Výfuk

Všeobecná témata týkající se motoru, např. servo, topení, rozvody apod.

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Fantom
Fiaťák
Příspěvky: 82
Registrován: 09 kvě 2006, 11:39

Výfuk

Příspěvek od Fantom »

Ahoj,
prosím, potřeboval bych opět poradit.Na internetu jsem něco našel,ale cena vůbec neodpovídala tomu,co mi řekli v kamenném obchodě.
Takže se ptám.Kde bych nejlevněji sehnal výfuk na multinu.Stačí od středové části do konce.

Díky za odkazy a rady.
Reklama
 

anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Příspěvek od anonyme »

kde mají levný výfuky nevím, ale zajímalo by mě jak dlouho výfuk komu nejdéle vydržel? A co to bylo za značku? Díky.
marcel.pce
Fiaťák
Příspěvky: 159
Registrován: 09 srp 2006, 10:44
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marcel.pce »

VW Passat Kombi r.v. 93 TD, kupovaný v Pardubicích přímo ve VW. I když už ho dávno nemám, originální výfuk je tam dodnes a bez výrazné koroze. Taky to bylo poslední dobrý auto od VW...
MULTIPLA 1,9 JTD 110/81kW, 2001
BigGeorge
Začátečník
Příspěvky: 26
Registrován: 26 čer 2006, 17:27
Bydliště: Brno

Příspěvek od BigGeorge »

Multipla 99´ - modrá, 1,6 16V 100
Sraz multipla n° 30 ®
Acirek
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 243
Registrován: 25 lis 2005, 19:59
Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acirek »

já jsem výfuk ještě neřešil. Je tam stále originál. Takže vydrží opravdu dlouho :D
Multipla 1.9 JTD 110k ... "ucast na setkání Tábor - Červený Kostelec, Olomouc, Jesenice, Rapotín, Věšín, Holice a mnoho dalších" ... http://www.multipla.wz.cz" onclick="window.open(this.href);return false; (vše o Fiat Multipla) ... http://www.multiplaklub.cz" onclick="window.open(this.href);return false; FIAT MULTIPLA KLUB ČR
marcel.pce
Fiaťák
Příspěvky: 159
Registrován: 09 srp 2006, 10:44
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marcel.pce »

Multinky jsou pověstné výdrží výfuků, já osobně jsem neslyšel o nikom, kdo by měnil výfuk a Patrik Plesl ho pokud vím také prodával jen jednou - někdo si ho naboural...
MULTIPLA 1,9 JTD 110/81kW, 2001
Uživatelský avatar
darko
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 21 úno 2007, 21:00
Bydliště: prostejov

Příspěvek od darko »

bezkonkurečně nejlevnější.Odskoušeno,výfuky jsou OK. http://obchod.prodejvyfuku.cz/default.php
Rufu
Začátečník
Příspěvky: 37
Registrován: 25 kvě 2008, 11:27
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Rufu »

Fouká mi výfuk ,první díl skrz to pletení(vlnovec?).Je nějaká dočasná varianta jak to pletení zaizolovat.Nebo je jen možnost koupit celý 1.díl výfuku? :roll:
Karlík
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 11 led 2007, 08:51
Bydliště: Týn nad Vltavou

Příspěvek od Karlík »

Dobrej mechanik koupí ten vlnovec a převaří ho místo původního. Mě to dělali na Stilu. Ty vlnovce se prodávají v různejch šířkách.
Stilo MW 1.4 16V
Uživatelský avatar
Alda
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 358
Registrován: 07 srp 2006, 09:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alda »

Karlík píše:Dobrej mechanik koupí ten vlnovec a převaří ho místo původního. Mě to dělali na Stilu. Ty vlnovce se prodávají v různejch šířkách.
Přesně tak, univerzál přibližně stejných rozměrů a jeho vevaření.
Práce na cca 10 min. Cena okolo 400,-. Je potřeba koupit oválný (tuším 55x230?) ale já tam mám 50x200 a v poho. Taky záleží jak se to uřízne.
1,6 16V BiPower
XpavelX
Začátečník
Příspěvky: 35
Registrován: 08 říj 2007, 10:22

