HELP - Po startu nejdou světla,atd -výměna kontaktů spínačky

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
dabox
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 11 pro 2007, 13:37
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

HELP - Po startu nejdou světla,atd -výměna kontaktů spínačky

Příspěvek od dabox »

Dobrý den,
Prosím o radu. Mam Punto 1,7 TD r.v. 1995 a následující problém. Po nastartování mi občas nefungují přední světla, ventilátor a stěrače. Parkovací světla fungují normálně. Zjistil jsem, že stačí chvíli vexlovat klíčem v zapalování, někdy vypínat a zapínat nebo na klíč zatlačit a pak to funguje. Poslední dobou ale ani tento postup nepomáhá. Taky jsem zjistil, že klíč jde i po nastartování normálně vytáhnout. Myslíte že by stačilo vyměnit vložku zámku nebo v čem by mohl být problém? Díky.
Reklama
 

majco
Všeználek
Příspěvky: 1078
Registrován: 10 úno 2006, 14:48
Bydliště: Žilina

Re: HELP - Nejdou světla, ventilátor a stěrače

Příspěvek od majco »

dabox píše:Dobrý den,
Prosím o radu. Mam Punto 1,7 TD r.v. 1995 a následující problém. Po nastartování mi občas nefungují přední světla, ventilátor a stěrače. Parkovací světla fungují normálně. Zjistil jsem, že stačí chvíli vexlovat klíčem v zapalování, někdy vypínat a zapínat nebo na klíč zatlačit a pak to funguje. Poslední dobou ale ani tento postup nepomáhá. Taky jsem zjistil, že klíč jde i po nastartování normálně vytáhnout. Myslíte že by stačilo vyměnit vložku zámku nebo v čem by mohl být problém? Díky.
To že sa ti dá vytiahnuť kľúč znamená že je fakt dosť zodratý a má už toho dosť za sebou! a to že ti nejde elektrika skús pozrieť lektrickú časť spínacej skrinky v akom je stave predpokladám že už to má za sebou skoč na vrakáč a kúp druhu! a s tým klúčom ----len dať spraviť nový a tomu čo ti to bude robiť povedz že starý je zodratý on už vie čo ma spraviť.
Punto-MK2 1,2 8V 2001
Punto-Mk1 1,1 8V 1996
lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

Ze ti nejdou svetla a zbytek, to je klasika. Vymen ten orech s kontaktama na spinacce. A s tim klicem, jak rikal Majco.
Hustokrutost
dabox
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 11 pro 2007, 13:37
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re

Příspěvek od dabox »

Díky za rady. Hned si dojdu nechat vyrobit jiný klíč. Jenom nevim co myslíte tim ořechem na kontakty? Tak jestli to můžete popsat i pro blbý :)
FANDAK
Znalec
Příspěvky: 826
Registrován: 17 led 2007, 20:29
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FANDAK »

To že ti jde vyndavat klíč během chodu motoru je snad výhoda néé?
Mě to vyhovuje hlavně v zimním období.
Protože když mám ráno ted v zimě jet tak než jedu tak auto na cca 3 minuty nechám nastartovaný,vytáhnu klíč a zamknu sním centrál.
Potom si zajdu si domu ještě pro věci atd. a jedu do krámu si koupit svačinku kde následuje to samé (na 2 minutky když je to studený to nemá cenu ani chcípat):wink:
Tak já jsem v celku rád že mi jde vyndavat během provozu. :lol: :lol:
Naposledy upravil(a) FANDAK dne 11 pro 2007, 18:25, celkem upraveno 1 x.
FANDAKUV FIJÁTEK--> STILO MULTIWAGON 1,9 JTD 8v <--115hp r.v.:11/2003
MANŽELKY FIJÁTEK------------->PUNTO I S 1,1 8v <-------------55hp r.v.:04/1996
dabox
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 11 pro 2007, 13:37
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dabox »

Kdyby mi to ale ještě tak svítilo. Manželka s tim byla zvyklá jezdit ráno do práce a ted kvůli tomu musí jezdit v MHD. Už jsem si vyslechl pěkných pár nadávek proč to nespravim :)
majki
Všeználek
Příspěvky: 1021
Registrován: 02 dub 2007, 16:08
Bydliště: Praha / Karvina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od majki »

Ehm, ze by se v navodu pro nafty psalo neco jineho? Ja se teda docetl, ze mas nastartovat a hned vyjet, jen dokud se motor nezahreje, tak se nema tocit do vysokych otacek a ze se NEDOPORUCUJE nechavat bezet studeny motor na prazdno, jak to ma spousta lidi ve zvyku :D. Fakt to v tom navodu je :D
Mazda2 1.3 TE '08 :D
History: Punto mk2a 1.2 16v Sporting / Punto mk2b 1.2 8v Active / Mazda 626 2.2 12v limo GD US '88
dabox
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 11 pro 2007, 13:37
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dabox »

Neporadil by mi prosím někdo kde hledat závadu popř. ten zminovaný ořech? Tipuju, že budu muset sundat kryt pod volantem a někdem tam.
majco
Všeználek
Příspěvky: 1078
Registrován: 10 úno 2006, 14:48
Bydliště: Žilina

Příspěvek od majco »

dabox píše:Neporadil by mi prosím někdo kde hledat závadu popř. ten zminovaný ořech? Tipuju, že budu muset sundat kryt pod volantem a někdem tam.
presne ako píšeš ide do toho zvezok káblov a zbadáš to hned ako zhodíš ten kryt.
Punto-MK2 1,2 8V 2001
Punto-Mk1 1,1 8V 1996
lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

Sundas ten dekl, odpojis konektory ze spinacky, sundas z toho takovou prevlecnou plastovou pojistku (lze to jenom podebrat zboku sroubovakem takovy dve packy), no a potom ten orech ze spinacky lehce vypacis sroubovakem. Opatrne pomalu z obou stran to podebirej. Je to tam jenom nacvakly. Sezen si na vrakacu jinej funkcni a nacvakni ho tam. Pozor, je potreba dodrzet polohu, ale to uvidis. Je to jednoduchy.
Hustokrutost
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“