smrad z benzinu

Moderátor: peta.smolik

Skiller35
Fiaťák
Příspěvky: 72
Registrován: 24 říj 2007, 14:27

smrad z benzinu

Příspěvek od Skiller35 »

zdravim!...v poslednej dobe sa mi stava ze citim benzin s laveho predneho blatniku. Pozeral som sa na to no nic neunika ale zapach ide zo suciastky ktoru neviem identifikovat je to taky valec...poradte te mi co s tym?... a co je to za suciastku v pod tym blatnikom...mate niekto taky podobny problem?
Reklama
 

radek.s
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 02 zář 2007, 17:14
Bydliště: Praha

Příspěvek od radek.s »

Ahoj, ten válec v blatníku by měl být uhlíkový filtr na benzínové výpary z nádrže. Měly by do něj jít dvě hadičky, jedna z nádrže a druhá k ventilu do sání motoru. Zkontroluj, jestli jsou dobře nasazené a těsní. Zatím jsem tady nečet, že by s filtrem měl někdo problém. Nebo možná netěsní ten filtr. Pak by bylo taky dobré zkontrolovat, jestli funguje ten ventil, po zahřátí motoru by ho měla občas řídící jednotka otevřít a páry pustit do sání motoru. Jak to doma zkontrolovat, to nevím, vím jenom, že se to dá přezkoušet diagnostikou ve Fiatu. Zdravím, Radek.
Panda 1.2 r.2018
Seicento S 1.1MPI r.2000 ...už jen ve vzpomínkách
Boris
Fiaťák
Příspěvky: 67
Registrován: 27 úno 2008, 19:15

Příspěvek od Boris »

Zdravím,
mám podobný problém - cítím smrad z benzínu a to i za jízdy, když otevřu okénko, případně když zastavím a otevřu dveře.
Problém se vyskytuje od natankování plné do ujetí cca 100-150 km.
Nádrž neteče - je nová.
Nevíte, čím by to mohlo být?
Díky.
stifmajstrABARTH
Znalec
Příspěvky: 725
Registrován: 09 led 2007, 18:35

Příspěvek od stifmajstrABARTH »

taky me to smrdelo kdyz sem mel vic jak pul nadrze....netesnilo mi vicko nadrze od cintalo mi to tam benziin kdyz sem zatocil tak sem tam navliik take gumene kolecko a ok :wink:
Cinquecento 1.1 Sporting ABARTH-červéný:-D a Multipla fanda:)
Boris
Fiaťák
Příspěvky: 67
Registrován: 27 úno 2008, 19:15

Příspěvek od Boris »

Jaké myslíš víčko - pro tankování? Nebo to pod sedadlem?
Pod sedadlem to těsní, navíc smrad jde ZVENKU...
To bude něčím jiným, ale nevím čím:(
Uživatelský avatar
*Ice-T*
Fiaťák
Příspěvky: 70
Registrován: 22 zář 2008, 09:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od *Ice-T* »

a nepresakuje ti to niekde inde ako pri nádrži ? čo motorový priestor ? ak to cítiš pri otvorenom okne, skôr to bude niekde vpredu si myslím
stifmajstrABARTH
Znalec
Příspěvky: 725
Registrován: 09 led 2007, 18:35

Příspěvek od stifmajstrABARTH »

Boris píše:Jaké myslíš víčko - pro tankování? Nebo to pod sedadlem?
Pod sedadlem to těsní, navíc smrad jde ZVENKU...
To bude něčím jiným, ale nevím čím:(
ne normalni ta dirka kam se leje beeno tam mi to chcalo a pak to smrdelo :?
Cinquecento 1.1 Sporting ABARTH-červéný:-D a Multipla fanda:)
autoholik
Fiaťák
Příspěvky: 171
Registrován: 13 zář 2005, 17:05
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od autoholik »

mne tiez smrdieva benzin pri plnej nadrzi.. robi to od jej vymeny. mam odpozorovane ze to pravdepodobne ide zo spojov pri palivovom filtri...asi tie zacvakavacie uz tak dobre nesedia...zatial som to nejak neriesil.nie je to nic strasne.
Paradne, modre, krasne Seicento 0.9 ... 150ooo km, 1999/5 :)

http://www.milan.konzum.sk
Uživatelský avatar
*Ice-T*
Fiaťák
Příspěvky: 70
Registrován: 22 zář 2008, 09:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od *Ice-T* »

tak, ale v každom prípade to treba preveriť, odkiaľ to ide, :!:
Boris
Fiaťák
Příspěvky: 67
Registrován: 27 úno 2008, 19:15

