Chcípnutí motoru při studeném startu

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Mili
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 04 lis 2007, 22:16

Chcípnutí motoru při studeném startu

Příspěvek od Mili »

Mám UNO 1.0i Fire a vadí mi, že při studeném startu mi asi dvakrát zdechne, než drží volnoběh. A nebo musím hned jak chytne několikrát mírně prošlápnout plyn. Chtěl bych to nějak vyřešit, aby stačilo nastartovat jen jednou. Poradí mi s tím někdo?
Reklama
 

Uno10ie
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 04 lis 2006, 20:52

Příspěvek od Uno10ie »

Ahoj, ja mám logo 1.0i a mám stejnej problém. Nastartuju za studena uplne hrave na popravy, ale do 10 sekund to chcipne - asi nizky otacky. Nastartuju znovu a zase to vetsinou chcipne, musim lehce slapat na plyn... Pak mi to taky chcipa kdyz prijizdim na krizovatku, vyradim, brzdim a chcipne to. Nevim vubec cim to je. No a nejhorsi je ze kdyz nekam prijedu, chcipnu to, ale pak uz to nenastartuju. Az treba druhej den a zase hned na poprvy. Sem zoufalej, poradi nekdo? Diky.
jonas
Fiaťák
Příspěvky: 89
Registrován: 05 říj 2006, 15:33
Bydliště: Medlešice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jonas »

ja nevim jakej tam je rozdelovac pokud je tam mechanickej kontaktni tak to budou uhliky pokud tam je injektorovej tak nevim
Mam fiat cinguecento 0.9 sx
Renault 21 2.2 gtx 79KW (107ps) trhac asfaltu , elektrony z renault clio baccara 1 185/60/14
Mili
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 04 lis 2007, 22:16

Příspěvek od Mili »

Mám tam bezkontaktní rozdělovač, ale i když je možné všechno, tak osobně si myslím, že to rozdělovačem není. Osobně to tipuju na palivovou soustavu, ale raději jsem využil možnosti se zeptat, než to hned kuchat a trávit nad tím mnoho zbytečného času. Třeba to někdo ví přesně a poradí.
onc
Znalec
Příspěvky: 751
Registrován: 07 pro 2005, 11:52
Bydliště: okr.PV

Příspěvek od onc »

... zkousel si tlak paliva ... delalo mi to u punta a bylo praskly tesneni na
palivovem cerpadle ...
... Renault Clio III 2006 1.2 16v 55kw ...
... Renault Megane II Grandtour 2004 1.5dci 60kw ...
... ex Punto II 99 1.2 8V 44kw ELX ...
Mili
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 04 lis 2007, 22:16

Příspěvek od Mili »

onc píše:... zkousel si tlak paliva ... delalo mi to u punta a bylo praskly tesneni na
palivovem cerpadle ...


Tlak paliva jsem nezkoušel, protože nevím, jakej správnej tlak tam má být a jak se to dá změřit.
onc
Znalec
Příspěvky: 751
Registrován: 07 pro 2005, 11:52
Bydliště: okr.PV

Příspěvek od onc »

... tlak paliva u una by mel byt 1,5 baru ...

... u punta II je u vstrikovacu odvzdusnovaci ventil a pres nej se da
zmerit tlak paliva ...

Obrázek Obrázek
... Renault Clio III 2006 1.2 16v 55kw ...
... Renault Megane II Grandtour 2004 1.5dci 60kw ...
... ex Punto II 99 1.2 8V 44kw ELX ...
SSimon
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 02 čer 2010, 20:01

Re: Chcípnutí motoru při studeném startu

Příspěvek od SSimon »

Mili píše:Mám UNO 1.0i Fire a vadí mi, že při studeném startu mi asi dvakrát zdechne, než drží volnoběh. A nebo musím hned jak chytne několikrát mírně prošlápnout plyn. Chtěl bych to nějak vyřešit, aby stačilo nastartovat jen jednou. Poradí mi s tím někdo?
Presne ten isty motor,a ten isty problem.. ibaze mne to zdochne len raz. Na druhe nastartnutie uz motor ide,alebo ani nezdochne,ale ubere otacky,a ide uz zdochnut,ale zrazu si sam prida otacky.. Podla mna si elektronika nevie rady zo syticom. Alebo niaky vadny snimac sytica.. Neviete poradit?
Fiat Uno 1.0i.e FIRE 1993
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Uno“