Označení cng

Vše o motoru na CNG, LPG a jejich převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady, topení a chazení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

cervenydrak
Začátečník
Příspěvky: 47
Registrován: 12 zář 2008, 07:37
Bydliště: Střední čechy
Kontaktovat uživatele:

Označení cng

Příspěvek od cervenydrak »

Dneska mě na evidenční kontrole lehce upozornily ža mám mít na zadním okně nálepku CNG . Tímto rozvíjím debatu kde to sehnat..... a proč nestčí nápis od fiata..
Reklama
 

Uživatelský avatar
zokot
Znalec
Příspěvky: 828
Registrován: 10 úno 2008, 00:31
Bydliště: okres Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zokot »

a máš CNG?
Fiat PUNTO 60 (1994)
Fiat GP 1.9 (2006)
cervenydrak
Začátečník
Příspěvky: 47
Registrován: 12 zář 2008, 07:37
Bydliště: Střední čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cervenydrak »

ano mám cng... asi bych jinak sem nepsal...
Uživatelský avatar
Alda
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 358
Registrován: 07 srp 2006, 09:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alda »

Taky jsem ji kdysi neměl. Prodali mi ji na čerpačce v Protějově (asi za 16Kč) Je stejné velikosti a barvy jako mají auta s LPG. 100% by ji měli u Fedor Auto v Prostějově.
1,6 16V BiPower
cervenydrak
Začátečník
Příspěvky: 47
Registrován: 12 zář 2008, 07:37
Bydliště: Střední čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cervenydrak »

Dík za odpověd ale Prosejov je dost daleko podivam se do Prahy snad to tam nekde bude.
srokis
Začátečník
Příspěvky: 44
Registrován: 23 kvě 2006, 09:42
Bydliště: Jeseník

Příspěvek od srokis »

Já ji sice na autě mám, ale letos, jak jsem byl na STK, tak jsem se schválně ptal, jestli ta nálepka tam musí být nebo ne. První odpověď zněla automaticky že ANO, ale když se potom šéf STK díval do nějakých předpisů, vždy se to týkalo pouze aut na LPG. Takže resumé bylo, že auta na CNG nálepku mít nemusí. U nás jezdí asi 5 autobusů na CNG a u žádného z nich jsem ji neviděl.
Multi 1,6 Bipower, r.v.2000
Bušoun
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 05 kvě 2006, 08:04

Příspěvek od Bušoun »

Zdravím všechny majitele BiPower a BluPower Multin.
Minulý týden jsem si dovezl Multinu BiPower z Německa, a tento týden absolvoval kolečko: 1) Revize plyn, 2) Emise, 3) Technická.
Na revizi mi pan Halada dal nálepku CNG, abych ji vylepil na zadní sklo, že to na technické teď vyžadujou. Prý je dané jakýmsi paragrafem, na který se dost kašlalo, ale teď se toho chytli, a musejí tak být označena i auta z prvovýroby vybavená pohonem na CNG.
A taky jo. Nálepka byla jedna z prvních věcí co chtěli na STK-čku vidět, jak slyšeli o CNG. Takže kdo ji nemáte, radši si ji sežeňte a vylepte, aby nebyl ňákej zbytečnej mazec.
P.S.: Z jiného soudku:
V Německu na úřadě trvalo dohromady 45 minut: odhlášení+přihlášení na mne+vyřízení pojistky na 9 dní (platné po EU)+vyrobení převozních značek (plechových, vylisovaných).
Kolečkem shora uvedeným jsem už strávil 2 dny, a to ještě nemám hotovou registraci a přihlášení.
anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Příspěvek od anonyme »

A může někdo sdělit, zda nové zakoupené auto v ČR s CNG má již tuto nálepku? A vůbec o jaký předpis a § se jedná pro povinné označení nálepkou CNG? Na to tady taky nikdo dosud neodpověděl.
Roman G
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 17 dub 2007, 15:19
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek od Roman G »

Vyhláška Ministerstva dopravy a spojů
o schvalování technické způsobilosti a o technických
podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích 341/2002 Sb.

§ 19 odstavec 2:

Vozidlo poháněné LPG nebo CNG, jakož i vozidlo s vestavěným plynovým zařízením sloužícím k jiným účelům než k pohonu musí být opatřeno nálepkou umístěnou na zadní části vozidla v pravém horním, popřípadě dolním rohu s nápisem "LPG" nebo "CNG". :idea:
anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Příspěvek od anonyme »

Tak s nálepkou to je jasný. A když se tak koukám na ten § 19 odst. 1 pís, e) "je zakázáno vjíždět do uzavřených skladovacích, garážních a obdobných prostorů, u nichž není výslovně povolen vjezd vozidel poháněných LPG nebo CNG", tak tedy vlastně vozidlo nesmí jet do garáže i když tam není zákaz vjezdu? Připadá mě to postavený na hlavu. Pakliže tedy je uzavřený garážní prostor garáž? Na to by to asi chtělo nějakého specialustu v oboru JUDr, či někde existuje výklad tohoto § znění? Nebo dotázat se na ministerstvu dopravu, kde toto vyplodili?
cervenydrak
Začátečník
Příspěvky: 47
Registrován: 12 zář 2008, 07:37
Bydliště: Střední čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cervenydrak »

Take jsem to nepochopil někdo říká že mužem do garáží, protože tento plyn není těžký ale lehký a uniká směrem nahoru kdežto lpg dolu kde zůstává. Z čehož vyplívá že můžem do podzemních garáží. A pokud jsem si stačil všimnout v Praze jsem viděl jenom zákaz LPG o cng tam nic není. A co není zakázáno to je povoleno. Já tam budu jezdit nemám chut tahat nákupy v dešti.
1,6 16V BiPower
anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Příspěvek od anonyme »

Jaksi zákony v ČR prakticky nerozlišují CNG a LPG, což je blbost. Zákaz vjezdu má smysl do garáží v podzemí pro LPG, neboť při úniku plynu je problém pak ho dostat ven. Ale jak to stanoví zákon, není vůbec podstatné jestli je tedy garáž v podzemí, nebo ne. A pakliže tedy do jakékoliv uzavřené garáže není výslovně vjezd povolen, tak je obecně tímto předpisem zakázán i bez jakékoliv zákazové značky.?.?.!
cervenydrak
Začátečník
Příspěvky: 47
Registrován: 12 zář 2008, 07:37
Bydliště: Střední čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cervenydrak »

Co to plácáš?? Co není zakázane je dovoleno..
1,6 16V BiPower
anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Příspěvek od anonyme »

tady je napsáno co je zakázáno pro auta s pohonem CNG a LPG: § 19 odst. 1 pís, e) "je zakázáno vjíždět do uzavřených skladovacích, garážních a obdobných prostorů, u nichž není výslovně povolen vjezd vozidel poháněných LPG nebo CNG", Tak fakt neplácám.
cervenydrak
Začátečník
Příspěvky: 47
Registrován: 12 zář 2008, 07:37
Bydliště: Střední čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cervenydrak »

zajímae. Takze auto na h..
1,6 16V BiPower
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Motor - ostatní“