Příspěvek od Boris »

Prověřím to.
Ale koukám, že se nejedná o ojedinělý problém...
Boris
Fiaťák
Příspěvky: 67
Registrován: 27 úno 2008, 19:15

Příspěvek od Boris »

radek.s píše:Ahoj, ten válec v blatníku by měl být uhlíkový filtr na benzínové výpary z nádrže. Měly by do něj jít dvě hadičky, jedna z nádrže a druhá k ventilu do sání motoru. Zkontroluj, jestli jsou dobře nasazené a těsní. Zatím jsem tady nečet, že by s filtrem měl někdo problém. Nebo možná netěsní ten filtr. Pak by bylo taky dobré zkontrolovat, jestli funguje ten ventil, po zahřátí motoru by ho měla občas řídící jednotka otevřít a páry pustit do sání motoru. Jak to doma zkontrolovat, to nevím, vím jenom, že se to dá přezkoušet diagnostikou ve Fiatu. Zdravím, Radek.
Ať jsem hledal jak jsem hledal, žádný válec v blatníku jsem neobjevil (mám 1.1). Ani v katalogu od Fiatu mi nikde nenašli, že by tam nějaký uhlíkový filtr na výpary byl. Filtr tam prý je jen palivový, vzduchový a olejový.
Můžete tenhle uhlíkový filtr na výpary někdo prosím nafotit, aby mě to trochu nakoplo?
Díky moc.
rozmetal
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 244
Registrován: 14 led 2007, 15:27
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rozmetal »

No tak tam ten filtr nemáš. Mě v servisu taky řekli, že mý punto nemá filtr. Prej je to normální u MK1 .

Nemáš zvýšenou spotřebu? Mohl bys mít někde dirku v přívodu benzínu. Třeba se někde ulomil úchyt a proklepala se...
Punto 85 1,2i 16v je na prodej
http://rozmy.rajce.idnes.cz/8.4.2008/
Boris
Fiaťák
Příspěvky: 67
Registrován: 27 úno 2008, 19:15

Příspěvek od Boris »

Aha, tak ho ten filtr asi opravdu nemám :D
Zvýšenou spotřebu - lehce ano (cca o 0,25 l/100km), přičítám to zimnímu období - ventilátor, stěrače, zima atd.
Servisák mi na to koukal a nikde žádný defekt nenašel (ale třeba koukal špatně :( )
Benzín trochu smrdí hlavně při plné nádrži (resp. do ujetí cca 100-150 km).
Když mi tekla nádrž, spotřeba byla vyšší o celý litr /100 km a cítit to bylo podstatně víc.
Uživatelský avatar
*Ice-T*
Fiaťák
Příspěvky: 70
Registrován: 22 zář 2008, 09:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od *Ice-T* »

tak máš niekde tak malú dierku keď s nej niečo vytečie tak sa to hneď odparí... :lol:

treba prekutrať celé auto aby si raz nezačal horeť
radek.s
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 02 zář 2007, 17:14
Bydliště: Praha

Příspěvek od radek.s »

Boris napsal:
[Ať jsem hledal jak jsem hledal, žádný válec v blatníku jsem neobjevil (mám 1.1). Ani v katalogu od Fiatu mi nikde nenašli, že by tam nějaký uhlíkový filtr na výpary byl. Filtr tam prý je jen palivový, vzduchový a olejový.
Můžete tenhle uhlíkový filtr na výpary někdo prosím nafotit, aby mě to trochu nakoplo?
Díky moc.]

Tak mě to nedalo a kouknul jsem se do katalogu dílů e-Per a filtr na výpary má jak verze 1,1SPI tak 1,1MPI. Já mám MPI a je to opravdu v předním blatníku na straně řidiče. V motorovým prostoru jsou vidět dvě modré hadičky jak jdou do blatníku. Nafotit filtr nemůžu, protože bych musel odmontovat kolo+podběh a to se mě fakt nechce. Jestli SPI to má v blatníku není přesně vidět, ale ten filtr tam taky je. Ten kdo hledal asi nehledal dobře, je to v sekci palivové potrubí. Ještě upřesním, že palivové soustavy SPI a MPI jsou dost odlišné, například MPI už nemá vyměnitelný palivový filtr, protože ten filtr je přímo v nádrži u čerpadla a běžně se nemění (na rozdíl od SPI, kde je filtr na boku nádrže a mění se).
Panda 1.2 r.2018
Seicento S 1.1MPI r.2000 ...už jen ve vzpomínkách
Odpovědět

Zpět na „Seicento“