bubnová brzda - dĺžka závitu

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

rasto601
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 03 úno 2008, 13:26
Bydliště: Nové Zámky, SK

bubnová brzda - dĺžka závitu

Příspěvek od rasto601 »

Ahoj. Rozoberať to nechcem preto sem píšem. Mám punto classic r.v 2006 a chystám si kúpiť šróby k elektrónom + 3cm podložky. Lenže neviem aký má bubon dlhý závit??? Je tam ešte nejaká rezerva keby pretŕčal za závit??? Zase aby som nezničil príliš dlhými brzdy. Vie mi niekto poradiť? Díky moc
Reklama
 

5-ko
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 319
Registrován: 18 lis 2005, 09:11
Bydliště: SR

Příspěvek od 5-ko »

Bubon závit nemá... Má ho náboj... Zmeraj si to šublerou... ALE POZOR!!! Ja som si dlhými šrôbikmi zničil samoštel!!!
...já sem uši a ty si až po uši v hovnech...
Uživatelský avatar
mayo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 268
Registrován: 11 dub 2008, 22:32
Bydliště: sk_nz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mayo »

5-ko: asi sa to stalo aj mne :( . ako si to potom vyriesil s tym samostelom? da sa to opravit? ako?
Obrázek
http://www.club-fiat.com///viewtopic.php?t=7307" onclick="window.open(this.href);return false;
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

Rasto zhod koleso a nakrus sroubu, potom roztoc bubon a budes vediet ci to niekde sucha. Za bubnom je cca 1,2 cm miesta, mozno o trosku viac, potom sa srouby najskor zacnu dotykat pruziniek ktore su skoro hned za nabojom.

Ja mam srouby M12x1,25 x 27 a nesuchaju na hlinikacoch.
Punto MK2 1.2 8V ELX
5-ko
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 319
Registrován: 18 lis 2005, 09:11
Bydliště: SR

Příspěvek od 5-ko »

mayo píše:5-ko: asi sa to stalo aj mne :( . ako si to potom vyriesil s tym samostelom? da sa to opravit? ako?
Nové samoštely- pár 1700 Skk. Dá sa kúpiť len vo Fiate, nikde inde.
...já sem uši a ty si až po uši v hovnech...
Uživatelský avatar
mayo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 268
Registrován: 11 dub 2008, 22:32
Bydliště: sk_nz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mayo »

1700.00 sk nie je malo, moc si ma nepotesil, ale aj tak ti dakujem za odpoved :wink:
Obrázek
http://www.club-fiat.com///viewtopic.php?t=7307" onclick="window.open(this.href);return false;
TV-Punto
Všeználek
Příspěvky: 1026
Registrován: 26 úno 2007, 16:30
Bydliště: Trebišov

Re: bubnová brzda - dĺžka závitu

Příspěvek od TV-Punto »

Prosim Vas, aku dlzku skrutiek mam hladat ak by som chcel podlozky 2 cm? zavit 12x1,25 ale treti rozmer neviem :(

FIAT PUNTO MK2b 1.2 44kW r.07
FIAT MULTIPLA 1.6 76kW r.99
BMW 525TDS A/T TOURING 2,5 V6 105kW r.98
TV-Punto
Všeználek
Příspěvky: 1026
Registrován: 26 úno 2007, 16:30
Bydliště: Trebišov

Re: bubnová brzda - dĺžka závitu

Příspěvek od TV-Punto »

...tak vychadza mi to na 45-50mm, aspon dufam :)

FIAT PUNTO MK2b 1.2 44kW r.07
FIAT MULTIPLA 1.6 76kW r.99
BMW 525TDS A/T TOURING 2,5 V6 105kW r.98
Uživatelský avatar
Katy
Všeználek
Příspěvky: 5555
Registrován: 13 zář 2005, 19:04
Bydliště: JM

Re: bubnová brzda - dĺžka závitu

Příspěvek od Katy »

cca by to melo tak byt.i ja mam 2cm podlozku a srouby jak do Australie :lol: jsem je ale nemerila, vic jak 35 maj urcite a pry to bylo jeste malo. hele to poznas, kdyz tam namotas delsi a roztocis kolo, ze se ti sekne.
my car, my life !
www.puntotuning.eu
www.girlstuning.cz
ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Re: bubnová brzda - dĺžka závitu

Příspěvek od ygzo »

Ake dlhe sroby su original pre fiat Punto 14" kolesa? Mam original elektrony 14" fiat + original plechace a mam k nim len jedni sroby. Je to dobre? Doteraz som nemal problem, 3 roky jazdim v pohode, ale teraz sa mi rozpadol samostel v jednom bubne a vsimol som si ze jeden zo srobov mal "chyteny" koniec zavitu.alo sa mi to na plechacoch zimnych. Sice pochybujem, ze to bolo dlzkou srobu, lebo na tom uz jazdim 3 roky a nic sa nestalo. Pred cca 15.000 km mi menili komplet brzdy v servise, samostely nechali stare. Neviem ci sa mohlo stat, ze by sa nejako zlomilo to perko na samosteli a ten sa nejako rozpadol a chytil ten srob...

