HELP - vrzganie plastov

Vybavení a úpravy interiéru, vnitřní doplňky

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto, zokot

Yuri
Začátečník
Příspěvky: 24
Registrován: 14 led 2008, 19:19
Bydliště: Bratislava

HELP - vrzganie plastov

Příspěvek od Yuri »

Ahojte,
chcel by som nejako eliminovat vrzganie plastov od radia v mojom Punte. Cele auto je tichucke (teda okrem pneumatik - tie je trosku pocut), ale originalne radio si pri prejazde nerovnosti tak nejako povrzguje. Uz som nalepil tesniacu pasku okolo dotykovych hran, ked som vybral radio, trosku to pomohlo. No mam pocit, ze este vrzga stredna priecka radia - spodna hrana otvoru na vkladanie kazety.
Robil s tym nieco niekto z vas? Mate rovnake problemy, alebo je len moje radio rozhegane? Piste a prehanajte :)
Reklama
 

Uživatelský avatar
SHANE54
Znalec
Příspěvky: 823
Registrován: 15 čer 2007, 08:42
Bydliště: Lučenec, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SHANE54 »

PUNTO NIE JE ROLLS ROYCE. FURT TAM BUDE NIECO VRZGAT. UTESNIS JEDNO A ZACNE VRZGAT NIECO INE. JA UZ TO NERIESIM...
Obrázek
Obrázek
stilo-multiwagon-JTD-dynamic
spominame: Punto MK1 1.2 SX 3D, Punto MK2a 1.2 SX 5D
Uživatelský avatar
Plecháč Tony
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 388
Registrován: 25 bře 2008, 21:22
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Plecháč Tony »

No, já se snažím pořád všechno tlumit, nesnáším, když v autě něco vrže, tluče, skřípe, drnčí nebo praská. Bohužel jezdím Puntem a fábií, takže pořát dost práce :D
Yuri
Začátečník
Příspěvky: 24
Registrován: 14 led 2008, 19:19
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Yuri »

To ze to nie je Rolls-Royce je mi jasne, ale tiez to neznamena, ze sa nemozem pokusit z toho ten RR urobit :).
Mne zatial neda, len tak sa na to vykaslat. Nieco vyskusam a potom budem mat lepsi pocit, ze som sa aspon snazil. Ak by som prisiel na nieco co pomohlo, tak potom napisem.
SHANE54 kludne si jazdi na Punte, no ja budem za chvilku uz brazdit cesty v mojom Rolls-Royce Sporting :)
Uživatelský avatar
Katy
Všeználek
Příspěvky: 5555
Registrován: 13 zář 2005, 19:04
Bydliště: JM

Příspěvek od Katy »

nekde tu je o skripani plastu v interieru i cele tema... zkus hledat ;)
jinak je to holt mekkej ital.
my car, my life !
www.puntotuning.eu
www.girlstuning.cz
Yuri
Začátečník
Příspěvky: 24
Registrován: 14 led 2008, 19:19
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Yuri »

Tema som nasiel : https://www.club-fiat.com/viewtopic.php ... t=skripani
ale nic som sa tam nedozvedel. Iba to, ze ja mam bozsky tiche auto oproti ostatnym :) a mozem byt rad, ze mi nevrzgaju aj dalsie veci :).
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

Yuri vrzgaju ti pravdepodobne aj mriezky pod radiom, ci nie?

No, ja nemam original radio a ten plast okolo vrzga jak jebn*ty, vrzgaju aj tie mriezky trosku a to uz nehovorim o tom, ze ked sa toho dotknem tak ma ide porazit..

Tony neviem ake mas skusenosti s Fabiou, ale co mam k dispozicii aj Fabku, tak tam nevrzga vnutri nic.. je to rv 2001, najazdene cca 200.000km a stale ticho...

..osobne, neznasam ked nieco hrka v aute.. a aj to je jedna z pricin, ze si uz dalsieho fiata nekupim ;)
Punto MK2 1.2 8V ELX
Uživatelský avatar
SHANE54
Znalec
Příspěvky: 823
Registrován: 15 čer 2007, 08:42
Bydliště: Lučenec, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SHANE54 »

ja si zase dalsieho fiata kupim..... tie nove su uz v pohode. je to uplne o niecom inom
Obrázek
Obrázek
stilo-multiwagon-JTD-dynamic
spominame: Punto MK1 1.2 SX 3D, Punto MK2a 1.2 SX 5D
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

Ano, su v pohode... kedze su nove.. len aby neboli o 6, 7, 8 rokov take iste hrkalky ako tieto nase ;)
Punto MK2 1.2 8V ELX
Uživatelský avatar
SHANE54
Znalec
Příspěvky: 823
Registrován: 15 čer 2007, 08:42
Bydliště: Lučenec, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SHANE54 »

ja som myslel, ze uz aj konstrukcne pokrocili. uz to ma dlhsiu "nevrzgavu zivotnost" materialy a vyhotovenie su ine.
Obrázek
Obrázek
stilo-multiwagon-JTD-dynamic
spominame: Punto MK1 1.2 SX 3D, Punto MK2a 1.2 SX 5D
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

No, zistis potom ;)
Punto MK2 1.2 8V ELX
stonepet
Fiaťák
Příspěvky: 151
Registrován: 27 čer 2006, 09:11
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od stonepet »

No, s tím vrzáním jsem asi výjimka, ale kromě chrastění z prostřední části palubní desky mi nic nevrže ani nechrastí. Chrastění jsem odstranil, dělaly to dráty u rádia, uložil jsem je jinak a mám klid. Když srovnám své auto s autem kolegyně Peugeot 206, tak to je praskání a vrzání. Praskání je způsobeno držáky bezpečnostních pásů, té horní části, kterou se upravuje výška. A pak něco vzadu, ale to jsem nebyl schopen identifikovat. Asi by mne to rozčilovalo, tak bych se to vše snažil odstranit.
FIAT PUNTO 1.8 HGT 96kW/130 prodán po 10letech skvělé služby
Anduril
Znalec
Příspěvky: 795
Registrován: 27 zář 2007, 10:19
Bydliště: OVA, F-M, OL

Příspěvek od Anduril »

Palubni deska je na pikacu. Nechapu konstruktery, co vymysleli pouzit tak tvrdy plast, jako je na stredove konzoli. Ten chrasti uz jen na dotek, kdyz se pekne zahreje, tak to je teprve rachot. Vzadu mi taky neco hrka, mozna ty bocni vyplne nebo neco v kufru. Ale uz jsem to prestal resit, zesilim si radio a hotovo.
Ford Focus 1.6 Trend X 2009
ex. Fiat Punto MK2 1.2l 16V HLX 3dv.
Yuri
Začátečník
Příspěvky: 24
Registrován: 14 led 2008, 19:19
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Yuri »

Mriezky mi nevrzgaju, zatial iba to radio! A musim sa pozriet aj na zadne vyplne dveri (3dv. verzia), lebo ked si o ne clovek opre ruku tak to tiez zavrzga.
Esteze su prazdniny, mam kopec casu :).
mattaxis
Začátečník
Příspěvky: 36
Registrován: 27 čer 2008, 20:06
Bydliště: Trenchtown

Příspěvek od mattaxis »

mne nic na palubovke nevrzga..mne to vsetko ide spod tapaciru okolo siberu...rovno nad hlavou pri usiach..no hruuuuza.. :?
Croma 1.9 jtd 110 kw
Stilo 1.9 jtd 59 kw
Odpovědět

Zpět na „Punto - interiér“