HELP-spínací skříňka MK2

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Tomas-Sk8
Fiaťák
Příspěvky: 168
Registrován: 17 dub 2008, 13:57

HELP-spínací skříňka MK2

Příspěvek od Tomas-Sk8 »

Ahoj,mám takovej problém asi to bude ve spínací skříňce..Mám fiat punto MK2 po bouračce a když ho chci nakopnout tak ho nastartuju běží mi motor,akorát že běží furt i startér..už vůbec nevim co s tim,páč je to fakt nechutnej zvuk a když bych to nechal běžet tak je startér zničenej..nevíte někdo co s tim?Díkes moc
Reklama
 

Pun-to
Znalec
Příspěvky: 737
Registrován: 06 čer 2007, 22:25
Bydliště: Česká Třebová

Příspěvek od Pun-to »

To bude spíš zaoxidovanej magnet na startéru. Vyčistit a namazat.
Fiat Punto 1,7TD SX rv95
makoo2
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 29 pro 2008, 18:04

Příspěvek od makoo2 »

zdravim, mam tiez problem so spinacou skrinkou - punto classic 1.2 8v 2003. Niekedy mi nejde nastartovat, klucik dostanem len do prvej polohy, ako keby sa zasekla. Mozem do nej streknut WD-40, KONTAKT PLUS alebo nieco podobne? Skusal som aj novy nepouzivany kluc - nepomohlo.
jani
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 14 čer 2008, 20:14
Bydliště: Velky Krtis SVK

Příspěvek od jani »

jj starter to bude vysunut sa ti vysunie ale spät uz nejde rozobrat precistit rovno repas ked je vonka a budes mat na par rokov pokoj
PUNTO JTD
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 30 pro 2008, 07:56

Příspěvek od PUNTO JTD »

Na 90 percent to nie je spínacia skrinka, ale cievka na štartéri. Treba ju rozobrať a vymeniť silové kontakty na zopnutie štartéra. Tvári sa to ako nerozoberateľný diel, ale pri troche šikovnosti sa to dá. Mal som ten istý problém na Peugot-e 309 1,9 GTi. A bolo to v tom.
Graun
Znalec
Příspěvky: 683
Registrován: 03 zář 2008, 20:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Graun »

Ve vetsine pripade jde o zaoxidovane kontakty (ach jo klasicka to slabina Fiatu --- elektrika). Chce to vytahnout starter, rozebrat, vycistit, namazat a slozit. Pokud budou uhliky prilis kratke, tak vymenit.
Ten pristup k tomu starteru je sice jak pro gynekologa, ale da se to :D

P.S. Delal jsem to pred mesicem, tak vim o cem mluvim.
F/I/A/T MAREA WEEKEND 1.6 16V ELX 7/1998 76kW
F/I/A/T PUNTO 1.2 8V ELX 11/1999 44kW (MK2)
makoo2
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 29 pro 2008, 18:04

Příspěvek od makoo2 »

dakujem vsetkym za odpoved , budem sa tym zaoberat . :) Vedel by niekto popisat, co sa tam vlastne deje , nie je mi moc jasne , ako moze zablokovat starter a jeho porucha spinaciu skrinku, aka je tam spetna vazba
Graun
Znalec
Příspěvky: 683
Registrován: 03 zář 2008, 20:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Graun »

makoo2 píše:dakujem vsetkym za odpoved , budem sa tym zaoberat . :) Vedel by niekto popisat, co sa tam vlastne deje , nie je mi moc jasne , ako moze zablokovat starter a jeho porucha spinaciu skrinku, aka je tam spetna vazba
Zadna zpetna vazba tam neni. Podle mne se Ti zasekava spinacka kvuli zamku ve volantu. Vzdycky musis trosku pootocit s volantem, kdyz startujes...hlavne kdyz mas zamknuty predtim volant. Ten starter s tim vubec nesouvisi, ten opravuj separatne.
F/I/A/T MAREA WEEKEND 1.6 16V ELX 7/1998 76kW
F/I/A/T PUNTO 1.2 8V ELX 11/1999 44kW (MK2)
makoo2
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 29 pro 2008, 18:04

Příspěvek od makoo2 »

Suvislost so zamkom na volante som hladal ako prvu, ale zda sa , ze to nebude ono, na pootocenie volantom to nereaguje. Skor by som povedal, ze na vytiahnutie a znovuvsunutie klucika. Co by este aka moznost ostavala, opotrebovana spinacia skrinka ? Vazne neviem, ale rypat sa v tom nechcem, pokial nemam informacie. Preto som rozmyslal, ci by nepomohol nejaky pripravok na premazanie. (nechcel som zakladat dalsie vlakno s nazvom spinacia skrinka, tak som sa prizivil tu ).
belisarius
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 12 úno 2008, 16:58

