HELP - výměna žárovky

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

peto15
Začátečník
Příspěvky: 28
Registrován: 19 pro 2007, 21:43

HELP - výměna žárovky

Příspěvek od peto15 »

zdravím , prosim vas ako mam na punte II. r.v.2002 vymenit žiarovku na prednom, lavom stretavacom svetle? a este mam jeden problem stale mi na pristrojovke svieti alebo sem tam blika kontrolka vypalenej ziarovky (oranzova kontrolka, žiarovka s vykricnikom) a pritom mi svietia vsetky ziarovky, co v tom moze byt? dakujem
Reklama
 

Anduril
Znalec
Příspěvky: 795
Registrován: 27 zář 2007, 10:19
Bydliště: OVA, F-M, OL

Příspěvek od Anduril »

U leveho to jde dost blbe. Ja jsem musel povolit pojistkovou skrinku a pak opatrne vypacit/vyndat kryt svetla. Pristup tam je blby.

Kontrolka sviti, pokud ti nefunguji obrysova svetla (predni i zadni), brzdova svetla (krom tretiho) a zadni mlhovka.
Jestli ti to vsechno sviti, muze byt nektera zarovka uz nacnuta, pripadne ma spatny kontakt (je dobre vycistit vsechny patice/konektory u zarovek, prihnout kontakty atd.) nebo je nevhodna pro dane svetlo (viz manual a doporucene zarovky).
Jinak je celkem bezne, ze se kontrolka rozsviti pri brzdeni, obcas..
Ford Focus 1.6 Trend X 2009
ex. Fiat Punto MK2 1.2l 16V HLX 3dv.
peto15
Začátečník
Příspěvky: 28
Registrován: 19 pro 2007, 21:43

Příspěvek od peto15 »

Anduril píše:U leveho to jde dost blbe. Ja jsem musel povolit pojistkovou skrinku a pak opatrne vypacit/vyndat kryt svetla. Pristup tam je blby.

Kontrolka sviti, pokud ti nefunguji obrysova svetla (predni i zadni), brzdova svetla (krom tretiho) a zadni mlhovka.
Jestli ti to vsechno sviti, muze byt nektera zarovka uz nacnuta, pripadne ma spatny kontakt (je dobre vycistit vsechny patice/konektory u zarovek, prihnout kontakty atd.) nebo je nevhodna pro dane svetlo (viz manual a doporucene zarovky).
Jinak je celkem bezne, ze se kontrolka rozsviti pri brzdeni, obcas..
aha cize treba povolit poistkovu skrinku? kolko je tam asi srobov? A este by som sa chcel spytat, ako to je s nastavovanim naklomu svetiel? ked ho menim tak prava strana sa mi v pohodicke pohybuje ale lava nie, motorcek funguje, lebo sa ten zeleny capik vytlaca von, aj dnu, ale svetlo sa nesklana, co s tym? Inak dakujem za radu...
onc
Znalec
Příspěvky: 751
Registrován: 07 pro 2005, 11:52
Bydliště: okr.PV

Re: HELP - výměna žárovky

Příspěvek od onc »

peto15 píše:zdravím , prosim vas ako mam na punte II. r.v.2002 vymenit žiarovku na prednom, lavom stretavacom svetle? a este mam jeden problem stale mi na pristrojovke svieti alebo sem tam blika kontrolka vypalenej ziarovky (oranzova kontrolka, žiarovka s vykricnikom) a pritom mi svietia vsetky ziarovky, co v tom moze byt? dakujem
.... cose tyce kontrolky tak ta ti kontoluje jen zadni osvetleni ... tzn jak pise Anduril spatna zarovka nebo jen kontakt (tak jak u myho punte)...

... vymenu zarovky vepredu provadim tak, ze si fixou objedu drzaky (3)
predniho svetla ... pak odsroubuju ty tri sroubky ze predu svetla ... svetlo vysunu asi o 1-2cm dopredu a pak se uz dostanu zezadu na kryt zarovek a
zarovku vymenim ... zpatky to dam na znacky a prisroubuju ... ted jsem byl
na technicke a zadny problem s nastavenim ...
... Renault Clio III 2006 1.2 16v 55kw ...
... Renault Megane II Grandtour 2004 1.5dci 60kw ...
... ex Punto II 99 1.2 8V 44kw ELX ...
Anduril
Znalec
Příspěvky: 795
Registrován: 27 zář 2007, 10:19
Bydliště: OVA, F-M, OL

Příspěvek od Anduril »

Kontrolka kontroluje i predni obrysovky ;)
Ford Focus 1.6 Trend X 2009
ex. Fiat Punto MK2 1.2l 16V HLX 3dv.
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

Ja menim ziarovku tak, ze odskrutkujem poistkovu skrinu a posuniem ju vyssie (3x sroubik). So svetlami hybat nechcem. Ta poistkova skrina ani moc nieje problem, skor tie debilne hadicky pre ostrekovace zavadzaju (vtedy ked sa vyberie cely kryt). A ziarovky uz tak skoro menit teraz nebudem :lol:
Punto MK2 1.2 8V ELX
peto15
Začátečník
Příspěvky: 28
Registrován: 19 pro 2007, 21:43

