CNG v Olomouckém kraji

Vše o motoru na CNG, LPG a jejich převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady, topení a chazení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
Jenda B
Začátečník
Příspěvky: 32
Registrován: 23 lis 2007, 00:54

CNG v Olomouckém kraji

Příspěvek od Jenda B »

Ahoj! Uvažuji o koupi Multiply benzín/CNG. Prosím poraďte mi možnosti čerpání CNG na Olomoucku. Na mapce na internetu je uvedeno, že by měla být čerpací stanice i v Olomouci, ale nejspíš ještě není. A jak je to s neoficiálními čerpacími stanicemi? Využíváte je někdo? Neznáte nějaké na Olomoucku, kde by bylo možné tankovat? Díky Jenda
Reklama
 

Dodo-multipla
Fiaťák
Příspěvky: 162
Registrován: 25 lis 2005, 09:44
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Dodo-multipla »

na strankach CNG je ikonka, ze je to plan do budoucna
tedy oni tam pisou vyhled na 2007, ale to treba u Pardubic psali uz v roce 2006 a stale tady nic nemame, takze se tomu da stezi verit :cry:
jeste ze je hradec kousek
ale netusim, co myslis tim "neoficialni"
tady jsou cerpacky bud primo plynaren nebo je to posazene u nejake benzinky (treba Praha a shell)
mozna jestli jeste nejaka autobusova spolecnost nema svoji cerpacku, kdyby mela vice busu na CNG
Uživatelský avatar
Alda
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 358
Registrován: 07 srp 2006, 09:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alda »

Neoficiální myslí asi ty, které nepatří RWE. Třeba Znojmo nebo Prostějov. Kup ji a počkej až bude stanice. Taky jsem jezdil víc jak 1/2 roku na benzín, než ji u nás otevřeli.
1,6 16V BiPower
Jenda B
Začátečník
Příspěvky: 32
Registrován: 23 lis 2007, 00:54

Příspěvek od Jenda B »

Kluci, díky.
Nepotěšili jste mě. Myslel jsem, že je to s tím plynem lepší, a že ta v Olomouci teda nejpozději do konce roku popř. do začátku dalšího bude.

Původně jsem přemýšlel o naftě, ale objevila se snad dobrá nabídka v tom plynu - z Německa, po první majitelce - ženě, rok 2000, 85 000 km, vypadá to, že i v dobrém stavu, (manuální převodovka, imobilizér, centrální zamykání, ABS, manuální klimatizace, el. ovládání zrcátek, posilovač řízení, nastavitelný volant, tónovaná skla, vyhřívaná zrcátka, magnetofon, zadní stěrač, dělená zadní sedadla, výškově nastavitelná sedadla, 4 x airbag, tažné zařízení, ve FIAT s garancí ! 1 km = 0 80 kč)

Teď mám obavy, že jsem se unáhlil, dal jsem už za ní i zálohu a v pondělí bych si ji měl vyzvednout.
Teď pořád přemýšlím, jestli do toho jít a nebo se ještě pokusit z toho vycouvat s tím, že příjdu o zálohu (2000,-). Jsem ze Zábřehu na Moravě. Ročně najezdím 20 000 km. Pravidelně jezdívám do Šternberku - proto jsem se toho Olomouce nebál, to by se ještě dalo. Tak fakt nevím. Co mi poradíte. Je to dobrá koupě, i když dočasně (doufám) se zajížďkama a nebo raději tu naftu?
Díky za rady, postřehy. Jenda
Jenda B
Začátečník
Příspěvky: 32
Registrován: 23 lis 2007, 00:54

Příspěvek od Jenda B »

Jo a ty neoficiální jsem myslel nějaké patřící např. autobusům, firmám a nebo nějakým soukromníkům, kde by se za poplatek dalo tankovat. Teda nevím, jestli se to takto někde praktikuje, ale bylo by to fajn.
Jenda B
Jenda B
Začátečník
Příspěvky: 32
Registrován: 23 lis 2007, 00:54

Příspěvek od Jenda B »

A ještě jedna prosba. Nevíte jak je to ve skutečnosti s životností těch nádrží na plyn na autě a s jejich případnou pozdější obnovou?
Díky Jenda B.
abusacek
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 451
Registrován: 01 říj 2007, 19:49
Bydliště: Zdice okres Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od abusacek »

CNG čerpačka je u nás v Prostějově. Provozuje ji FTL Prostějov (autobusáci) a je to hned když sjedeš z dálníce Prostějov - střed a dáš se doprava a pak na kruháči zase doprava. A výjezd na dálnici je tam vedle hned taky. Takže si k nám zajedeš do PV si natankovat a zase tradá do Olmika :)
Fiat Ulysse, rv. 95, 2.0 benzín
Uživatelský avatar
Alda
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 358
Registrován: 07 srp 2006, 09:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alda »

Počkej na plyn, je to lepší než nafta. Zjisti, kdo to tam má stavět a ptej se. Taky jsem to tak dělal, když nic tak alespoň budeš vědět kdy bude. V Brně měla být do konce 2006 a byla v dubnu 2007. Než byla v Brně, tak jsem taky jezdil občas přes Prostějov (na Vysočinu). Byla to zajížďka jen asi 60km :D
V Brně měl dopravní podnik prý taky jednu stanici, ale soukromníčci tam tankovat stejně nemohli.
1,6 16V BiPower
Roman G
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 17 dub 2007, 15:19
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek od Roman G »

Životnost nádrží CNG je 15 let. Cena plynu v Prostějově je 22,50/kg takže reálná cena za km je asi 1,20 Kč. I když budeš jezdit občas na benzín, náklady budou určitě nižší než u JTD.
Jestli je to auto za slušnou cenu, jdi do toho. Já jsem to udělal a nelituju.
Jenda B
Začátečník
Příspěvky: 32
Registrován: 23 lis 2007, 00:54

Příspěvek od Jenda B »

Kluci díky.
Tak jsem ji koupil.
Jenda
Uživatelský avatar
Alda
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 358
Registrován: 07 srp 2006, 09:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alda »

Tak ti teda gratulujem a vítej mezi námi!
1,6 16V BiPower
Tommy
Fiaťák
Příspěvky: 74
Registrován: 01 zář 2007, 18:57
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Tommy »

ted si to ještě nemyslíš ale udělals dobře... super .. na kolik tě vyšla???
BiPower... r.v.2001
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Motor - ostatní“