PŘÍSTROJOVKA: Zlobí palivoměr

Moderátor: peta.smolik

bmk
Fiaťák
Příspěvky: 54
Registrován: 18 kvě 2008, 16:18

PŘÍSTROJOVKA: Zlobí palivoměr

Příspěvek od bmk »

Chtěl bych se vás zeptat, zda se někomu stalo, to, co se ted začalo stávat mně...Asi po dvou dnech jsem přišel do auta, otočil klíčem v zapalování a budík paliva mi ukázal jen polovinu nádrže a to i přesto že jsem tankoval plnou a ujel jsem z ní asi 120 km, tudíž tam bylo prokazatelně víc.pak jsem někde zastavil, šel něco koupit a napodruhé mi to ukázalo už přibližně správný stav..Druhý den to samé..hned jsem ale ještě dříve než jsem nastartoval vypnul klíčem první polohu a za par sekund znovu otočil a už to bylo dobré..chci se tedy zeptat, zda se to někomu stalo, případně čím to může být
Reklama
 

TOMBY
Fiaťák
Příspěvky: 155
Registrován: 28 úno 2006, 18:17
Bydliště: Brno, Kuřim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TOMBY »

Něco podobného, ikdyž né v takovém rozsahu jsem také zaznamenal, ale po chvíli se to spravilo.
Spíše se mi stává, že když nastartuju, tak mi to ukazuje nějakou hodnotu a po pár km se to lehcezvedne ještě.
FIAT ---->>> First In Automotive Technology
My CREW:
NEW Fiat Bravo II 1.9MJT 120hp + dodělaný tempomat (Ex: Fiat Panda 1.2 Emotion do 73tkm)
Doma: Bravo II 1.4T Sport
Nokia N97
Apple MacBook
bmk
Fiaťák
Příspěvky: 54
Registrován: 18 kvě 2008, 16:18

Příspěvek od bmk »

TOMBY píše:Něco podobného, ikdyž né v takovém rozsahu jsem také zaznamenal, ale po chvíli se to spravilo.
Spíše se mi stává, že když nastartuju, tak mi to ukazuje nějakou hodnotu a po pár km se to lehcezvedne ještě.
jasně...to mně taky...čím to ale je ?? chci to tak nějak rozebrat tu než s tím pojedu do servisu.
Panda 1.1 Aktive r.v. 2008
TOMBY
Fiaťák
Příspěvky: 155
Registrován: 28 úno 2006, 18:17
Bydliště: Brno, Kuřim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TOMBY »

To ti neřeknu čím to přesně bude. Viděl bych to na palivoměr v nádrži,nebo ukazatel v přístrojovce. Nic jiného by v cestě nemělo být.
FIAT ---->>> First In Automotive Technology
My CREW:
NEW Fiat Bravo II 1.9MJT 120hp + dodělaný tempomat (Ex: Fiat Panda 1.2 Emotion do 73tkm)
Doma: Bravo II 1.4T Sport
Nokia N97
Apple MacBook
bmk
Fiaťák
Příspěvky: 54
Registrován: 18 kvě 2008, 16:18

Příspěvek od bmk »

TOMBY píše:To ti neřeknu čím to přesně bude. Viděl bych to na palivoměr v nádrži,nebo ukazatel v přístrojovce. Nic jiného by v cestě nemělo být.
no uvidím co mi řeknou ve fiatu...v pondělí tam zavolám..
Panda 1.1 Aktive r.v. 2008
TOMBY
Fiaťák
Příspěvky: 155
Registrován: 28 úno 2006, 18:17
Bydliště: Brno, Kuřim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TOMBY »

Zkus to. Možná s tím již mají zkušenosti, ale nenech se po telefonu odbýt!
FIAT ---->>> First In Automotive Technology
My CREW:
NEW Fiat Bravo II 1.9MJT 120hp + dodělaný tempomat (Ex: Fiat Panda 1.2 Emotion do 73tkm)
Doma: Bravo II 1.4T Sport
Nokia N97
Apple MacBook
corleone
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 271
Registrován: 07 led 2008, 19:41

Příspěvek od corleone »

Škoda peněz a úsilí. Je to následek konstrukčního řešení plováku. Nedůležitá prkotina.
Punto 55S Mk I
TOMBY
Fiaťák
Příspěvky: 155
Registrován: 28 úno 2006, 18:17
Bydliště: Brno, Kuřim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TOMBY »

