Regulátor brzdného tlaku

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Semo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 253
Registrován: 30 dub 2007, 21:17
Bydliště: Košice - Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Regulátor brzdného tlaku

Příspěvek od Semo »

Neviete mi niekto pomôcť ako funguje regulátor brzdného tlaku pre zadnú nápravu? To len obmedzuje priemer hadičky alebo to je aj nejaký maličký posilovač, ktorý robí silu an brzdy podľa zaťaženia? Jeden sa mi totiž upchal a rád by som obe vyhodil. Jedná sa o Mk1 - 55
Obrázek
Reklama
 

ikszray
Začátečník
Příspěvky: 34
Registrován: 06 led 2008, 15:24
Bydliště: K.Chlmec
Kontaktovat uživatele:

hm

Příspěvek od ikszray »

aj by som bol zvedavy, lebo mne sa pokazil na lavej strane a lave brzdi len do 500Nm a potom nic. nove stoji od 2000-3000Sk, tazke dobra sranda . :-)
Luigi > 1.2 60HP < ---- predane

Racing is life. Anything before or after is just
waiting.
http://ikszray.blogspot.com/
Semo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 253
Registrován: 30 dub 2007, 21:17
Bydliště: Košice - Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: hm

Příspěvek od Semo »

ikszray píše:aj by som bol zvedavy, lebo mne sa pokazil na lavej strane a lave brzdi len do 500Nm a potom nic. nove stoji od 2000-3000Sk, tazke dobra sranda . :-)
No ve´d toto... Mne nebrzdilo vôbec. Ani kúsok neroztiahlo valček. A keďže mám vpredu kúsok lepšie kotúče aj dosky, tak by to mohlo byť niečo ako "vylepšenie" zadných bŕzd. A aj keď to bude silno, tak aspoň pôjde krajšie bokom cez brzdu :lol: :twisted:
Obrázek
Pun-to
Znalec
Příspěvky: 737
Registrován: 06 čer 2007, 22:25
Bydliště: Česká Třebová

Příspěvek od Pun-to »

U Punta je omezovač nastavenej napevno, není závislej na zátěži. Prostě jen omezuje tlak pro zadní prasátka.
Když je vyhodíš tak ti bude zadek "přebržďovat" a při prudším zabrždění ti půjde nezatížený auto do smyku (velice nebezpečný na mokru)
Fiat Punto 1,7TD SX rv95
likom
Začátečník
Příspěvky: 45
Registrován: 16 zář 2006, 12:58

Příspěvek od likom »

no jestli je to jen takovy valeček ,tak rozšrobovat,vyčistit a složit taky jsem to tak dělal a bez problemu už asi rok :Likom
Semo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 253
Registrován: 30 dub 2007, 21:17
Bydliště: Košice - Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Semo »

No tak radšej to nevyberajte.. Na suchu je to ešte v pohode, jazditeľné. Auto sa dá pekne odtrhnúť do šmyku len brzdou, ale pozor, treba na to byť pripravený. Na vode je to už horšie. Pri prudšom brzdení zablokované zadné kolesá... Nechcem vedieť čo to robí na snehu.
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“