Několik Problémů!

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
woman
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 16 črc 2008, 09:36

Několik Problémů!

Příspěvek od woman »

Ahoj, mám palio 1,2 r.v. 1998 a jsem s ním celkem spokojena až na několik problémů, o kterých bych se ráda dozvěděla více jak je řešit apod.

1. řadící páka se mi z dvojky nevrací zpět na střed, takže musím na trojku řadit jedním tahem, občas se mi to stane třeba i u jiných rychlostí

2. věčný problém nefugujících denních kilometru, počítá pouze od 0-9, všechna ostatní počítadla fungují

3. mám černou barvu a na autě je vidět několik škrábanců, bohužel podle štítku na dveřích nezjistím přesné číslo této barvy, jde to zjisti i jinak. Ráda bych ten lak trošku zrenovovala.

Byla bych ráda kdybyste mi dali aspoň pár rad, a pokud víte kolik by se pohybovala cena opravy třeba u bodu 1 a 2 byla bych ráda.
Reklama
 

vavo
Fiaťák
Příspěvky: 127
Registrován: 07 pro 2006, 08:38
Bydliště: Trnava

Příspěvek od vavo »

1. 8)
2. ak vsetko ostatne funguje, tak najskor bude zodrate ozubene kolecko. Ak sa to da rozobrat, tak mozno by islo opravit. Ak nie, tak potom zhanat pristrojovku z vrakaca. Cena asi od 1500.
3. mam tiez ciernu. Vo Fiate podla VIN-u neboli schopni povedat cislo farby, tak som kupil ciernu na Alfu, pasuje skoro presne.
Palio Weekend, 1.2, 75k - minulost :) => Peugeot 307 1.6
Punto II, 1.2, 44 kW
woman
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 16 črc 2008, 09:36

Příspěvek od woman »

No nechápu ten usměv u bodu 1. protože řadící páka by se měla sama volně vrátit na neutrál a né a bych jí tam pokaždé tlačila silou. Když budu pojedu na dvojku vyhodím jí a pak budu chtí dát třeba čtyřku, tak musím né táhnout jen dolu ale doprava a dolu. Chápeš?
vavo
Fiaťák
Příspěvky: 127
Registrován: 07 pro 2006, 08:38
Bydliště: Trnava

Příspěvek od vavo »

omluvam sa, to nebol usmev :oops:
s tymto bodom jednoducho neporadim.
Tusim radicka ma mat pruzinu ci co, ktora vrati paku do stredovej polohy.
Palio Weekend, 1.2, 75k - minulost :) => Peugeot 307 1.6
Punto II, 1.2, 44 kW
hanys
Fiaťák
Příspěvky: 139
Registrován: 16 zář 2007, 21:06
Bydliště: Havířov

Příspěvek od hanys »

problém je v převodovce,dělá mi to taky.ještě jsem neměl čas ji rozhodit :evil: 2. nejspíš zlomená packa na číselníku-rozebrat,podívat,do fiata s tím nejezdi,bude to HODNĚ drahé,protože vymění celý tach.jestli si někde poblíž,mohl bych mrknout :roll:
Palio weekend 1,6 16v 100 po smrti
Uživatelský avatar
Noinu27
Fiaťák
Příspěvky: 89
Registrován: 28 led 2008, 12:44
Bydliště: Slovensko-vychod
Kontaktovat uživatele:

Re

Příspěvek od Noinu27 »

1. Tu to tiez vidim v prevodovke ale este povedz ci to robi aj z jednotky, je to dolezite, inak to vidim na rozhodenie prevodovky, ale len pre machra :shock:
2.Ciselniky su dost chabe a ked sa niekedy len trosku priskrtia nejakou spinou, tak to hapruje a ulomi sa
3. S tou farbou by som to videl, .. Skoda ze nie si od nas tu mame jednu firmu a ta miesa original farby na vsetky auta a v dobrej cene. Ale to musis donies auto na vychod :P
[b]Fiat Punto ACT 1,2 RED DEVIL 2010[/b]
onc
Znalec
Příspěvky: 751
Registrován: 07 pro 2005, 11:52
Bydliště: okr.PV

Příspěvek od onc »

1. muze to delat kulisa razeni - staci promazat, pak muzou bys zatuhly
lanovody - promazat olejem

2. co se tyce kilometrovniku - vytahnout vycistit promazat

A na tu barvu obyc cerna tuzka na opravu laku ...
... Renault Clio III 2006 1.2 16v 55kw ...
... Renault Megane II Grandtour 2004 1.5dci 60kw ...
... ex Punto II 99 1.2 8V 44kw ELX ...
paliodan
Fiaťák
Příspěvky: 115
Registrován: 13 dub 2007, 23:19

Příspěvek od paliodan »

problém řazení je standartní,zakvašená tyčka překlapěče na převodovce,sundat vyrazit čep,vyčistit,promazat a zpět,když to budete hledat tak ať vám měkdo hýbe pákou ze strany na stranu a při pohledu na převodovku pochopíte kde je problém,jde to celkem v pohodě odstranit
vaclavka
Začátečník
Příspěvky: 31
Registrován: 26 čer 2006, 23:05
Bydliště: Merklín
Kontaktovat uživatele:

několik problémů

Příspěvek od vaclavka »

Co se týče řazení a tachometru souhlasím s předešlýmy návrhy. Co se týče barvy navštiv: "http://www.spangerum.com:7080/navi?KEY=STARTUP". Podle VIN Ti ukáže nejen č. barvy ale i vzorek a barvu čalounění.
Odpovědět

Zpět na „Palio“