HELP - Plnění oleje v převodce řízení

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
Plecháč Tony
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 388
Registrován: 25 bře 2008, 21:22
Bydliště: Plzeň

HELP - Plnění oleje v převodce řízení

Příspěvek od Plecháč Tony »

Už ste někdy někdo dolejvali olej do převodky řízení? Já si myslím, že by tam třeba po těch 11 letech co to punto jezdí něco dolejt chtělo, ale nepodařilo se mi uzávěr povolit, jelikož je to blbě přístupný a imbusák, kterým sem to povoloval se ohnul a protočil, ale šroub se ani nehnul...

Obrázek
Reklama
 

Pun-to
Znalec
Příspěvky: 737
Registrován: 06 čer 2007, 22:25
Bydliště: Česká Třebová

Příspěvek od Pun-to »

Do řízení se nic nedolejvá. Je v něm taková zvláštní vazelína něco podobnýho jako v homokloubech.
Teda jestli nemáš servo...
Fiat Punto 1,7TD SX rv95
Uživatelský avatar
Plecháč Tony
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 388
Registrován: 25 bře 2008, 21:22
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Plecháč Tony »

Pun-to píše:Do řízení se nic nedolejvá. Je v něm taková zvláštní vazelína něco podobnýho jako v homokloubech.
Teda jestli nemáš servo...
Nemam, dík za odpověď. Já vim, že u nějakých starších aut se tam jednou za čas taková vazelýna nebo hodně hustej olej tlačit musel a právě že mi přijde, že to točení jde dost ztuha, tak mi to napadlo...
Pun-to
Znalec
Příspěvky: 737
Registrován: 06 čer 2007, 22:25
Bydliště: Česká Třebová

Příspěvek od Pun-to »

No u starších Fiatů se dával PP90 ale teď už ne. A jestli ti jde řízení ztuha jaký tam máš kola? Jakej máš volant? Jak je na tom geometrie? Nejsou zadřený horní uložení tlumičů? Není ohnutej hřeben řízení?
Fiat Punto 1,7TD SX rv95
Uživatelský avatar
Plecháč Tony
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 388
Registrován: 25 bře 2008, 21:22
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Plecháč Tony »

Pun-to píše:No u starších Fiatů se dával PP90 ale teď už ne. A jestli ti jde řízení ztuha jaký tam máš kola? Jakej máš volant? Jak je na tom geometrie? Nejsou zadřený horní uložení tlumičů? Není ohnutej hřeben řízení?
Všechno to zkouknu, ale kolama to neni, žádný pořádný salámy tam nejsou :D
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“