Kontrolka EOBD

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
FetesBrod
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 232
Registrován: 22 říj 2007, 22:44
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Kontrolka EOBD

Příspěvek od FetesBrod »

Ahoj, byl jsem dnes na diagnostice v A.T.U., krom toho, že jsem si vyslechl pár sprostých slov na značku Fiat při hledání zásuvky, našlo mi to chybu zapalovací cívky. Jinak, svítila mi asi půl roku žlutá-oranžová kontrolka EOBD (diagnostika komponentů, jež mají ve vozidle vliv na emise), občas sice zhasla, ale starty se zhoršovaly. Řekli mi, že ji mají skladem za 2500,- . V AutoKelly mají dvě, jedna za 1500,- a druhá značky FEBI za 2266,- . Nevim, jestli bych třeba mohl koupit cívku v Kelly a přijet do A.T.U, že bych rád, aby mi ji namontovali :)
MK2 1.2
Obrázek
Reklama
 

ToNx
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 11 čer 2007, 08:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ToNx »

...a kolik za tu diagnostiku chtěli ? Zapalovací cívku si můžeš vyměnit sám, na tom nic není... :)
Uživatelský avatar
palec
Fiaťák
Příspěvky: 199
Registrován: 22 dub 2008, 06:59
Bydliště: MY, NM

Příspěvek od palec »

ToNx píše:...a kolik za tu diagnostiku chtěli ? Zapalovací cívku si můžeš vyměnit sám, na tom nic není... :)
ja som na diagnostike v piešťanoch vo fiate a tusim kolo 700 Sk
Čierny Punťo 1,2 16V 2000
http://palex.rajce.idnes.cz/puntak/" onclick="window.open(this.href);return false;
FetesBrod
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 232
Registrován: 22 říj 2007, 22:44
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FetesBrod »

300Kč za diagnostiku. Teď od Vás ale potřebuji pomoct, diag. mi vypsal chybu P0351- Primární/sekundární zapalovací okruh cívka A [1], bohůžel mi nikdo nedokázal říct, která z nich to je, takže jsem koupil novou za 1500Kč z Kelly a vyměnil, kontrolka stále svítí, tak jsem ještě zkusil dát tu, místo který jsem dal novou, místo tý starý a to stejný. Nevim no, přece kdyby cívka byla nefunkční, tak jezdím na 3 válce stále, takhle mě zlobily jen starty, kdy auto pár vteřin cukalo a pak to bylo v pořádku. Kde může být problém, nechce se mi kupovat druhou za takový peníze, a pak zjistit, že to cívkama nebylo :(
MK2 1.2
Obrázek
FetesBrod
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 232
Registrován: 22 říj 2007, 22:44
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FetesBrod »

hm tak se obávám toho nejhoršího :((((
https://www.club-fiat.com/viewtopic.php ... ht=c%EDvka
MK2 1.2
Obrázek
Uživatelský avatar
SHANE54
Znalec
Příspěvky: 823
Registrován: 15 čer 2007, 08:42
Bydliště: Lučenec, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SHANE54 »

no kamo, to nevypada dobre... nech ti v servise vyskusaju s inou a aspon budes vediet na com si...
Obrázek
Obrázek
stilo-multiwagon-JTD-dynamic
spominame: Punto MK1 1.2 SX 3D, Punto MK2a 1.2 SX 5D
ToNx
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 11 čer 2007, 08:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ToNx »

podle autodata je chyba buď v cívce zapalování, v kabelech nebo v řídicí jednotce :( ještě bych určitě zkontroloval ukostření motoru....ještě napiš co tam máš za motor...
FetesBrod
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 232
Registrován: 22 říj 2007, 22:44
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FetesBrod »

SHANE54 píše:
FetesBrod píše:hm tak se obávám toho nejhoršího :((((
https://www.club-fiat.com/viewtopic.php ... ht=c%EDvka
no kamo, to nevypada dobre... nech ti v servise vyskusaju s inou a aspon budes vediet na com si...
to bych musel do Fiatu a ten je nejbližší hodně daleko
MK2 1.2
Obrázek
FetesBrod
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 232
Registrován: 22 říj 2007, 22:44
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FetesBrod »

ToNx píše:podle autodata je chyba buď v cívce zapalování, v kabelech nebo v řídicí jednotce :( ještě bych určitě zkontroloval ukostření motoru....ještě napiš co tam máš za motor...
právě, že taky 1.2 8V Systém: IAW 5NF/4AF/EF/59F/5AE
Můžeš mi prosimtě napsat, kde najdu to ukostření, další novou cívku už kupovat nebudu, dojezdim to, dokud to půjde a pak poletí ze skály
MK2 1.2
Obrázek
radek.s
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 02 zář 2007, 17:14
Bydliště: Praha