Příspěvek od XpavelX »

Tak to jsem asi ta vyjimka.. Vyfuk mi zacal dost "drncet", v servise mi rekli, ze jsou vysypane jakesi desticky, co brzdi vyfukove plyny.. V original Fiatu stoji vyfuk mimochodem 12.000,-...
-----------------------------------
Multipla 1,6 BiPower, r.v. 2000
Uživatelský avatar
Alda
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 358
Registrován: 07 srp 2006, 09:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alda »

XpavelX píše:Tak to jsem asi ta vyjimka.. Vyfuk mi zacal dost "drncet", v servise mi rekli, ze jsou vysypane jakesi desticky, co brzdi vyfukove plyny.. V original Fiatu stoji vyfuk mimochodem 12.000,-...
Obecně v každém servisu ti řeknou takovou variantu, kdy se co nejméně nadřou a co nejvíce mohou fakturovat. Destičky tím myslí asi přepážky v tlumiči (?). Dají se dělat různé věci, já měl na předchozím autě jako poslední tlumič navařen střední díl z felicie. Na ME a STK v poho. Ale Multi bych to neudělal.
1,6 16V BiPower
adap
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 05 čer 2008, 11:15

Příspěvek od adap »

XpavelX píše:Tak to jsem asi ta vyjimka.. Vyfuk mi zacal dost "drncet", v servise mi rekli, ze jsou vysypane jakesi desticky, co brzdi vyfukove plyny.. V original Fiatu stoji vyfuk mimochodem 12.000,-...
U mě drnčení způsoboval shořelý katalizátor. Dal jsem univerzál a ten vydržel půl roku, zase drnčí. Je to BiPower, tak nevím jestli to není vyšší teplotou spalin.
zbynek
Začátečník
Příspěvky: 20
Registrován: 19 lis 2006, 20:33

Příspěvek od zbynek »

Ahoj kolezi multipláci,
mně odešel výfuk po nějakých 130tis. km. Koroze z vysrážené vody uvnitř potrubí. Uhnilo to přímo v místě styku trubky s pletencem ze strany od výfuku.
Mám M Bipower, pletenec je jak na potvoru oválný a trubka k němu mění tvar z kruhového na ovál.
To dost komplikuje opravu, protože se tam nedal dát žádný universální a navařit to.
A taky nikdo moc nechtěl do Bipoweru se svářečkou, strašpytlové.
Nakonec jsem pochodil až v originál servisu Fiat Dojáček v Praze.
Vyměnili celý díl výfukové soustavy a zatím dobré (je to cca. rok). Stálo to přes 5 tisíc...
z
Multipla Bipower SX, 2001
Uživatelský avatar
Alda
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 358
Registrován: 07 srp 2006, 09:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alda »

zbynek píše:Ahoj kolezi multipláci,
mně odešel výfuk po nějakých 130tis. km. Koroze z vysrážené vody uvnitř potrubí. Uhnilo to přímo v místě styku trubky s pletencem ze strany od výfuku.
Mám M Bipower, pletenec je jak na potvoru oválný a trubka k němu mění tvar z kruhového na ovál.
To dost komplikuje opravu, protože se tam nedal dát žádný universální a navařit to.
A taky nikdo moc nechtěl do Bipoweru se svářečkou, strašpytlové.
Nakonec jsem pochodil až v originál servisu Fiat Dojáček v Praze.
Vyměnili celý díl výfukové soustavy a zatím dobré (je to cca. rok). Stálo to přes 5 tisíc...
z
Hmm, já to měl 10x levnější (viz. výše). Holt není servis jako servis.
1,6 16V BiPower
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Motor - všeobecně“