Příspěvek od belisarius »

makoo2 píše:Suvislost so zamkom na volante som hladal ako prvu, ale zda sa , ze to nebude ono, na pootocenie volantom to nereaguje. Skor by som povedal, ze na vytiahnutie a znovuvsunutie klucika. Co by este aka moznost ostavala, opotrebovana spinacia skrinka ? Vazne neviem, ale rypat sa v tom nechcem, pokial nemam informacie. Preto som rozmyslal, ci by nepomohol nejaky pripravok na premazanie. (nechcel som zakladat dalsie vlakno s nazvom spinacia skrinka, tak som sa prizivil tu ).
mam ten isty problem niekedy ma to vie riadne nasrat...hlavne ked mi skape motor na nejakom mieste kde treba rychlo nastartovat. :x
Punto Mk2 1.2V 8V r.v. 10/2002
makoo2
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 29 pro 2008, 18:04

Příspěvek od makoo2 »

belisarius píše:
makoo2 píše:Suvislost so zamkom na volante som hladal ako prvu, ale zda sa , ze to nebude ono, na pootocenie volantom to nereaguje. Skor by som povedal, ze na vytiahnutie a znovuvsunutie klucika. Co by este aka moznost ostavala, opotrebovana spinacia skrinka ? Vazne neviem, ale rypat sa v tom nechcem, pokial nemam informacie. Preto som rozmyslal, ci by nepomohol nejaky pripravok na premazanie. (nechcel som zakladat dalsie vlakno s nazvom spinacia skrinka, tak som sa prizivil tu ).
mam ten isty problem niekedy ma to vie riadne nasrat...hlavne ked mi skape motor na nejakom mieste kde treba rychlo nastartovat. :x
ved to... Keby sa to da niekde v klude vyriesit, tak ma to az tak netrapi. Ale ked to nejde natocit niekde na krizovatke... Az mate niekto s touto zavadou skusenosti a podarilo sa vam to vyriesit, pls podelte sa o skusenosti. Lebo mna zatial napada len vymena spinacej skrinky. A to ani netusim, ci by stacilo vymenit len ju, alebo aj nieco dalsie z elektroniky :? [/quote]
frogh
Fiaťák
Příspěvky: 109
Registrován: 25 kvě 2006, 15:28
Bydliště: slovakia

Příspěvek od frogh »

stačí vrátiť kľúč do polohy 0 a potom znova do polohy 1, počkať až zhasnú kontrolky a tak štartovať. Netreba sa ponáhľať a ono to bude šľapať!
1,2-16V, rv.02, 5dv.,
makoo2
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 29 pro 2008, 18:04

Příspěvek od makoo2 »

frogh píše:stačí vrátiť kľúč do polohy 0 a potom znova do polohy 1, počkať až zhasnú kontrolky a tak štartovať. Netreba sa ponáhľať a ono to bude šľapať!
keby to tak bolo, tak som spokojny a nevypisujem sem :) niekedy sa mi podari nastartovat az na 3. krat a to musim zakazdym vytiahnut kluc. Mam to auto necely mesiac a predchadzajuci majitel povedal, ze jemu to nerobilo. Tak ma napadlo, ci to nerobi nejake stuhnute mazivo . Fakt neviem a bol by som vdacny, keby nejaky skuseny mechanik poradil cim a ci to mam vobec namazat.
bobas
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 482
Registrován: 12 bře 2009, 13:47

Re: HELP-spínací skříňka MK2

Příspěvek od bobas »

Chlapi,ac mam mk1,skronki jsi jsou podobne,je nejaka moznost prohozeni zamku ze spinacich skrinek,jdeto rozebrat? zlomil jsem si skrinku,ale chci sve stare klice :-D
Danny Mk2
Fiaťák
Příspěvky: 81
Registrován: 19 črc 2011, 07:19
Bydliště: Ostrava

Re: HELP-spínací skříňka MK2

Příspěvek od Danny Mk2 »

Možná bude stačit to pořádně prostříknout WD40,časem se v té spínačce nasbírá bordel.Jinak jsem tohle řešil na autě kolegy(nebyl to FIAT),prostě se dalo do palubovky tlačítko jak u Tatry,no a spínačka byla používána jen na první polohu,primitivní,ale účinné :) .Navíc mít startování tlačítkem je dnes IN...
Lancia Y 1.1.....
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“