Příspěvek od radek.s »

Ahoj, odpovídám na sz: Jo vypadá to na stejný problém, možná vadná řj. Ale ještě bych to neodsoudil, protože když jsem se s tím já trápil, tak jsem se v servisu ptal, jestli ta kontrolka hned zhasne, když se závada odstraní a oni říkali že né, že se to musí vyresetovat na diagnostice nebo víckrát nastartovat a pak to zhasne. Když jsem se ptal kolikrát se to musí nastrtovat, tak nechtěli říct, mlžili, no to je jasný aby nutili lidi to dávat za prachy na to vyresetování i když si ti opraví sámi. Tak že bych ještě zkusil: Novou cívku nech na pozici 1, to je myslím ta blíž tobě když stojíš před autem (zkusím ještě zjistit, když tak opravím) a jezdi s tím, možná to po x nastrtování zhasne. Když nezhasne, dej tu novou cívku na pozici 2 a zase s tím jezdi. Možná na některé pozici zhasne a už se nerozsvítí, tak je vyhráno. Když zhasne a zase se časem znovu rozsvítí, je to asi řj. Jinak 300 Kč za diagnostiku to je fajn, tady v Praze to stojí ve Fiatu 1300 Kč.
Panda 1.2 r.2018
Seicento S 1.1MPI r.2000 ...už jen ve vzpomínkách
FetesBrod
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 232
Registrován: 22 říj 2007, 22:44
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FetesBrod »

Díky, zkusím. Jinak ráno, když jsem jel z noční, tak start byl krásnej a kontrolka nesvítila (bylo ještě před výměnou), jezdil jsem po městě a asi pátý start to zaškubalo a zase svítí. Kdybyste někdo věděl o cívce, klidně nějaké starší, levnější ale funkčné, tak napiště.
MK2 1.2
Obrázek
ToNx
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 11 čer 2007, 08:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ToNx »

1300,- za diagnostiku ? tak to je síla, jak jsem psal v jiném tématu, mám 1.2 16V r. 2000, koupil jsem kabel ELM327 a s programem scanmaster se do řídií jednotky dostanu, ta sranda mě stále 1200,-, takže levněji než diagostika ve Fiatu, bohužel na airbagy se nedostanu...svítí mi kontrolka po mém "odborném zásahu"... :)

Jinak k té kostře, většinou je mínus pól přímo od baterky na převodovku...
Cívka A tedy č. 1 by měla být ta, co z ní vedou vysokonapěťové kabely na první a čtvrtý válec, pokud to nemáš přehozené... A ještě jem nepostřehl, jak se ta závada projevuje?

Dále ta řídící jednotka by měla být adaptabilní, tedy po odstranění závady by měla po nějakém čase - dle mého hned zhasnout...

Ještě bych doporučoval změřit odpor cívek...zkrátka je porovnat, nevím ty správné hodnoty, ale předpoklad je že nová cívka co jsi koupil bude mít správné hodnoty....k tomu stačí obyč. multimetr za 100,-
FetesBrod
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 232
Registrován: 22 říj 2007, 22:44
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FetesBrod »

ToNx píše: A ještě jem nepostřehl, jak se ta závada projevuje?
Při studeném startu naběhnou jen tři válce, auto začne vybrovat a jako by chtělo chcípnout, po pár vteřinách se to spraví. Koupim i ten multimetr a zkusim teda něco změřit, jen mi ještě, prosím, napiště k čemu se ten multimetr přikládá, abych něco změřil :)
MK2 1.2
Obrázek
ToNx
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 11 čer 2007, 08:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ToNx »

Podle toho kde ti to píše chybu, teď si to nepamatuji, jestli primár nebo sekundár....
....nevím přesně jak to tam máš, ale každá cívka má sekundární okruh (vysokonapěťový) a primární, primární je napájen 12V z aku, tedy poznáš ho tak, že do něj vedeou klasické dráty, min. 3 dráty, plus-mínus-a svorka 15, změř odpor mezi plus a mínus (samozřejmě při odpojené cívce), a vysokonapěťový (sekundár) okruh vede na svíčky, takže jsou tam jen dva kontakty...pokud ti to dělá jen při studeném startu, tak to měř taky za studena... :) a uvidíš...
FetesBrod
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 232
Registrován: 22 říj 2007, 22:44
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FetesBrod »

Ahoj, tady jsem Vám zkusil naskenovat ten VAG
http://img362.imageshack.us/img362/4081/asgr7.jpg
MK2 1.2
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“