Tuning punto gt

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Jan Ř.
Fiaťák
Příspěvky: 56
Registrován: 29 kvě 2008, 11:36
Bydliště: PÍSEK
Kontaktovat uživatele:

Tuning punto gt

Příspěvek od Jan Ř. »

Ahoj,chtěl jsem se zeptat ohledně věci tuningu gtčka.Čím začít,kde najít díly a na co si dát bacha.

Chtěl bych začít generálkou motoru,punto má nalítáno 128tis.Má zničenou spojku,kterou bych chtěl taky nahradit nějak kloudně.Má to chip a nejakej boost controler manuální a komplet udělanej vejfuk,dohromady asi 160koní.
nastartovat se to dá akorád se s tim musí ject pomalu,protože rachtá v převodovce,tak nevim,jestli spojka nebo celá převodovka.Taky jsem to prubnul vytočit a tlak turba neukazuje do 7tis. nic pak prudce vylítne.
Někde jsem čet,že bejvaj vačky na šrot,tak čim to nahradit?
Po generálce mám v plánu větší cooler vzduchu a oleje a silikonové potrubí+kit sání od greena.
punto 1.2 60ps cabrio, postert tuning 195/50 R15, snížení -40
Reklama
 

Uživatelský avatar
xboy11
Znalec
Příspěvky: 784
Registrován: 08 pro 2007, 17:57
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Tuning punto gt

Příspěvek od xboy11 »

Jan Ř. píše:Ahoj,chtěl jsem se zeptat ohledně věci tuningu gtčka.Čím začít,kde najít díly a na co si dát bacha.

Chtěl bych začít generálkou motoru,punto má nalítáno 128tis.Má zničenou spojku,kterou bych chtěl taky nahradit nějak kloudně.Má to chip a nejakej boost controler manuální a komplet udělanej vejfuk,dohromady asi 160koní.
nastartovat se to dá akorád se s tim musí ject pomalu,protože rachtá v převodovce,tak nevim,jestli spojka nebo celá převodovka.Taky jsem to prubnul vytočit a tlak turba neukazuje do 7tis. nic pak prudce vylítne.
Někde jsem čet,že bejvaj vačky na šrot,tak čim to nahradit?
Po generálce mám v plánu větší cooler vzduchu a oleje a silikonové potrubí+kit sání od greena.
sis poridil misto cabria GT jo??
http://autosluzbymch.webnode.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
Špunto 1.6 8V MPi 79KW
Punto 1.4T 8V 96KW
Tigřice 1.4 16V 66KW
Audi A3 1.8T 20V
Škoda Superb 2.5TDi V6 114KW
Obrázek
Uživatelský avatar
pink-jackass
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 10 kvě 2007, 17:46
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pink-jackass »

Tak tak ty uz nemas cabrio? :shock:
Jan Ř.
Fiaťák
Příspěvky: 56
Registrován: 29 kvě 2008, 11:36
Bydliště: PÍSEK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan Ř. »

Ne,mám ho v garáži.Ale prodávám ho abych mohl udělat punto raketku gt.Těšim se moc.Už jsem si objednal vačku a apexi podvozek.
punto 1.2 60ps cabrio, postert tuning 195/50 R15, snížení -40
Uživatelský avatar
Hanz GT
Začátečník
Příspěvky: 43
Registrován: 20 kvě 2008, 18:44
Bydliště: Jaroměřsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hanz GT »

To to někdo moc nešetřil, když po 128 tis. budeš dělat g.o.Nehledě na to, že to asi nebude levný. Odkud budeš mít podvozek? Apex není k sehnání běžně v každým obchodě, zajímá mě to protože mám pružiny od nich a jsou dost v háji, tak kde by se daly sehnat nový.
133 HP v MK1
Jan Ř.
Fiaťák
Příspěvky: 56
Registrován: 29 kvě 2008, 11:36
Bydliště: PÍSEK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan Ř. »

No chtěl bych se na ten motor podivat, páč se mi to nějak nezdá,mám sice komplet servisku s každou zapsanou prkotinou,ale chci si to auto udělat pro sebe a tak chci mít 100% jistotu,že se mi to nepodělá hned po ujetí pár kiláků.Apex jsem sehnal náhodou od jednoho týpka na německejch stránkách a už je mám doma a je to luxus.Na druhym puntě mám AP tuning takový modrý německý pružiny a je to docela síla,prostě to neurveš.
punto 1.2 60ps cabrio, postert tuning 195/50 R15, snížení -40
Jan Ř.
Fiaťák
Příspěvky: 56
Registrován: 29 kvě 2008, 11:36
Bydliště: PÍSEK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan Ř. »

Ale chci se tě zeptat,protože už s tim autem máš nějaký zkušenosti,jakej je rozdíl mezi MK I a jenejma gtčkama?
punto 1.2 60ps cabrio, postert tuning 195/50 R15, snížení -40
Uživatelský avatar
Hanz GT
Začátečník
Příspěvky: 43
Registrován: 20 kvě 2008, 18:44
Bydliště: Jaroměřsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hanz GT »

Mně šlo spíš o to abych zjistil o kolik to mám snížený, protože Apex pružiny mám na odchodu, takže potřebuju zjistit o kolik to mám snížený nebo sehnat stejný, s Apexem v čechách to je zřejmě těžký... Ty to máš teď na seriovým podvozku? Nebo nevíte někdo seriovou světlou výšku gtéčka? Nebo jak zjistit o kolik je to auto snížený? A jinak gtéčka jsou jen mk1, ale je to rozlišený gt1,gt2 a gt3 aspoň myslím, liší se to motorem, do r. 96 byl výkon 98 kw, od +- poloviny r. 96 byl 96 kw a jsou tam trochu jinak řešený některý věci na tom motoru. Jinak moc velkej odborník nejsem.
133 HP v MK1
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“