termostat

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: peta.smolik, Globusman

Odpovědět
mickej
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 24 led 2008, 22:42

termostat

Příspěvek od mickej »

O termostatech jsem se toho na fóru dočetla dost, ale nikde jsem nenalezla jasnou odpověď jak termostat vyměnit a celý systém odvzdušnit. Mám Lancii Y 1,2 8V a celkem zručného přítele, který by ho snad zvládl vyměnit. Můj problém je v tom že mi teplota u ypsilonky stěží vyleze k 60 a to i po delší jízdě. Navíc ani moc netopí. Pokud máte někdo zkušenosti z výměnou a odvzdušněním tak mi prosím napište. Díky míša
Reklama
 

igok
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 23 črc 2007, 12:42
Bydliště: Pezinok Slovensko

Příspěvek od igok »

vymenit termostat nieje v principe ziadny problem, treba len vediet kde je namontovany :D S odvzdusnenim si netreba robit starosti, system sa odvzdusni sam, treba len zopar prvych kilomerov sledovat hladinu kvapaliny a pripadne doliat.
Na ten termostat sa skus opytat chalanov v lancia klube, je tam aj zopar Y-lonkarov, urcite ti poradia :-) http://www.lanciaklub.cz
CROMA 2.0 ie
C5 HDI Break
john simple
Začátečník
Příspěvky: 25
Registrován: 31 led 2008, 17:35
Bydliště: Těšínské slezsko

termostat

Příspěvek od john simple »

ten samy problém mám na Cromě 2.0 ie. když jsem dal před chladič papírový karton, trošku se to zlepšilo, motor se zahřeje dřív a taky dřív auto vytopím. Ale včera se mi stalo, teplota vylezla přes 90 st.C , zapnul se větrák chladiče a přitom topení bylo úplně studené. Když motor celý zchladnul, pak už to bylo zas jako dřív, tak nevím, že by to bylo zavzdušněné ?
Fiat Croma 2.0 ie r.v. 1988
Škoda 120 GLS r.v. 1985
Thor
Fiaťák
Příspěvky: 103
Registrován: 05 lis 2007, 12:19
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od Thor »

Hm, nejak sa mi nezdá, že by sa systém odvzdušňoval sám... ale odvzdušniť nebýva problém, len treba nájsť tie odvzdušňovacie skrutky...

No a pokiaľ motor hreje ale nekúri tak hm, možno treba skúsiť kúrenie odvzdušniť, alebo aspoň tým začať
majco
Všeználek
Příspěvky: 1078
Registrován: 10 úno 2006, 14:48
Bydliště: Žilina

Re: termostat

Příspěvek od majco »

mickej píše:O termostatech jsem se toho na fóru dočetla dost, ale nikde jsem nenalezla jasnou odpověď jak termostat vyměnit a celý systém odvzdušnit. Mám Lancii Y 1,2 8V a celkem zručného přítele, který by ho snad zvládl vyměnit. Můj problém je v tom že mi teplota u ypsilonky stěží vyleze k 60 a to i po delší jízdě. Navíc ani moc netopí. Pokud máte někdo zkušenosti z výměnou a odvzdušněním tak mi prosím napište. Díky míša
Ahoj u Lancie síce neviem ročník ale predpoklatám že okolo 2000-2005 je to rovnaké ako u Punta výmena termostatu je jednoduchá - dve skrutky a jedna hadica a odvzdušniť to treba na rohu chladiča a na hadici kúrenia !!!!!
Punto-MK2 1,2 8V 2001
Punto-Mk1 1,1 8V 1996
john simple
Začátečník
Příspěvky: 25
Registrován: 31 led 2008, 17:35
Bydliště: Těšínské slezsko

odvzdušnění

Příspěvek od john simple »

a odvzdušnění topení je i na Cromě?
Fiat Croma 2.0 ie r.v. 1988
Škoda 120 GLS r.v. 1985
majco
Všeználek
Příspěvky: 1078
Registrován: 10 úno 2006, 14:48
Bydliště: Žilina

Re: odvzdušnění

Příspěvek od majco »

john simple píše:a odvzdušnění topení je i na Cromě?
nie pri crome sa to odvzdušní samo tou tenkou hadičkou čo ide k expanznej nádobke :wink:
Punto-MK2 1,2 8V 2001
Punto-Mk1 1,1 8V 1996
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“