HELP - Zvuky z topeni (zvuk protekající vody)

Vybavení a úpravy interiéru, vnitřní doplňky

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto, zokot

Odpovědět
onc
Znalec
Příspěvky: 751
Registrován: 07 pro 2005, 11:52
Bydliště: okr.PV

HELP - Zvuky z topeni (zvuk protekající vody)

Příspěvek od onc »

Nazdarek puntici, mam takovy problem, po nastartovani motoru a mirnem pridani plynu se oziva odnekud pred spolujezdcem protekani vody v topeni. Pri jizde pak nic. Jinak to topi to hned a poradne. Nevite nekdo jetsli to ma delat nebo ne?

Je to punto II 188 1,2 44kw

diiiiikyyyy
... Renault Clio III 2006 1.2 16v 55kw ...
... Renault Megane II Grandtour 2004 1.5dci 60kw ...
... ex Punto II 99 1.2 8V 44kw ELX ...
Reklama
 

Jano

Příspěvek od Jano »

Aj mne to robilo pri novom aute, technici predajcu mi povedali, že to musí "sadnúť" a že to časom prejde. Bolo to tak. Asi po 500 km to prešlo.
Patrik
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 277
Registrován: 15 úno 2006, 10:07
Bydliště: Velká Morava

Příspěvek od Patrik »

Mně to dělá také. Po nastartování (řekl bych, že pouze v chladnu/mrazu) to pěkně zašplouchá. Jenom chviličku, na 2-3s. Pak už nic. Vyhledem k tomu, že mi kapalina neubývá, chlazení chladí perfektně - drží teplotu naprosto precizně přesně na prostřední čárce, topení topí perfektně, tak to neřeším.
Myslím si, že tu bude mít nějak souvislost s tím, jak horká kapalina (pod přetlakem) zchládne (takže je v chladícím okruhu podtlak).

Punto II 188 1.2 59kW
Groupe F.I.A.T. forever ! Uno Turbo i.e. Mk1, Punto 1.2 16V ELX Mk2
onc
Znalec
Příspěvky: 751
Registrován: 07 pro 2005, 11:52
Bydliště: okr.PV

Příspěvek od onc »

... mam punto teprve 3 mesice, tak postupem casu zjistuju co to dela, kde to syci kde to spoluocha ... Jinak diky vsem za zkusenosti
cusiiik
... Renault Clio III 2006 1.2 16v 55kw ...
... Renault Megane II Grandtour 2004 1.5dci 60kw ...
... ex Punto II 99 1.2 8V 44kw ELX ...
Uživatelský avatar
Dohy
Všeználek
Příspěvky: 2337
Registrován: 26 úno 2006, 18:23
Bydliště: Klasterec nad ohri, OMW SHELL
Kontaktovat uživatele:

motor

Příspěvek od Dohy »

ahojik vsem ja kdyz HO NATOCIM ..... a nekam jedu TZV za studena nez se ohreje... tak je slyset UZ pri 2000-3000otackach .. podivny zvuk JAKOBY no jak to rict... jak nejaka motorka.. jako kdyby tam bylo nejaky turbo.. nevim jak to mam popsat mam to mesic.. tak se radeji ptam.. mam 1.2 60 cult :oops:
marmor
Fiaťák
Příspěvky: 67
Registrován: 28 srp 2006, 11:10
Bydliště: Poprad, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

"zblnkanie vody"

Příspěvek od marmor »

Pozor! U staršieho afta to môže signalizovať, že odchádza tesnenie pod hlavou valcov. Vlastná skúsenosť :!:
cali
Začátečník
Příspěvky: 44
Registrován: 19 srp 2006, 19:13

Příspěvek od cali »

Ahojte mne(punto2 1,2 8V) vydava tiez zvuk pretekajucej vody aj pri cca 2000 ot (nemam tachac) pisklavy zvuk ako robila napr. stara croma s turbom. Ale oboje iba za studena Poradte co to je prosim. Ale tesnenie pod hlavou by som asi nechcel menit :cry:
Sonux
Fiaťák
Příspěvky: 53
Registrován: 18 úno 2008, 17:56
Bydliště: Ružomberok

pretekajuca voda

Příspěvek od Sonux »

Ahojte,
ja som mal tiez podobny problem na Fiate Punto II , malo nabehaných asi cca 50tisic km, za studena pri starte som pocul chvilu prelievajuc sa vodu, na forach som sa docital ze to moze byt tym,ze nie uplne doliata voda v chladici alebo to moze byt tesnenim pod hlavou, bohuzial bol to ten druhy prípad - tesnenie pod hlavou..potom po vymene tesnenia to prestalo...inak auto pred tym bolo v pohode, topenie bolo na jednotku a aj teplotu drzalo presne - len mi neslo do hlavy to preliavanie vody v systeme...
Odpovědět

Zpět na „Punto - interiér“