Zas tak nedůležitá prkotina to není. Když natankuješ, s autem pojede někdo jiný, tak nemá ani přehled, jak na tom s benzínem je.
FIAT ---->>> First In Automotive Technology
My CREW:
NEW Fiat Bravo II 1.9MJT 120hp + dodělaný tempomat (Ex: Fiat Panda 1.2 Emotion do 73tkm)
Doma: Bravo II 1.4T Sport
Nokia N97
Apple MacBook
bmk
Fiaťák
Příspěvky: 54
Registrován: 18 kvě 2008, 16:18

Příspěvek od bmk »

však jasně..je to uplně nový auto...
Panda 1.1 Aktive r.v. 2008
TOMBY
Fiaťák
Příspěvky: 155
Registrován: 28 úno 2006, 18:17
Bydliště: Brno, Kuřim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TOMBY »

Na starý káře bych to také moc neřešil. Jeden z mých předcházejících vozítek neukazoval vůbec. Pouze když bylo hodně vlhko a nikdy mi benzín nedošel :-)
FIAT ---->>> First In Automotive Technology
My CREW:
NEW Fiat Bravo II 1.9MJT 120hp + dodělaný tempomat (Ex: Fiat Panda 1.2 Emotion do 73tkm)
Doma: Bravo II 1.4T Sport
Nokia N97
Apple MacBook
jenik11
Začátečník
Příspěvky: 30
Registrován: 23 úno 2008, 09:22

Re: palivoměr...

Příspěvek od jenik11 »

bmk píše:Chtěl bych se vás zeptat, zda se někomu stalo, to, co se ted začalo stávat mně...Asi po dvou dnech jsem přišel do auta, otočil klíčem v zapalování a budík paliva mi ukázal jen polovinu nádrže a to i přesto že jsem tankoval plnou a ujel jsem z ní asi 120 km, tudíž tam bylo prokazatelně víc.pak jsem někde zastavil, šel něco koupit a napodruhé mi to ukázalo už přibližně správný stav..Druhý den to samé..hned jsem ale ještě dříve než jsem nastartoval vypnul klíčem první polohu a za par sekund znovu otočil a už to bylo dobré..chci se tedy zeptat, zda se to někomu stalo, případně čím to může být
To neřeš, se to stává také, když třeba zaparkuji na "nakloněné rovině" a pak při jízdě jde palivoměr při jízdě opačně. Postupně se srovná
jarda
Fiaťák
Příspěvky: 124
Registrován: 31 srp 2005, 22:11
Bydliště: VelMez, Šalingrad
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jarda »

jojo ukazuje si to jak chce i mně se to stává :lol:
EX: Panda 1.2 f stajlinku:D
sgy
Fiaťák
Příspěvky: 166
Registrován: 24 lis 2006, 18:25
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sgy »

také se mi stává, že mi výrazně ubyde nebo přibyde benzínu v nádrži v závislosti náklonu vozdila :)

když je auto naklonéné směrem dolů - ubývá a směrem nahoru - příbývá... v prudkých zatáčkách se to také stává...

je to asi fakt nějaký konstrukční detail...
stifmajstrABARTH
Znalec
Příspěvky: 725
Registrován: 09 led 2007, 18:35

Příspěvek od stifmajstrABARTH »

no v nadrzi je takovej plovak kterej plave na hladine a kdyz jedes do nebo z kopce a do zatacek tak se palivo prelejva tudiz ten plovak klesa a stoupa a v zavislosti na tom plovaku jezdi takovej picus po namotanym dratu konstantanu a ruzna poloha toho picusu dava nejakej odpor a ten se prevadi na budik na pristrojovy desce....proste konstrukcni detail :D
Cinquecento 1.1 Sporting ABARTH-červéný:-D a Multipla fanda:)
Victor
Fiaťák
Příspěvky: 61
Registrován: 02 kvě 2006, 16:36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Victor »

Druhý den mi palivoměr ukáže vždy méně, než kolik tam bylo při zaparkování. Po příjezdu si řeknu, že to ještě vyjde, protože mám 1/4 nádrže a druhý den se už rozsvítí rezerva.
Panda 1.1
Odpovědět

Zpět na „Panda“