HELP - Pískání řemenů

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Broky
Začátečník
Příspěvky: 25
Registrován: 30 srp 2005, 15:27
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

HELP - Pískání řemenů

Příspěvek od Broky »

lidičky prosím poraďte mi co mám dělat s pískáním motoru... jeden problém je s písknutím při startu studeného motoru. To asi bude altíkem ale dá se tomu něka zabránit aby to nepískalo?

A druhá problém... po výměně řemenů a kladek ve Fiatu mi začal motor za jízdy popískavát při vyšších otáčkách (kolem 3tis). nevíte čím by to mohlo být...? a co s tím? díky
Reklama
 

lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

No de o to, co za servis to delal. Mrkni, jestli tam mas novou sponovaci kladku. Jestli ti tam nedali starsi, nezs tam mel. Ta vetsinou piska, kdyz je vyjeta. Mrkni, jestli neni presponovanej remen. To nekteri experti taky delaji... :-) A pri startu ti piska remen? Zkus ho navoskovat. At uz treba blbou svickou, nebo sou na to takovy vosky ve spreju. No a esi to neni remen, tak piskat muze cokoliv... Hlavne, ze to jede... :-D
Hustokrutost
Patrik
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 277
Registrován: 15 úno 2006, 10:07
Bydliště: Velká Morava

Příspěvek od Patrik »

Taky myslím, že máš pouze buď moc nebo málo napnutý některý řemen. Spíš asi bude málo napnutý, proto ti proklouze při startu motoru, navíc, i když při montáži nový řemen dobře předepneš, on si musí "sednout", což trvá desítky až stovku km, takže se povolí.
Groupe F.I.A.T. forever ! Uno Turbo i.e. Mk1, Punto 1.2 16V ELX Mk2
Uživatelský avatar
Katy
Všeználek
Příspěvky: 5555
Registrován: 13 zář 2005, 19:04
Bydliště: JM

Příspěvek od Katy »

no tak to piskani v motoru pri studenem startu me uz trapi TAKY .
to je jak kdyby auticko brecelo a kwilelo :(((
takze promazat Jo ? ten sprej na to sezenu kdekoliv s autodoplnky ???
my car, my life !
www.puntotuning.eu
www.girlstuning.cz
Broky
Začátečník
Příspěvky: 25
Registrován: 30 srp 2005, 15:27
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Broky »

Jo díky... Děli mi to ve Fiatu v Plzni a někdy v prosinci. Nějak jsme si toho nevšímal ale už i to nějak přestává bavit poslouchat. Jeden kamarád co dělá v servisu mi poradil ať řemeny namažu mýdlem...
KUFI
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 223
Registrován: 04 pro 2005, 20:57

Příspěvek od KUFI »

Broky píše:Jo díky... Děli mi to ve Fiatu v Plzni a někdy v prosinci. Nějak jsme si toho nevšímal ale už i to nějak přestává bavit poslouchat. Jeden kamarád co dělá v servisu mi poradil ať řemeny namažu mýdlem...
V Ricardu sou prej pekny dřevaci. Nevim co je na tom pravdy, ale parkrat uz sem to z ruznych stran slysel...
Patrik
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 277
Registrován: 15 úno 2006, 10:07
Bydliště: Velká Morava

Příspěvek od Patrik »

O Ricardu jsem taky slyšel dost, a to jsem z opačného konce republiky, ale to že se řemen po výměně povolí je normální věc. Stačí jej dotáhnout, teď už zůstane napnut "navždy".
Naopak, pokud servis při výměně řemen přepne, aby si ušetřil práci s dodatečným doseřízením, tak ničí ložiska, zejména alternátoru.
Groupe F.I.A.T. forever ! Uno Turbo i.e. Mk1, Punto 1.2 16V ELX Mk2
lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

Ricardo... :-D Noukoment. Remeny nemazat. Jenom treba polechtat to tou svickou, nebo me se osvedcil teflonovej sprej. Na nexii nam piskaly remeny, kdyz se zatocilo skrz posilovac a byly nasponovany naknop. Postrikal sem to teflonovym sprejem a byl klid. Primo aji na benzinkach se da koupit vosk na remeny. Takze asi ten.
Hustokrutost
Vasek
Začátečník
Příspěvky: 47
Registrován: 21 úno 2006, 21:39
Bydliště: Uhersky Brod

Piskani

Příspěvek od Vasek »

Obcas se mi ten problem vyskytne - hlavne v zime.
Prestoze mam k dispozici ruzne prostredky, mam vyzkousene obycejne mydlo - primerene natrit, nechat zabehnout a pokud to neni mechanicka zavada - kterou by stejne zadny spray neodstranil - tzn. ulozeni kladky popr. kladka, tak je to to nejlevnejsi reseni.:wink:

Napinani remenu je nutno provest presne, jinak to bude mit vzdy spise negativni ucinky - nevhodne namahani lozisek, namahani vlastniho remene, ulozeni aj.
Vasek
Uživatelský avatar
Dohy
Všeználek
Příspěvky: 2337
Registrován: 26 úno 2006, 18:23
Bydliště: Klasterec nad ohri, OMW SHELL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dohy »

mne osobne kdyz je motor studeny to take nejak piska ale jjako by NEJAKY tubro ... jak nejaky skutr.. nebo tak nevim proc to dela jen kdyz to je stundeny....
Solda
Začátečník
Příspěvky: 33
Registrován: 28 lis 2005, 23:23
Bydliště: Brandejs

ppp

Příspěvek od Solda »

Ahoj,mam JTD, při studenem motoru si po přidání taky hvízdne.Broky,co stály ty rozvody?Sakum prdum?!
Solda
Broky
Začátečník
Příspěvky: 25
Registrován: 30 srp 2005, 15:27
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Broky »

Stálo to asi kolem 4tis, měnil se rozvoďák a dva klíňáky + kladky... ve Fiatu Ridardo
JachymH
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 03 dub 2006, 18:42
Bydliště: Havířov

Pískani v mooru

Příspěvek od JachymH »

Mě to začalo pískat v 90 tis. vyměnil jsem ložiska v alternátoru pískani pokračovalo, tak jsem se vrhnul na vodní pumpu a rozvody, nakonec to piskalo ložisko nap.kladky. Kladka stála 400, řemen 400, vod.pumpa 750.
dedo.miki
Fiaťák
Příspěvky: 197
Registrován: 04 led 2007, 16:35
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dedo.miki »

Po výmene remeňa treba po najazdení asi 100km napnúť remeň znova.
majco
Všeználek
Příspěvky: 1078
Registrován: 10 úno 2006, 14:48
Bydliště: Žilina

Příspěvek od majco »

Kaufik píše:Tahoj ahoj sem bezradný.. mám pořád problém s pískáním řemene alternátoru. Mýdlo pomuže jen na pár hodin, řemen už tam je druhej a zase píská.
Skús inú značku remeňa :shock:
Punto-MK2 1,2 8V 2001
Punto-Mk1 1,1 8V 1996
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“