pokuta-prosím o radu

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
bigben.m
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 383
Registrován: 27 lis 2006, 07:54

pokuta-prosím o radu

Příspěvek od bigben.m »

Mělník ,železniční přejezd rychlost 30.Vyfotili mě až za přejezdem ráno ve tmě.značka přejezdu je evidentně za mnou a foto nemá údaj o rychlosti. druhá fotka je snad 50m od přejezdu a je na ní rychlost 54-odečetli mě toleranci a prý jsem přejel přejezd rychlostí 51 a mám zaplatit 2500.dá se s tím něco dělat? mám se odvolat a počkat na řešení soudní??
Reklama
 

Uživatelský avatar
zokot
Znalec
Příspěvky: 828
Registrován: 10 úno 2008, 00:31
Bydliště: okres Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zokot »

klidně se odvolej, ale známe ten soudní aparát. V prvním jednání to bude stejně řešit obec.
Fiat PUNTO 60 (1994)
Fiat GP 1.9 (2006)
rozmetal
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 244
Registrován: 14 led 2007, 15:27
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rozmetal »

pokud podle fotky není prokazatelné, že jsi jel přes přejezd rychle, tak se odvolat můžeš a vyhraješ. Ale nejdřív musíš zaplatit pokutu, pak se odvolat a pokud to dobře dopadne, tak ti pokutu vrátí. Spíš zkus říct, že to dáš do televize. Kámoš takhle uhájil pokutu, kdy ho takhle blbě vyfotili :)
Punto 85 1,2i 16v je na prodej
http://rozmy.rajce.idnes.cz/8.4.2008/
bigben.m
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 383
Registrován: 27 lis 2006, 07:54

Příspěvek od bigben.m »

V poučení je mimojiné věta-Včasně podaný odpor příkaz ruší a bude pokračováno v řízení o přestupku. Z toho usuzuji , že pokud se odvolám , tak nemusím platit.Souhlasí???
Graun
Znalec
Příspěvky: 683
Registrován: 03 zář 2008, 20:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Graun »

A co tak nic neplatit a pri spravnim rizeni se hajit osobou blizkou? Staci si vygooglit par odkazu a najdes k tomu hromadu clanku.

Btw ten Melnik jsem videl v TV a je to pekny hnus, co tam Ti radni s tou soukromou firmou delaji za business. Toto je typicka represe, s poucenim ridicu to nema nic spolecneho. Navic to neni ani prejezd, ale pouze vlecka.
F/I/A/T MAREA WEEKEND 1.6 16V ELX 7/1998 76kW
F/I/A/T PUNTO 1.2 8V ELX 11/1999 44kW (MK2)
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

Ty vole, to aj za taketo veci buzeruju policajti? :shock:
Punto MK2 1.2 8V ELX
Roman Ropazu
Začátečník
Příspěvky: 36
Registrován: 31 led 2006, 20:34

Příspěvek od Roman Ropazu »

Zdar, těch 2500,- ti přišlo už v přikazní řízení o přestupku nebo ti to řekl jen ten policajt? V každém případě v dešním právním systému platí pokuty jen hlupáci. Ukázali ti fotku na které je ta rychlost a hlavně je na ní vidět, že řídíš ty? Jestli tam nejsi k poznání řekni jen jak radil Graun, že řídila osoba blízká a je hotovo. Jinak když se odvoláš, tak bude zahájeno správní řízení, kam si pozvou Tebe a toho policajta a bude se prokazovat vina. Žádnej soud z toho nebude, akorát když se ti prokáže ta vina, zaplatíš jak tu pokutu, tak i výlohy za zahájení spr.říz tj. 1000,-Kč.
Graun
Znalec
Příspěvky: 683
Registrován: 03 zář 2008, 20:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Graun »

Roman Ropazu píše:Zdar, těch 2500,- ti přišlo už v přikazní řízení o přestupku nebo ti to řekl jen ten policajt? V každém případě v dešním právním systému platí pokuty jen hlupáci. Ukázali ti fotku na které je ta rychlost a hlavně je na ní vidět, že řídíš ty? Jestli tam nejsi k poznání řekni jen jak radil Graun, že řídila osoba blízká a je hotovo. Jinak když se odvoláš, tak bude zahájeno správní řízení, kam si pozvou Tebe a toho policajta a bude se prokazovat vina. Žádnej soud z toho nebude, akorát když se ti prokáže ta vina, zaplatíš jak tu pokutu, tak i výlohy za zahájení spr.říz tj. 1000,-Kč.
Ano, ale i v tom spravnim rizeni se to da uhajit. Hlavne se nesmi tvrdit, ze nevis kdo ridil. Ty to vis, ale nebudes vypovidat vuci nekomu blizkemu, byt si to Ty sam :wink:
F/I/A/T MAREA WEEKEND 1.6 16V ELX 7/1998 76kW
F/I/A/T PUNTO 1.2 8V ELX 11/1999 44kW (MK2)
bigben.m
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 383
Registrován: 27 lis 2006, 07:54

Re: pokuta-prosím o radu

Příspěvek od bigben.m »

Forum trochu spí ( na Citroenech taky-mám pocit , že víc patřím sem) tak vám napíšu jak tahle kauza dopadla. Podal jsem odpor(fakt se tomu tak říká),poslal doporučeným dopisem a nic se nedělo.U nás jsem se ptal na své body atd. a poradili mi na úřadě , že jestliže do 30 dnů nic neodpoví , tak je to pasé. Ale nedalo mi to , asi po 4měsících jsem poslal dopis s doručenkou , ať se vyjádří a po hodně dlouhé době mi odpověděli , že se řízení proti mě zastavuje. Takže vše dobře dopadlo,stálo mě to akorát 2x poštovné. :)
Odpovědět

Zpět na „Palio“