HELP - el. stahování oken - MK1

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Irco.

HELP - el. stahování oken - MK1

Příspěvek od Irco. »

Pánové a dámy, má někdo zkušenost jak vylepšit el. ovládání oken u Punta I 1998 ? Dolů jdou dobře, nahoru se jim moc nechce, vyjíždí pomalu a u řidiče na chiličku stávkuje třeba v polovině dráhy. Děkuji za rady.
Reklama
 

Irco

Příspěvek od Irco »

Kaufik píše:rozdělat a promazat, bud je to zanesené, nebo už může být unavený motor stahovačky.
No, tak to zkusím až na jaře. V ideálním případě to jde nahoru stejně rychle jako dolů ?
poitromasoni
Fiaťák
Příspěvky: 190
Registrován: 29 lis 2005, 13:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od poitromasoni »

Irco píše:
Kaufik píše:rozdělat a promazat, bud je to zanesené, nebo už může být unavený motor stahovačky.
No, tak to zkusím až na jaře. V ideálním případě to jde nahoru stejně rychle jako dolů ?
skoro joo prece jen to sklo neco vazi
fiat marea weekend 1.9TD 55kw
KUFI
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 223
Registrován: 04 pro 2005, 20:57

Příspěvek od KUFI »

Irco píše:V ideálním případě to jde nahoru stejně rychle jako dolů ?
Melo by. Alespon u me to tak funguje(MK2).
lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

No ja sem to rozebiral, promazaval, vylepsoval a stejne prd. V lete to celkem jede, ale ted v zime sem stahl okynko a nahoru jelo tri dny... :lol: Neresit, hlavne, ze to fachciruje...
Hustokrutost
Irco
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 20 úno 2006, 15:50

Příspěvek od Irco »

lacin píše:No ja sem to rozebiral, promazaval, vylepsoval a stejne prd. V lete to celkem jede, ale ted v zime sem stahl okynko a nahoru jelo tri dny... :lol: Neresit, hlavne, ze to fachciruje...
Když mne to tak s*re. Asi bude dle tvých slov řešením asi jen výměna motorku...
Punto 3dv. 1998 60SX
Dohy

Příspěvek od Dohy »

mam ten samy problem 1998 1.3i u ridice mi jde okno fajn ale u spolujezdce mi to okno jede nahoru skoro den :(
Smida17
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 05 lis 2006, 12:04
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Smida17 »

Nevíte jestli se dá někde sehnat nová el. stahovačka oken (origo)
Uživatelský avatar
Katy
Všeználek
Příspěvky: 5555
Registrován: 13 zář 2005, 19:04
Bydliště: JM

Příspěvek od Katy »

Smida17 píše:Nevíte jestli se dá někde sehnat nová el. stahovačka oken (origo)
zkus vrakac:
eurovrak.cz
my car, my life !
www.puntotuning.eu
www.girlstuning.cz
majco
Všeználek
Příspěvky: 1078
Registrován: 10 úno 2006, 14:48
Bydliště: Žilina

Příspěvek od majco »

Smida17 píše:Nevíte jestli se dá někde sehnat nová el. stahovačka oken (origo)
3-5dver???
skus firmu- www.pop-art.cz -a do vyhladávača daj MIO 30/794 -PĽ-3dver

ak máš 5.dver tak MIO 30/796
Punto-MK2 1,2 8V 2001
Punto-Mk1 1,1 8V 1996
Uživatelský avatar
Plecháč Tony
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 388
Registrován: 25 bře 2008, 21:22
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Plecháč Tony »

Tak chci řešit u svýho punta stejnej problém, jako se popisuje v tomhle starším tématu. Okýnka jezděj naprd, ale jak se tu píše, tak si myslím, že výměna motůrku je naprostá blbost. Zbytečná investice a výsledek si myslím to nepřinese... Příčinu bych viděl jinde. Podle chování v mým autě např když zavírám pravé okénko z levých dveří, jede pomálu. Když ale stisknu i tlačítko na pravých dveřích, jede rychleji. To není tím, že by tam začal makat ještě nějakej jinej motůrek, ale že se na tom stávajícím o něco zvýší napětí. Proč?Protože ten motůrek potřebuje trošku větší proud a dráty k němu jsou dlouhý a bohužel podle mého usouzení i s malým průřezem a vzniká na nich příliš velký úbytek.

Řešení:
1) Určitě trošku pomůže pořádný pročištění všech kontaktů po celé cestě až k motůrku
2) Řešení, do kterého se chci pustit a to natažení pořádných napájecích kabelů, který připojim paralelněk těm stávajícím
Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vencapunto »

S tim průřezem kabelů máš pravdu,ale že by se mi chtělo tahat přes celý auto nový dráty to fakt ne.To si chvilku počkam a zavřou se taky
Futile Italian Attempt at Transportation
Very Weird
Uživatelský avatar
Plecháč Tony
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 388
Registrován: 25 bře 2008, 21:22
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Plecháč Tony »

Přes celý auto to není, mam v el. jen přední, takže to připíchnu u tý řídící jednotky (relé) a odtud do dveří. Jen v tom konektoru ve dveřích dám asi na každej drát dva, protože tyhle konektůrky jsou fakt směšný na napájení motůrku.

Myslel jsem že na kravinách šetří jen škodovka, ale když jsem viděl schéma těch el oken, co tu někde koluje, tak mi šel mráz po zádech. Levý okýnko ještě ujde, když zanedbám ty dráty. Podle schématu tlačítkem pošlu impulz do toho relé a to sepne motor, to je OK.

Ale pravý okýnko?....Okruh uzavřenej přímo přes tlačítko a navíc vždy ještě přes tlačítka v levých dveřích, navíc jestli už ste si toho někdo všimli, když spouštíte od řidiče spolujezdcovo okýnko, tak nesvítí ten spolujezdcův ovladač. Nevím jestli to byl úmysl,ale přijde mi to divný a to to stačilo jen trošku jinak zapojit...
Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vencapunto »

Moc to řešíš,inženýři to tak vymysleli a funguje to a to je hlavní ne? :lol:
Futile Italian Attempt at Transportation
Very Weird
Uživatelský avatar
Plecháč Tony
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 388
Registrován: 25 bře 2008, 21:22
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Plecháč Tony »

Funguje, ale jak....Minimálně by se to pravý okno mělo spínat taky přes relé...
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“