Stěrače

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Boris
Fiaťák
Příspěvky: 67
Registrován: 27 úno 2008, 19:15

Stěrače

Příspěvek od Boris »

Zdravím všechny.
Prosím o radu: Potřeboval bych vyměnit stěrače (nebo jen gumičky?) - přední i zadní. Na benzinkách běžně prodávají "univerzální" stěrače, tedy vhodné vždy pro vyjmenované značky a typy aut. Pro Seicento jsem je však nikde neobjevil. Nevíte, s jakými jinými auty by Seicento mohlo mít kompatibilní stěrače?
Chápu, že je jistě rozhodující délka, ale to asi nebude jediný parametr...
Dík za pomoc.
Reklama
 

autoholik
Fiaťák
Příspěvky: 171
Registrován: 13 zář 2005, 17:05
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od autoholik »

daj tam Valeo compact, alebo Valeo silent. dopredu ide 2x 48cm, dozadu kup najlacnejsiu gumicku v tesku a odrez podla dlzky.
Paradne, modre, krasne Seicento 0.9 ... 150ooo km, 1999/5 :)

http://www.milan.konzum.sk
velechovský václav
Fiaťák
Příspěvky: 137
Registrován: 11 srp 2006, 16:00

Příspěvek od velechovský václav »

Stírátka jsem nakoupil v Hypernově. V akci jsem koupil 2x510 za cca 60Kč. Po dvou letech jsem, před zimou nakoupil 2x480 za cca 130Kč.
Stírací gumičky vydrží cca dvě zimy.
Pro stírátka je podstatné , aby byla konstruována pro pohyb na oblém skle.
Na zadní sklo jsem použil zkrácenou gumičku vytěženou z použitého předního stírátka.
zdenda52
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 03 čer 2008, 08:21
Bydliště: Benešov

Příspěvek od zdenda52 »

velechovský václav píše:Pro stírátka je podstatné , aby byla konstruována pro pohyb na oblém skle.
Na zadní sklo jsem použil zkrácenou gumičku vytěženou z použitého předního stírátka.

jj přesně tak nebo kup jenom gumičky a zkrať je do patřičné délky a máš vystaráno.Jde koupit spoustu druhů normál,uhlíkové,...
stačí si vybrat :D
Boris
Fiaťák
Příspěvky: 67
Registrován: 27 úno 2008, 19:15

Příspěvek od Boris »

No jo, ale gumička na zadní stěrač má jiný profil než na přední, takže ji nemůžu použít.
Nebo jak jste to vyřešili? Ta zadní gumička má uprostřed po délce dutinku, do které se má strčit kovová lišta. Na předních se ke každé gumičce dávají dvě lišty po stranách (standardní).
Díky.
velechovský václav
Fiaťák
Příspěvky: 137
Registrován: 11 srp 2006, 16:00

zadní stěrač

Příspěvek od velechovský václav »

Já mám stejnou konstrukci stírátek t.j. kovové lišty z obou stran gumičky na předním i zadním okně..
Pokud je rozdílná konstrukce na zadním okně asi bude nejlépe koupit celé rameno stěrače a požadovat konstrukci s kovovými lištami po obou stranách gumičky.
anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Re: Stěrače

Příspěvek od anonyme »

Doporučuji původní kompletní stěrače nahradit těmito: http://www.vyfukybn.cz/eshop/index.php? ... m-aerotwin poměr cena/účinnost je výborná, mám je vyzkoušené. Balení stěračů má uvedeno, že jsou i na Seicento.
velechovský václav
Fiaťák
Příspěvky: 137
Registrován: 11 srp 2006, 16:00

Re: Stěrače

Příspěvek od velechovský václav »

Dle jednoho nejmenovaného výrobce stěračů
jsou použitelné pro Seicento stěrače 480mm(510mm)
Uno,Tipo,,Brava, Cinqvecento,Coupe1,8 atd..
Uživatelský avatar
Fizzy
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 27 bře 2009, 11:13
Bydliště: Žilina

Re: Stěrače

Příspěvek od Fizzy »

Zdravim,
mal by som otazku ohladne stieracou. Kde by som mohol zohnat motorcek na zadny stierac?
Zacinam hladat iba dnes tak skusam kde zacat :D
diki za rady ;)
Fiat Seicento 0,9
Skiller35
Fiaťák
Příspěvky: 72
Registrován: 24 říj 2007, 14:27

Re: Stěrače

Příspěvek od Skiller35 »

ja pouzivam AeroTwin od Bosch 2x 489mm pre fiata stieranie super jedina vec co mi vadi ze koniec trochu odstava od okna ale vzhladom na kvalitu stierania je to jasna volba. Do zadu obyc a odstrihnut
Uživatelský avatar
Fizzy
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 27 bře 2009, 11:13
Bydliště: Žilina

Re: Stěrače

Příspěvek od Fizzy »

A nevies poradit kde zohnat motorcek na zadny stierac? (alebo nema niekto na predaj?) ;)
Fiat Seicento 0,9
Odpovědět

Zpět na „Seicento“