je jeden šroub.CELKEM ASI 10 ŠROUBŮ.Na krytky se zeptám ale nic neslibuju.Jsou černé jak nárazník.Posílám foto Snimek_008.jpg ,Snimek_007.jpg,
Snimek_009.jpg


P.S:Jak to vypadá s tím krytem zavazadlového prostoru?Pokoud ti zavazí měl bych zájem.
anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Příspěvek od anonyme »

Jo dobrý, tak doufám, že světla taky do nárazníku někdy namontuju až budu vše k tomu mít.
Kryt dozadu mám, prý ale ještě bude potřeba. Takže doporučuji sehnat někde jinde, dal by se i vyrobit z překližky a potáhnout kobercem co se lepí na zeď. A držáky krytu budou taky potřeba.
Spínače mlhovek by se dle mého názoru daly vmontovat do panelu s ostatními spínači, do míst kde máš jen záslepky místo originál spínačů. Aspoň tak to mám já, mám tam záslepky pro 2 spínače. Akorát nevím jak to celé vymontovat pro možnou úpravu.
grizly40
Začátečník
Příspěvky: 20
Registrován: 01 črc 2007, 11:54

Příspěvek od grizly40 »

Tak jsem zjistil že je to přiravené jen musím sehnat ten spínač který se dá místo záslepky.Mlhovky svítí jen nevím kde seženu samotný spínač.Ve fiatu mi řekli že se nedá koupit .Jen vyměnit celou lištu a to se mi zdá jako pěkná hovadina .To mi připadá jako by mi doma odešel vypínač a musel bych kvůli němu dělat celou elektriku.Vždyt je to normální díl tak proč tvrdí že se nedá koupit.Pokud ho může někdo sehnat budu rád .Děkuji
Globusman
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 379
Registrován: 26 lis 2006, 21:07
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Globusman »

grizly40 píše:Tak jsem zjistil že je to přiravené jen musím sehnat ten spínač který se dá místo záslepky.Mlhovky svítí jen nevím kde seženu samotný spínač.Ve fiatu mi řekli že se nedá koupit .Jen vyměnit celou lištu a to se mi zdá jako pěkná hovadina .To mi připadá jako by mi doma odešel vypínač a musel bych kvůli němu dělat celou elektriku.Vždyt je to normální díl tak proč tvrdí že se nedá koupit.Pokud ho může někdo sehnat budu rád .Děkuji
Pana Plesla už jsi zkoušel?????????? :?:
grizly40
Začátečník
Příspěvky: 20
Registrován: 01 črc 2007, 11:54

Příspěvek od grizly40 »

Panu Pleslovi jsem volal a on mi do telefonu řekl že neví jestli se to dá samotné sehnat
anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Příspěvek od anonyme »

Je ten samotný spínač v katalogu ND? Pakliže ano, tak by měl jít sehnat. Do katalogu se nějak momentálně nedá přes net (ePeer) dostat - viz naše diskuze.
anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Příspěvek od anonyme »

Tak dle katalogu asi skutečně jednotlivě spínače nelze zakoupit. Akorát nevím, jak se ke spínačům dostat, ale jak tak koukám na ten obrázek v katalogu, tak by snad stačilo jeden šroub (asi skrytý) odšroubovat. viz http://www.spangerum.com:7080/navi?COUN ... INDOW_ID=1
anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Příspěvek od anonyme »

ty držáky mlhovek náhodou tedy asi nejsou?
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Elektrika“