Příspěvek od peto15 »

Diky pani vsem za rady, teraz uz mam niekolko moznosti vymeny, len mi neslo do hlavy za ako by sa to dalo vymenit bez toho, aby som nieco povoloval alebo vytahoval, ale ako som sa docital tak to bez toho nejde... este raz diky
majki
Všeználek
Příspěvky: 1021
Registrován: 02 dub 2007, 16:08
Bydliště: Praha / Karvina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od majki »

Ha, idem si ve stredu po D1 a zrazu si vsimnem, ze vidim horsiee...kua, zastavim na benzinke a lave svetlo bez ziarovky...serem na to, dojdem k tatovi do Prostejova, rano vstanem, ze idem menit...pi*i ko*ot ktery cu*ak toto vymyslel? Dodrate prsty mam, chybi mi skrutka od poistkove skrine, nakoniec som musel predsa len povolit predne svetlo (najjadnodussie riesenie), pretoze aj ked som povolil poistkovu skrinku, tak som sa tam poriadne nedostal :? . No tolko ku*ev a pi*ci na stranu Talianskych designerov padlo, ze hroza a to nechapem, ako budem raz menit ziarovku v lavej hmlovke...
Podla zakona ma byt clovek schopny vymenit ziarovku sam na mieste...no kokos, uz vidim, ako kazdy vozi sobou orechy a dluhu nasadu, aby sa dostal ku skrutkam...fakt kkti vysmahnuti...
Mazda2 1.3 TE '08 :D
History: Punto mk2a 1.2 16v Sporting / Punto mk2b 1.2 8v Active / Mazda 626 2.2 12v limo GD US '88
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

Majki nove auta su na tom ovela horsie.. tam sa povacsine vymienaju ziarovky v servise :D Btw s tymi hmlovkami to musi byt fakt cool zazrak to vymienat ;)
Punto MK2 1.2 8V ELX
majki
Všeználek
Příspěvky: 1021
Registrován: 02 dub 2007, 16:08
Bydliště: Praha / Karvina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od majki »

No akoze som psychicky pripraveny na to, ze pri vymene hmlovky pojde dolu blatnik :lol: . Inac, tie kable od poistne skrinky a plno zasratych hadiciek mi vpodstate znemoznilo vymenu len tym, ze povolim tu poistkovu skrin...blbe, no, co uz. Najhorsie teraz je, ze som narychlo kupil nejaku H7 Narva a ta svieti viac do biela nez ta, co mam v pravom svetle :lol:
Mazda2 1.3 TE '08 :D
History: Punto mk2a 1.2 16v Sporting / Punto mk2b 1.2 8v Active / Mazda 626 2.2 12v limo GD US '88
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

Ja mam Narva ziarovky H7 v aute.. uz su mi na dve veci, tak ti dam na stretku :)
Punto MK2 1.2 8V ELX
majki
Všeználek
Příspěvky: 1021
Registrován: 02 dub 2007, 16:08
Bydliště: Praha / Karvina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od majki »

Hehe, no bo ja som vcera v Prostejove dosiel do shopu a hovorim, potrebujem H7, najlepsie Osram. A ona na mna, ze ma len Narva za 120,- a korejsku za 50,-. Ked som si spomenul, co ma stalo nervu sa k tej ziarovke dostat, tak hovorim, dajte Narvu :lol:
Mazda2 1.3 TE '08 :D
History: Punto mk2a 1.2 16v Sporting / Punto mk2b 1.2 8v Active / Mazda 626 2.2 12v limo GD US '88
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

Kua ale to je najaka draha nie? :) Ci to ja nemam Narvu? Neviem, pozriem :D
Punto MK2 1.2 8V ELX
majki
Všeználek
Příspěvky: 1021
Registrován: 02 dub 2007, 16:08
Bydliště: Praha / Karvina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od majki »

Hej, draha, o par hodin pozdeji som kupil v Ostrave tu samu za 79,-
Mazda2 1.3 TE '08 :D
History: Punto mk2a 1.2 16v Sporting / Punto mk2b 1.2 8v Active / Mazda 626 2.2 12v limo GD US '88
peto15
Začátečník
Příspěvky: 28
Registrován: 19 pro 2007, 21:43

Příspěvek od peto15 »

Pani, este by som sa chcel spytat, ake tam maju ist ziarovky? H1 alebo H7? Lebo ja som bol dnes kupovat nieake lepsie, a predavacka sa ma pyta ze ake tam mam, a ja ze H7 a ona ze nech si to racej skontrolujem a zistil som ze tam mam H1, a su v stretavackach aj v dialkovych, tak som zobral nieake NARVA H1 s blue efektom a zvysenou svietivostou, a svieti to riadne na p..u, neni nic vidiet... Je to mozne zeby tam mohli byt aj H1 aj H7? Ktore by ste mi odporucili kupit, lebo tieto su fakt o nicom.... a este neviete mi poradit co asi stoji novy lavy predny reflektor, a na akej stranke by som ho zohnal najlacnejsie? Diky
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“