HELP - Odvzdušnění brzdové soustavy

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
THornych
Začátečník
Příspěvky: 41
Registrován: 24 lis 2007, 12:10

HELP - Odvzdušnění brzdové soustavy

Příspěvek od THornych »

Ahoj kolegové, mám Punto 1.2 8V, r.v. 2003 a chystám se na výměnu brzdové kapaliny. V jakém pořadí se, prosím, odvzdušňuje (u Opela mám : levé zadní, pravé zadní, levé přední a nakonec pravé přední). Děkuji moc za radu!!!
Reklama
 

Pun-to
Znalec
Příspěvky: 737
Registrován: 06 čer 2007, 22:25
Bydliště: Česká Třebová

Příspěvek od Pun-to »

PZ, LZ, PP, LP :D
Fiat Punto 1,7TD SX rv95
THornych
Začátečník
Příspěvky: 41
Registrován: 24 lis 2007, 12:10

Příspěvek od THornych »

Díky za odpověď. Chtěl jsem se do toho pustit zítra, ale teď mě trošku odradila různá jiná fóra. Mám zkušenost s výměnou u Opelu Corsa '97, jenže Punto má navíc ABS a hydraulickou spojku. Máte s tím někdo zkušenost? Můžu se do toho pustit, nebo to mám nechat na servisu? Moc děkuji !!!
THornych
Začátečník
Příspěvky: 41
Registrován: 24 lis 2007, 12:10

Příspěvek od THornych »

Ještě jeden dotaz - musím po výměně brzd. kapaliny odvzdušňovat i spojku a popř. jak?
Děkuji moc
stifmajstrABARTH
Znalec
Příspěvky: 725
Registrován: 09 led 2007, 18:35

Příspěvek od stifmajstrABARTH »

THornych píše:Ještě jeden dotaz - musím po výměně brzd. kapaliny odvzdušňovat i spojku a popř. jak?
Děkuji moc
..Nemusis spojka nema s brzdami nic spolecneho...ma svoji kapalinu :wink:
Cinquecento 1.1 Sporting ABARTH-červéný:-D a Multipla fanda:)
eraser
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 26 lis 2006, 17:59

Příspěvek od eraser »

No nevím jak kde, ale u mého Punti (1.9 JTD) mají brzdy a spojka jednu nádržku, tím pádem i jednu kapalinu ...
Fiat Punto 1.9 JTD SX
stifmajstrABARTH
Znalec
Příspěvky: 725
Registrován: 09 led 2007, 18:35

Příspěvek od stifmajstrABARTH »

eraser píše:No nevím jak kde, ale u mého Punti (1.9 JTD) mají brzdy a spojka jednu nádržku, tím pádem i jednu kapalinu ...
Tak teda jo... :roll: to sem jeste nevidel :shock:
Cinquecento 1.1 Sporting ABARTH-červéný:-D a Multipla fanda:)
majco
Všeználek
Příspěvky: 1078
Registrován: 10 úno 2006, 14:48
Bydliště: Žilina

Re: HELP - Odvzdušnění brzdové soustavy

Příspěvek od majco »

THornych píše:Ahoj kolegové, mám Punto 1.2 8V, r.v. 2003 a chystám se na výměnu brzdové kapaliny. V jakém pořadí se, prosím, odvzdušňuje (u Opela mám : levé zadní, pravé zadní, levé přední a nakonec pravé přední). Děkuji moc za radu!!!
Brzdy to je jasné ale spojku ak si nerobil tak skús pozrieť staršie témata už sa to tu riešilo a nie je to až také jednoduché treba na to dvoch a nie je tam odvzdušnovák a odvzdušnuje sa to povitiahnutím spojkovej hadice.
Punto-MK2 1,2 8V 2001
Punto-Mk1 1,1 8V 1996
THornych
Začátečník
Příspěvky: 41
Registrován: 24 lis 2007, 12:10

Příspěvek od THornych »

Děkuji za odpovědi, už je vše (olej, filtr, vzduch. filtr, svíčky, brzdová kapalina) vyměněné...
Uživatelský avatar
Plecháč Tony
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 388
Registrován: 25 bře 2008, 21:22
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Plecháč Tony »

Měl bych dotaz, jestli je nutné přesně dodržovat tento postup na odvzdušnění :http://punto.mysteria.cz/brzod.htm ? U nějakých pár aut jsem to dělal tim stylem, že jsem naplnil nádobku, povolil odvzdušňovací ventil a šlapal a žádný nádobky 30cm nebo kolik nad ventil jsem nedával a vždy to fungovalo..
majco
Všeználek
Příspěvky: 1078
Registrován: 10 úno 2006, 14:48
Bydliště: Žilina

Příspěvek od majco »

Plecháč Tony píše:Měl bych dotaz, jestli je nutné přesně dodržovat tento postup na odvzdušnění :http://punto.mysteria.cz/brzod.htm ? U nějakých pár aut jsem to dělal tim stylem, že jsem naplnil nádobku, povolil odvzdušňovací ventil a šlapal a žádný nádobky 30cm nebo kolik nad ventil jsem nedával a vždy to fungovalo..
Tá nádobka je tam na to ked to robíš sám a nemá ti kto povoliť a dotiahnuť odvzdušnovák :wink:
Punto-MK2 1,2 8V 2001
Punto-Mk1 1,1 8V 1996
Uživatelský avatar
Plecháč Tony
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 388
Registrován: 25 bře 2008, 21:22
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Plecháč Tony »

OK, no už jsme to udělali po našem a super rozdíl ;)
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“