Samovolne zvysovani otacek

Vše o benzínovém motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady, topení a chazení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
KUFI
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 223
Registrován: 04 pro 2005, 20:57

Samovolne zvysovani otacek

Příspěvek od KUFI »

Po nastartovani a ujeti nekolika km kdy uz je motor zahraty se zvysi ot. motoru. Vypnu motor, nastartuju jsou ot. normalni. Dotknu se plynu ot. se zvysi. To se nekolikrat opakuje a pak cely den bez problemu. Vymenilo se hlavni cidlo regulace 5500 kc, diagnostika o.k. ale problem neodstranen. Nemel nekdo stejny problem. jinak motor jede o.k. dekuji

PS: motor je 1,6 16V
Naposledy upravil(a) KUFI dne 03 úno 2008, 16:10, celkem upraveno 1 x.
Reklama
 

anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Příspěvek od anonyme »

Nevim jakej máš motor resp. jakým způsobem je palivo přiváděno. Měl jsem podobně vypadající závadu na Seicentu a v servisu mě to odstranili vyčištěním jakých si klapek vstřiků paliva. Zkus se tedy na ně podívat a vyčistit je asi aby dovíraly.
KUFI
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 223
Registrován: 04 pro 2005, 20:57

Příspěvek od KUFI »

anonyme píše:Nevim jakej máš motor resp. jakým způsobem je palivo přiváděno. Měl jsem podobně vypadající závadu na Seicentu a v servisu mě to odstranili vyčištěním jakých si klapek vstřiků paliva. Zkus se tedy na ně podívat a vyčistit je asi aby dovíraly.
Mam 1,6 16V r.v.99
anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Příspěvek od anonyme »

jo zkus vyčistit klapky, když to nepomůže, tak vyměnit, ale bude to dost drahý ND
Saki
Fiaťák
Příspěvky: 68
Registrován: 14 srp 2006, 11:36

Příspěvek od Saki »

Zkus krokový motorek škrtící klapky.
KUFI
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 223
Registrován: 04 pro 2005, 20:57

Příspěvek od KUFI »

Dekuju za rady. Podivam se na ty klapky.
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Motor - benzín“