tazne zariadenie na Punto 188

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
kopunec
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 23 dub 2008, 10:30

tazne zariadenie na Punto 188

Příspěvek od kopunec »

Dobry den, prosim Vas vie mi niekto poradit ohladom elektriky ku taznemu zariadeniu na Fiat Punto 188. Je pravda, ze ak auto obsahuje palub pocitac a aut. hlasenie vypalenych ziaroviek je potrebne pouzit spec. elektriku k tazn. zariadeniu, lebo ak sa pouzije obycajna elektrika hrozi poskodenie riadiacej jednotky. (to tvrdia v servise). Mne sa to vsak nezda, ze by paralelnym pripojenim svetiel na privesnom voziku k zadnym svetlam auta hrozilo poskod. riad. jednotky. Ak s tym ma prosim Vas niekto prakticke skusenosti, poradte. Dakujem.
Reklama
 

majco
Všeználek
Příspěvky: 1078
Registrován: 10 úno 2006, 14:48
Bydliště: Žilina

Re: tazne zariadenie na Punto 188

Příspěvek od majco »

kopunec píše:Dobry den, prosim Vas vie mi niekto poradit ohladom elektriky ku taznemu zariadeniu na Fiat Punto 188. Je pravda, ze ak auto obsahuje palub pocitac a aut. hlasenie vypalenych ziaroviek je potrebne pouzit spec. elektriku k tazn. zariadeniu, lebo ak sa pouzije obycajna elektrika hrozi poskodenie riadiacej jednotky. (to tvrdia v servise). Mne sa to vsak nezda, ze by paralelnym pripojenim svetiel na privesnom voziku k zadnym svetlam auta hrozilo poskod. riad. jednotky. Ak s tym ma prosim Vas niekto prakticke skusenosti, poradte. Dakujem.
No najlepšie ti poradí dedo.miki ale je pravda že ak máš lepšiu výbavu auta a je tam riadiaca jednotka tak tam problém naozaj je!!!
Skus osloviť priamo dedo.miki a on ti poradí ved je to autoelektrikár!!!
kupuje sa tam dáka riadiaca jednotka pre pripojenie vozíka ale vraj sa to dá obísť relatkami ale zatial som nič také nerobil :wink:
http://www.elsagroup.sk/pages/tazna.php
Punto-MK2 1,2 8V 2001
Punto-Mk1 1,1 8V 1996
vlado72
Začátečník
Příspěvky: 31
Registrován: 22 říj 2006, 23:15
Bydliště: zvolen

Příspěvek od vlado72 »

mas pravdu
treba spacialnu elektroinstalaciu.
napr. tu http://taznezariadenia.sk/?data=shop_el ... ia=5&id=32
...
Špeciálna elektorinštalácia MP1
Elektroinštalácia
Katalógové číslo: MP1
Cena montáže: xxx Sk

Popis:
Elektroinštalácia so 7-pólovou zásuvkou, špeciálna univerzálna elektroinštalácia pre autá s funkciou vypálených žiaroviek a s palubným počítačom
...

kamarat si cez nich dal montovat tazne do renaulta thalie 2001 a bol spokojny.
Fiat punto II 1.2 8V ELX 2001
onc
Znalec
Příspěvky: 751
Registrován: 07 pro 2005, 11:52
Bydliště: okr.PV

Příspěvek od onc »

... RJ se nepokazi ... jen ti pokazde co zapojis vozik bude hlasit vypalenou zarovku ...
... bude ti svitit kontrolka na pristrojovce ...
... nic vic nic min ...
... Renault Clio III 2006 1.2 16v 55kw ...
... Renault Megane II Grandtour 2004 1.5dci 60kw ...
... ex Punto II 99 1.2 8V 44kw ELX ...
mach
Fiaťák
Příspěvky: 71
Registrován: 02 črc 2007, 09:21

Re: tazne zariadenie na Punto 188

Příspěvek od mach »

Mam otazku ohladom tazneho - kupil som jazdene Punto (mk2), kde uz bolo namontovane tazne zariadenie. Ked som zapojil vozik a zapol svetla, tak na voziku obrysove svetla nesvietili (brzdove a smerove ano). Ked sa zaradi rychlost, tak sa tusim rozsvietia (neni som si tym uplne isty ale zda sa mi, ze tie biele svetielka na predu vozika svietili - ale bol den, tak tazko povedat). Signalka vypalenej ziarovky nesvietila. Je v poistkovej skrinke nejaka poistka specialne na tazne, alebo sa to da nejako inak skontrolovat v com je problem?
Kamaratovi (od ktoreho som mal vozik pozicany) funguje na vozitku na jeho aute vsetko OK.
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“