Při CNG cuká

Vše o motoru na CNG, LPG a jejich převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady, topení a chazení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
hipik
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 14 dub 2008, 05:21
Bydliště: Polička

Při CNG cuká

Příspěvek od hipik »

Dobrý den. Poprvé jsem včera načepoval CNG a Multina při jízdě na CNG cuká. Poraďte mi čím by to mohlo být, při jizdě na benzín to nedělá. Díky :wink:
fiat multipla 1,6 BIPOWER
Reklama
 

buffyna
Fiaťák
Příspěvky: 81
Registrován: 25 led 2007, 10:04
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od buffyna »

Z 90% škrtící klapka, už se tady o tom hodně psalo. Prolez si fórum. Měli jsme stejný problém - někdy stačí vyčistit.
Mišan
Fiaťák
Příspěvky: 170
Registrován: 22 úno 2007, 08:38
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Mišan »

Já bych s těmi procenty šetřil, příčin bývá více. Pokud ji máš nově, vyzkoušel bych nejdříve svíčky a pak kabely. Nic moc to nestojí a často je to řešení. Plyn je totiž mnohem citlivější a proto se to při benzínu neprojeví. Hodně záleží i na tom, kdy a jak to cuká (teplý/studený motor, nižší nebo vyšší otáčky...). Mám Mulťu dva roky a problém jsem neměl, ale tchánova chcípala za studena na plyn a brblalo to jak traktor, než se ohřála. Pomohlo až vyměnění vstřikovačů. Od té doby bez problémů.
Multipla Bipower 1,6 /2000
hipik
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 14 dub 2008, 05:21
Bydliště: Polička

Příspěvek od hipik »

Tak moc děkuji za rady. Fórum jsem si prolezl a nejdříve zkusím vyměnit ty svíčky a kabely. Když to nepomůže nechám si vyčistit škrtící klapku. Když ani to nepomůže budu to muset začít řešit s nějakým odborníkem.
Mohli by jste mi ještě prosím napsat zda můžu s tímhle problémem občas ujet pár kilometrů ( třeba 10), nebo to raději nemám vůbec používat.
Ptám se protože jsem ještě mladý a hloupý
fiat multipla 1,6 BIPOWER
Dodo-multipla
Fiaťák
Příspěvky: 162
Registrován: 25 lis 2005, 09:44
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Dodo-multipla »

hipik píše:Tak moc děkuji za rady. Fórum jsem si prolezl a nejdříve zkusím vyměnit ty svíčky a kabely. Když to nepomůže nechám si vyčistit škrtící klapku. Když ani to nepomůže budu to muset začít řešit s nějakým odborníkem.
Mohli by jste mi ještě prosím napsat zda můžu s tímhle problémem občas ujet pár kilometrů ( třeba 10), nebo to raději nemám vůbec používat.
Ptám se protože jsem ještě mladý a hloupý
klidne s tim jezdi, v nejhorsim pripade si prepnes na benal a pojedes dal
teda pokud tohle kolisani nezpusobuje nejake vadne cidlo (otacek atd...)
me to delalo taky jen na CNG, benzin v poho ale cidlo uz bylo nacate
no a kdyz se odporoucelo do vecnych lovist nepomohlo uz ani prepnuti na benzin :lol:
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Motor - ostatní“