SROVNÁNÍ: 1.2 vs 1.3 JTD

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Jakub_mt
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 10 bře 2008, 17:45
Kontaktovat uživatele:

SROVNÁNÍ: 1.2 vs 1.3 JTD

Příspěvek od Jakub_mt »

Zdravím. Ktorý motor by ste mi viac odporučili, pre Pandu 4x4? Čo sa týka dynamiky, spoľahlivosti, spotreby, serv. nákladov, atď?
Reklama
 

TOMBY
Fiaťák
Příspěvky: 155
Registrován: 28 úno 2006, 18:17
Bydliště: Brno, Kuřim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TOMBY »

Jezdím Emotion v 1.2 a pohodička. V nejednom testu jsem jsem četl o slabém výkonu benzínu ve spojení 4x4.
Osobně bych šel do nafty, motor je to vynikající s dlouhodobou tradicí a spolehlivostí, tak jako benzínová 1.2, která je jedním z nejdéle usazených motorů v produkci Fiat.
Letos jsem byl v Alpách a tam jezdilo tolik Pand 4x4, že jsem si připadal jak v CZ s Fóbiema. Drtivá většina jich byla právě s naftovým motorem.
FIAT ---->>> First In Automotive Technology
My CREW:
NEW Fiat Bravo II 1.9MJT 120hp + dodělaný tempomat (Ex: Fiat Panda 1.2 Emotion do 73tkm)
Doma: Bravo II 1.4T Sport
Nokia N97
Apple MacBook
pavproch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 200
Registrován: 20 led 2006, 12:18

Příspěvek od pavproch »

Benzín. Nafta patří do kamen.

Ropák sice s tím autíčkem víc cvičí, ale na kratší jízdy po okreskách (ženská za volantem) benzín naprosto stačí.

Dlouhodobá spotřeba (38kkm za skoro dva roky) = 6.1 l ... spokojenost....

A navíc to ticho!

PS: My jsme si Pandici koupili v době, kdy se ještě 4x4 JTD neprodávalo. Ale i kdyby se prodávalo, tak by to stejně byl benzín..... tožtak...
Pandice 4x4 1.2i Climbing MR2006
jenik11
Začátečník
Příspěvky: 30
Registrován: 23 úno 2008, 09:22

Příspěvek od jenik11 »

pavproch píše:Benzín. Nafta patří do kamen.

Ropák sice s tím autíčkem víc cvičí, ale na kratší jízdy po okreskách (ženská za volantem) benzín naprosto stačí.

Dlouhodobá spotřeba (38kkm za skoro dva roky) = 6.1 l ... spokojenost....

A navíc to ticho!

PS: My jsme si Pandici koupili v době, kdy se ještě 4x4 JTD neprodávalo. Ale i kdyby se prodávalo, tak by to stejně byl benzín..... tožtak...
No já mám najeto 36 200 km s Pandou 1.1 aktive a dlouhodobá spotřeba je 5,2 litru na 100 km.
pavproch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 200
Registrován: 20 led 2006, 12:18

Příspěvek od pavproch »

@jeník11: jo, ale ta tvoje není 4x4 a (zřejmě) nemá automatickou (furt zaplou) klimu.... proto říkám 6.1 = spokojenost.....
Pandice 4x4 1.2i Climbing MR2006
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Minimaxa »

jestli mužu doporučit:

pro ježdění převážně po silnici naftu, pro ježdění převážně v terénu (myšleno mimo nezpevněnou cestu :lol: ) raději benzín.

a jde taky o to, kolik km s tím asi tak najezdíš :wink:
www.minimaxa.cz
Jakub_mt
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 10 bře 2008, 17:45
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jakub_mt »

No tiež by som radšej benzín, ale dosť sa obávam toho, že to bude strašne lenivé. Nejde mi totiž o žiadne závodenie, ale nechcem auto, na ktorom si nebudem môcť dovoliť predbehnúť starú Š105, ktorá sa vlečie 70 km/h, prípadne na nejakom rovnom úseku nejaký autobus / kamion.
pro ježdění převážně v terénu (myšleno mimo nezpevněnou cestu :lol: )
tak tak, pozor na to čo je terén a čo cesta, o tom by nám vedel stifmajstreABARTH porozprávať... :D
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Minimaxa »

Jakub_mt píše:No tiež by som radšej benzín, ale dosť sa obávam toho, že to bude strašne lenivé. Nejde mi totiž o žiadne závodenie, ale nechcem auto, na ktorom si nebudem môcť dovoliť predbehnúť starú Š105, ktorá sa vlečie 70 km/h, prípadne na nejakom rovnom úseku nejaký autobus / kamion.
pro ježdění převážně v terénu (myšleno mimo nezpevněnou cestu :lol: )
tak tak, pozor na to čo je terén a čo cesta, o tom by nám vedel stifmajstreABARTH porozprávať... :D
no tak si kup 100PS 1,4 16V :lol: :lol: ale jestli tě uklidní, že moje Panda 1,1 mazala po dálnici dle tacho 178km/h, teda jel sem jen sám a po rovině :shock: ale jen chvíli, protože mám z malých aut fobii :shock:
www.minimaxa.cz
Jakub_mt
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 10 bře 2008, 17:45
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jakub_mt »

no tak si kup 100PS 1,4 16V :lol: :lol:
keby sa dodavala s pohonom 4x4 tak neni o čom...

najlepsie ale bude, ak sa v kratkom casovom intervale preveziem aj v 1.3 JTD aj v 1.2 ie. Vtedy zistim rozdiel najlahsie...
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Minimaxa »

Jakub_mt píše:
no tak si kup 100PS 1,4 16V :lol: :lol:
keby sa dodavala s pohonom 4x4 tak neni o čom...

najlepsie ale bude, ak sa v kratkom casovom intervale preveziem aj v 1.3 JTD aj v 1.2 ie. Vtedy zistim rozdiel najlahsie...
když si počkáš, bude i 1,4 :wink:

samosebou jízdu ničím nenahradíš. chce to sednout a zkusit (a taky v terénu :lol: )
www.minimaxa.cz
Odpovědět

Zpět na „Panda“