Proste ide mi o to ci mam dobre sroby - total haluz je ze ten majitel predomnou tam mal na kazdom kolesi 1 srob iny - 3 su 17" a jeden je 19". A ten jeden 19" ma zavit na dlzku 2cm a ostatne o cca 5-6 mm dlhsie. Ktore tam maju vlastne byt? Nemaju tam nahodou byt tie kratke 2cm ???? Ake tam mate sroby vy?

Jo a maju tam byt s kuzelovou hlavou alebo gulovou hlavou? >> http://www.podlozky.wbs.cz/Srouby.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Re: bubnová brzda - dĺžka závitu

Příspěvek od ygzo »

Isiel som vymienat ten samostel a zistil som:
-ze mam zly aj na druhom kolese :( -> ta pruzina co ma otacat tym ozubenym kolieskom a zvacsovat tak dlzku zamostelu tam chybala
-ze mam asi dlhe sroby

Sroby co som pomeral tak by to vychadzalo s tymi fiat elektronami tak, ze budu tak celkom na tesne pri pruzine samostelu - maximalne tak 1-2 milimetre vola a to sa mi zda malo. Tie sroby, co som tam mal primiesane a maju 2cm zavit, tak tie vychadzaju "akurat" ze sa zasrobuju do celeho zavitu naboja kolesa a netrci skoro nic. Tie druhe 26mm, tak tam trci tych 6mm. Vo fiate mi povedali, ze original sroby su tam tie 25.5mm - tak sa teraz cudujem!!! Ako je to mozne? Predpokladam, ze predchadzajuci majitel odpalil samostelovaky prave srobami. A haluz ze ja som si nevsimol chybu (len mi rucna zaberala vyssie a ucinnost bola slabsia). Proste tam tie samostely boli len nastavene na urcitu dlsku, ale dalej sa uz nenastavovali.

Ake teda mate sroby vy? Mohlo sa stat, ze by som mal nejake elektrony z ineho auta nez Punto (inak su to tie klasicke fiat elektrony 14") a tieto sroby 25.5mm su na ne dlhe?
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1332
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: bubnová brzda - dĺžka závitu

Příspěvek od SpiritWolker »

25,5mm sa mi zdaju kratke, a odkial si ich meral? :-) strc skrutu do elektronu a zmeraj kolko trci von, potom odčitaj hrubku bubna a zostane ti rozmer kolko su zaskrutkovane do naboja

ja mam skrutky 30mm, teraz si uz nepamätam kolko trcia von a aky je hruby bubon, do naboja su zaskrutkovane cca 12mm

tu su nakresy ktore som kreslil https://www.club-fiat.com/viewtopic.php ... &start=645

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Re: bubnová brzda - dĺžka závitu

Příspěvek od ygzo »

Meral som len zavit - teda cca po tu cast, kde sa uz zacne kuzel.
Ked som meral kolko trci z elektronu (uz si nepamatam, kolko to bolo), tak mi po odpocitani krubky bubna vyslo, ze so zavitu bude skrutka 26mm trcat cca 6mm a skrutka 20mm nebude trcat a bude tam akurat.

Ty si ako meral, ked hovoris, ze mas 30mm skrutky?
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1332
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: bubnová brzda - dĺžka závitu

Příspěvek od SpiritWolker »

skrutky sa meraju od zaciatku kuzela :-) tak to mam vyobrazene na bezbecakoch OZ
http://www.kolesa.sk/index.php?PageID=2 ... ctID=11333" onclick="window.open(this.href);return false;

mne 30mm skrutka trci z Alu 19mm, ked odcitam hrubku bubna 7mm tak je zaskrutkovana do naboja 12mm

ak tebe trci skrutka 25,5 mm tak asi mas skrutku cca dlhu 36,5 mm

lebo ak by si mal skrutku iba dlhu 25,5 mm a odcitam môj disk 11 mm a bubon 7 mm tak by bola zaskrutkovana iba 3,5 mm do naboja :mrgreen: a to by som sa bal jazdit na tvojom aute :mrgreen:

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Re: bubnová brzda - dĺžka závitu

Příspěvek od ygzo »

Ake mas ALU ? Mozno mas ine a a su hrubsie a skrutka z nich kuka viac. Kua co som si to zle spocital? Nechce sa mi verit. Aj podla "zaciernenia" zavitu mi to tak vychadza ze ten 20mm zavit je kompletne zasrobovany v naboji zavitu.

A aku mas hlavu skrutky? Kuzelovu? Ja mam do kuzela. Furt sa mi to akosi nechce verit, ze by som tam mal tie 26cm sroby mat v poriadku.

btw: napadlo ma ze som aj pocital kolko zavitov ide ten kratsi srob - je to cca 7-8 zavitov, co ked som pozrel na srobe, to asi je tak akurat myslim, ci nie?

btw2: a maju tie sroby trcat z toho zavitu naboja kusok alebo by mali byt tak "akurat" ?
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“